امروز، دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

وجود جوانان و استفاده از پتانسیل آنان می‌تواند معجزه خلق کند و نباید از آن غفلت کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم پور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه در جمع مردم شهرستان فیروزآباد ضمن تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، عنوان کرد: امسال مراسم یوم ا... بهمن ماه را در شرایطی برگزار می کنیم که این شهید بزرگوار در جمع ما نیست و امروز مصادف با چهلمین روز شهادت او و همرزمان شهیدش است.
وی با اشاره به فداکاری ها، ایثارگری ها و جانفشانی های شهید سلیمانی اظهار کرد: شهدا عزت و عظمت نظام امنیت و آرامش  را با خون پاک خود به ارمغان آورده اند و شرایطی که با آن مواجه هستیم را مدیون این خون های  مطهر 
می دانیم.
معاون استاندار فارس از حضور پر شکوه مردم  فیروزآباد، اعضای شورای تأمین، امام جمعه، فرماندار و همه مسئولان سختکوش شهرستان  در راهپیمایی 22 بهمن تقدیر کرد.
قاسم پور با بیان اینکه امام خمینی(ره)با کمک مردم انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و نظام مقدس جمهوری اسلامی را تأسیس کرد، گفت: امام پس از اینکه مردم در رفراندوم شرکت کردند و به نوع حکومت جمهوری اسلامی رای دادند تأکید کرد  «جمهوری اسلامی، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر»
وی بیان کرد: آنچه امام انجام داد سبب شد  مردم در تعیین سرنوشت خود دخیل باشند. او کار بزرگی کرد که در نتیجه آن پس از سی سال از رحلتش شور و اشتیاق برای دانستن درباره او در دنیای اسلام و در میان جوانان عصر ارتباطات و اینترنت همچنان وجود دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: مکتب فکری امام پویا زنده، پرتحرک و عملیاتی بود و مسیر تاریخ کشور را عوض کردو ایرانیان را به ملتی پر انگیزه و امید، پرتحرک و دارای هدف های بزرگ تبدیل و نه تنها مسلمانان بلکه مسیحیان جهان را نیز بیدار کرد.
 وی با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی به عنوان معمار انقلاب معمار انقلاب بنای یک نظم مدنی سیاسی بر اساس عقلانیت اسلامی را به عنوان هدف در نظر گرفته بود که این موضوع نیز نیازمند ریشه کن شدن نظام پادشاهی و طاغوت بود.
قاسم پور با بیان اینکه امام خمینی با برپایی نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی کشور را به دست مردم سپرد، خاطرنشان کرد: کدام انقلاب را سراغ دارید که در سال اول رفراندوم برگزار و قانون اساسی را تدوین کند و در سال نخست 5 بار انتخابات برگزار کند.
وی نمود این مردم سالاری دینی را حضور پرشور آنها در راهپیمایی ها و پای صندوق های رأی دانست و افزود: تکلیف مسئولین نیز در برابر مردم مشخص شده و ادامه راه انقلاب و شهدا و امام در گرو خدمت، کار و تلاش برای عزت ایران اسلامی است.
معاون استاندار فارس یادآور شد: از اصول امام اتکا به کمک الهی و اعتماد به وعده الهی بود در همه مسائل مردم تکیه داشت و برای آرا و افکار مردم و تشخیص آنها احترام قائل  بود.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نیز مردم و جوانان را باور دارند، عنوان کرد: وجود جوانان و استفاده از پتانسیل آنان می تواند معجزه خلق کند و نباید از آن غفلت کنیم.
قاسم پور ادامه داد: جوان و جوانی موتور محرکه جامعه است و باید از ظرفیت جوانان برای ساماندهی مسائل فرهنگی و اقتصادی استفاده کنیم. نباید اجازه دهیم مردم و جوانان ناراضی باشند بلکه باید به دنبال رفتارهایی باشیم که مورد علاقه و توجه جوانان باشد چرا که ناامیدی نسبت به آینده بزرگترین خطری است که کشور را تهدید می‌کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس عنوان کرد: دولت تدبیر و امید هم به دنبال تقویت هویت اسلامی ایرانی ارتقای آگاهی و افزایش امید و نشاط اجتماعی است و دشمنان نظام و انقلاب ۴۰ سال گذشته هر کاری که توانستند انجام دادند اما جمهوری اسلامی روز به روز مقتدرتر و سربلندتر و سرفرازتر بوده است.
قاسم پور جشن چهل سالگی انقلاب را نشان دهنده ثبات قدم مردم در مسیر انقلاب و نظام دانست و تأکید کرد: پیام حضور مردم در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن استقامت و ایستادگی و وحدت و همبستگی و اقتدار  است.
وی با بیان اینکه دولت اعتقاد دارد با مشارکت مردم جامعه توانمندتر و قدرتمندتر خواهد شد، اظهار کرد: در سال‌های گذشته کارها و خدمات بسیار ارزشمندی به برکت نظام و انقلاب در فیروزآباد انجام شده و  برکات نظام برای فیروزآباد فراوان بود.
قاسم پور بیان کرد: در سطح کشور جهش قابل توجهی در حوزه های مختلفی از جمله افتتاح فاز ۳ پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بهره‌برداری از میادین مشترک پارس جنوبی، توسعه ارتباطات دولت الکترونیک، انقلاب در حوزه گازرسانی، ورزش جوانان، گردشگری و... انجام شده است.
معاون استاندار فارس گفت: در فیروزآباد نیز در این شرایط سخت و تنگنای مالی دولت در شرایط تحریم و تروریسم اقتصادی آمریکا در حوزه‌های مختلف راه های ارتباطی، ورزش و جوانان بهداشت آب رسانی گردشگری، گازرسانی، تحولات حوزه بهداشت و درمان و سایر حوزه ها از جمله احداث درمانگاه تأمین اجتماعی اقدامات بزرگ و ارزشمند انجام شده است بنابراین به جای سیاه نمایی و ناامید کردن مردم انتظار می رود برکات نظام و خدمات دولت را مطرح کنیم.
قاسم پور با اشاره ب نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری ضمن دعوت از مردم برای مشارکت در تعیین سرنوشت خود یادآور شد: انتخابات بسیار مهم است مشارکت مردم باعث اقتدار و آرامش و تأمین منافع ملی ایران خواهد شد.
وی تأکید کرد: نحصار هیچکس نیست متعلق به همه مردم است و آزادانه رأی می دهند و  انتخاب می کنند و هیچ فرد یا گروه و دسته‌ای حق تحمیل فرد یا افرادی به مردم را ندارند.
قاسم پور از نامزدهای انتخابات نیز خواست صحبت های آنها و انتقادات در جهت آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب باشد و پیشنهادات و انتقادات سازنده و دلسوزانه را در راستای وحدت و آرامش پاسداشت ارزش‌ها و خون شهدا مطرح کنند و در پی تخریب نباشند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما