امروز، پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹

برای نخستین بار بیش از یکصد گروه رسانه‌ای فریاد استکبارستیزی مردم استان پهناور فارس را انعکاس دادند

سیدتقی سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس گفت: 15 گروه تلویزیونی شامل تهیه کننده، کارگردان، تصویربردار و گزارشگر، 9 گروه خبری شامل خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما همراه تصویربردار، 6 گروه رادیویی شامل گزارشگر و صدابردار به همراه 55 خبرنگار آزاد، 20 رابط خبری در شهرهای کوچک، 6 گروه عکاس و تدوینگر در حوزه فضای مجازی و 7 گروه فنی که جمعاً به تعداد 118 گروه بودند توانستند بسیار باشکوه این رویداد ملی را پوشش رسانه ای دهند.
سهرابی افزود: آنچه که مردم شریف استان از شبکه استانی ملاحظه 
می کنند حاصل کارگروهی حدود 350 نفر از کارکنان پرتلاش و با استعداد صدا و سیمای مرکز فارس است که بیش از 10 شبکه سراسری هم از این تلاش صورت گرفته بهره مند شدند.
وی گفت: شبکه های تلویزیونی یک، دو، سه، پنج، شما، خبر، افق، آموزش، قرآن، شبکه های برون مرزی و شبکه های رادیویی ایران، فرهنگ، گفتگو، جوان و معارف بیش از 200 دقیقه با برقراری ارتباط های زنده رادیویی تلویزیونی حضور بی نظیر مردم استان فارس را از شبکه های خود انعکاس دادند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس به خلاقیت و نوآوری کارکنان این مرکز اشاره کرد و افزود: ارتباط زنده تصویری با استفاده از فناوری به روز برای انعکاس تصویر راهپیمایی مردم استان از 12 شهرستان برقرار شد که این فناوری روز به روز در حال ارتقای کیفیت است و پیش بینی شده است که در انتخابات پیش رو از 50 نقطه استان بتوانیم ارتباط زنده اینترنتی با کیفیت مطلوب رسانه ای برقرار شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به نقش و جایگاه فضای مجازی در اطلاع رسانی و آگاه سازی هم گفت: راهپیمایی مردم شریف شیراز به صورت زنده در ایسنتاگرام پخش شد و در طول مسیر راهپیمایی، اجرای 3 پویش با عناوین نسل سلیمانی ها، آذین های انقلاب و من حاضرم راه اندازی و در فضای مجازی منتشر شد.
سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس گفت: متناسب با مسیر جدید برای راهپیمایی 22 بهمن در شیراز، تمهیدات لازم اندیشیده شد و برای اولین بار طرح ابتکاری فرستنده سیار تلویزیونی 
راه اندازی شد و با دوربین زنده متحرک در طول مسیر راهپیمایی حماسه حضور مردم انقلابی شیراز انعکاس داده شد و تصاویر راهپیمایی شیراز به صورت زنده از 5 نقطه (مدیران نمازی، سه راه فلسطین، میدان امام حسین (ع)، چهارراه زند، بولوار کریم خان زند) و تصاویر راهپیمایی 12 شهر و شهرستان استان (مرودشت، فسا، جهرم، فیروزآباد، داراب، نی ریز، گراش، زرقان، اشکنان، آباده، کوه چنار و صدرا) به صورت همزمان در قاب های تصویری چندتایی از سیمای فارس به نمایش گذاشته شد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس تصریح کرد برنامه سازی در این مرکز فقط با محور مردم صورت می گیرد و با نظرسنجی های مختلف تلاش کردیم کیفیت برنامه های این مرکز را اعم از تولیدات رادیویی، تلویزیونی و فضای مجازی و همچنین خبررسانی را روز به روز ارتقا دهیم. در این خصوص باتوجه به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری نیز با توجه به نیازهای مخاطبان از فردا برنامه های متنوعی تا دوم اسفندماه روز برگزاری انتخابات پخش 
خواهد شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما