امروز، پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹

دیدار مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با خانواده شهید فرهنگی علی‌رضا موسوی

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، ضمن حضور در منزل شهید علی‌رضا موسوی، از خانواده این شهید فرهنگی تقدیر کرد.
دکتر علی عسکر نجفی در دیدار با خانواده شهید فرهنگی علی‌رضا موسوی گفت: امروز وظیفه همه مسئولین و دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت این است که باید یاد و خاطره شهدا، خصوصاً شهدای فرهنگی و دانش‌آموز را گرامی بدارند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: وصیت‌نامه شهدا پر از مفاهیم ارزشمند انسانی و اخلاقی است که می‌توان با مستندسازی آن‌ها، زمینه معرفی شهدا را به‌عنوان الگو برای دانش آموزان و نسل جدید ایجاد کرد.
نجفی از همه مدیران آموزش‌وپرورش خواست، دیدار با خانواده شهدا را در اولویت‌های کاری خود قرار دهند.
شهید موسوی در سال 1341 در تهران متولد شد و تحصیلات خود را تا سال سوم دبیرستان در این شهر گذرانید و در سال 1358 همراه با خانواده به شیراز منتقل گردید.
وی پس از اخذ دیپلم از دبیرستان ملاصدرای شیراز، در مرکز تربیت‌معلم شهید رجایی این شهر پذیرفته شد و پس از پایان تحصیلات به‌عنوان دبیر ریاضی در آموزش‌وپرورش ناحیه 3 شیراز مشغول به خدمت شد.
شهید موسوی به دستورات دینی معتقد بود، به‌طوری‌که علاوه بر نمازهای واجب به نمازهای مستحب، به‌ویژه نماز شب نیز اهمیت می‌داد.
این شهید فرهنگی در سال 1362 پس از فراگرفتن آموزش‌های نظامی به جبهه نبرد حق علیه باطل رفت و مدت پانزده ماه متوالی در آنجا حضور داشت و در عملیات خیبر که در جزیره مجنون صورت گرفت مجروح و به بیمارستان اعزام شد.
آن شهید والامقام در سال 1364 پس از قبولی در رشته دبیری ریاضی وارد دانشگاه شیراز شد و به تحصیلات خود ادامه داد و در دی‌ماه سال 1365 مجدداً به جبهه رفت و در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه شرکت کرد.
شهید موسوی در این عملیات نیز مورد اصابت ترکش قرار گرفت و در فروردین‌ماه 1366 برای سومین مرتبه عازم جبهه شد و در عملیات کربلای 8 به شهادت رسید. 
در بخشی از وصیت‌نامه شهید علی‌رضا موسوی بر لزوم رعایت و حفظ حجاب توسط خواهران و پشتیبانی و حمایت از امام و انقلاب تأکید شده است. 
گفتنی است؛ در این دیدار، نیکومنش مشاور استاندار فارس و مسئول هماهنگی امور ایثارگران، رئیس و کارکنان آموزش‌وپرورش ناحیه 3 شیراز، سرهنگ شیبانی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آموزش‌وپرورش فارس و حسینی رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش‌ و پرورش فارس نیز حضور داشتند. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما