امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ دسته یک؛ بازی فجر لغو شد ، قشقایی در خانه باخت!

مهدی اسلامی- سرویس ورزشی
هفته نوزدهم رقابت های لیگ دسته یک دیروز با برگزاری 8 دیدار در شهرهای مختلف پیگیری شد و بازی تیم فجر شهید سپاسی نیز لغو گردید. در این روز تیم قشقایی شیراز در خانه دو بر صفر شکست خورد و در یکی از بازی های مهم، تیم صدرنشین مس رفسنجان مهمان خود استقلال خوزستان را شکست داد تا با توجه به شکست تیم نود ارومیه و تساوی گل ریحان به تنهایی در صدرجدول جاخوش کند.
* برف، دیدار علم و ادب تبریز و فجرسپاسی را لغو کرد
دیدار دو تیم علم و ادب تبریز و فجر سپاسی در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ دسته به دلیل بارش شدید برف و شرایط نامساعد زمین لغو شد.
حدود یک ساعت قبل از شروع بازی، مسئولان زمین در تلاش بودند که شرایط را برای برگزار کردن بازی مهیا کنند اما با گذشت زمان تصمیم گرفته شد این بازی با توجه به وضعیتی که وجود دارد، برگزار نشود.
* ربیعی در صدر جدول تنها شد
اس خوزستان صفر - مس رفسنجان 1  
تیم مس رفسنجان با پیروزی ارزشمندی که در اهواز به دست آورد، صدرنشین تنهای لیگ یک شد.
استقلال که با سهراب بختیاری زاده روزهای بهتری را نسبت به اوایل فصل سپری می کند، دیروز هم روز سختی برای مس رفسنجان رقم زد اما در نهایت حریف این تیم بالای جدولی و مدعی نشد و نتیجه را با یک گل به رقیب واگذار کرد.
محمد مهری در دقیقه 56 تک گل این بازی را برای مس به ثمر رساند. با این نتیجه شاگردان محمد ربیعی پنجمین پیروزی متوالی خود را در لیگ یک به دست آوردند و حالا با 39 امتیاز در صدر جدول باقی 
می مانند. ضمن اینکه با توجه به توقف تیم گل ریحان در بازی دیروز، مس رفسنجان فاصله ای 2 امتیازی با این رقیب مدعی ایجاد کرد و صدر جدول را از حالت اشتراکی هفته قبل خارج کرد.
استقلال خوزستان هم با 19 امتیاز در رده چهاردهم جدول ایستاده و همچنان خطر سقوط را حس می کند.
* ادامه بردهای ساوجی‌ها با فکری 
قشقایی صفر- خوشه طلایی ۲ 
خوشه طلایی موفق شد دومین پیروزی متوالی را با سرمربی جدیدش و مقابل قشقایی تجربه کند.
در ادامه دیدارهای هفته شانزدهم لیگ یک فوتبال ایران، تیم‌های قشقایی شیراز و خوشه طلایی ساوه که به ترتیب در رده‌های دوازدهم و ششم جدول جای داشتند، از ساعت ۱۴ دیروز در ورزشگاه حافظیه به مصاف هم رفتند.
قشقایی شیراز بازی خانگی برابر خوشه طلایی را با ترکیب مسلم حق‌شناس، آرش زارع، علی آزادمنش، پوریا زارع، حسین صادقی، علیرضا لشکری، محمدجواد عباسی، علی حسامی، سعید زارع، مرتضی سنجانکی و علیرضا قنبری آغاز کرد.
خوشه طلایی ساوه نیز با نظر محمود فکری در این دیدار از محمدرضا خرایی‌فر، علی مغنمیان، ایمان کیانی، اصغر نصیری، نادر هوشیار، رسول ناصربخت، امیرمحمد عبادزاده، سجاد اژدر، محمد قنبری، محمد سرفراز و کامبیز دهقانی در ترکیب ابتدایی تیمش بهره برد.
 شاگردان فکری بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۲ روی اشتباه خط دفاعی و دروازه‌بان قشقایی موفق شدند توسط محمد قنبری به گل اول بازی برسند.
 در ادامه قشقایی شیراز دو حمله جدی انجام داد، اما باز هم خوشه طلایی بود که توانست گلزنی کند و این بار با شوت پای چپ استثنایی و راه دور نادر هوشیار به کنج دروازه، گل دوم را بزند.
 خوشه طلایی که هفته قبل در نخستین حضور فکری توانسته بود نیروی زمینی را با ۳ گل شکست دهد، امروز هم توانست با نتیجه ۲ بر صفر در خانه قشقایی شیراز به برتری دست پیدا کند تا ۳۲ امتیازی شود و با صعود یک پله‌ای در جایگاه پنجم جدول لیگ یک قرار بگیرد.
* صعود یک پله‌ای قرمزها با پیروزی مهم 
سرخپوشان یک- داماش صفر 
تیم فوتبال سرخپوشان پاکدشت با پیروزی برابر داماش در هفته نوزدهم لیگ یک سر و سامانی به وضعیت خود در جدول رده بندی داد.
تیم فوتبال سرخپوشان که برای دومین بار رضا عنایتی را به عنوان سرمربی در اختیار داشت دیروز موفق شد با نتیجه یک بر صفر داماش را شکست بدهد تا اوضاع خود را در جدول رده بندی بهتر کند.
در این بازی سرخپوشان از همان ابتدا بازی را بهتر از حریف آغاز کرد و در دقیقه ٢٨ بازی سینا اسدی روی سانتر امیرحسین فشنگچی موفق شد تک گل بازی را با ضربه سر بزند.
 در نیمه دوم بازی هم سرخپوشان یک گل دیگر زد که داور آن را آفساید اعلام کرد تا سرخپوشان شانس پیروزی با اختلاف گل را از دست بدهد.
سرخپوشان با این پیروزی یک پله در جدول رده بندی صعود کرد و در رتبه دهم قرار گرفت و داماش هم با این شکست با ٢٨ امتیاز در رتبه نهم جدول رده بندی باقی ماند.
 عنایتی در ٢ بازی اول خود به عنوان سرمربی سرخپوشان ۴ امتیاز کسب کرده و شروع خوبی با این تیم داشته است.
* تسلیم انزلی‌چی‌ها پس از شش بازی 
آرمان گهر 2 - ملوان بندرانزلی 1 
سیرجانی ها در حالی دیدار دیروز خود برابر ملوان را با پیروزی پشت سر گذاشتند که ملوانان در شش دیدار اخیر خود رنگ باخت را ندیده بودند.
ملوانان که در شش بازی اخیر خود موفق به کسب امتیاز در هر بازی شده بود و با سه پیروزی و سه تساوی به کار خود پایان داده بود در نهایت امروز نتوانستند در خانه تیم آرمان گهر به روند خود ادامه دهند و در نتیجه با شکست بازی را به پایان رساندند.
 این بازی که به همراه سایر بازی های لیگ دسته اول از ساعت 14 در سیرجان آغاز شد در ابتدا با بررسی دو تیم از بازی و حملات گاه و بیگاه آنها روبرو بودیم و تیم میزبان خیلی زود توانست به گل برسد. عباس پورخسروانی در دقیقه پانزدهم بازی توانست با ضربه ای دقیق دروازه ملوانان را باز کند تا این تیم با یک گل از حریف خود پیش بیفتد. گلی که تا پایان نیمه اول تنها توپی بود که از خط دروازه ها عبور کرده بود.
اما در نیمه دوم دو تیم سعی زیادی داشتند تا بتوانند به دروازه یکدیگر برسند و به همین دلیل موقعیت هایی را از دست دادند تا در نهایت در 10 دقیقه پایانی دو گل دیگر به تنها گل این بازی اضافه کنند و در این میان باز هم تیم آرمان گهر، اولین تیمی بود که توانست گلزنی کند و به نوعی پیروزی خود را محکم تر از قبل کند. امید اسدی دومین گل تیم میزبان را در دقیقه 84 به ثمر رساند.
 ملوانان که از ابتدا به گونه ای حریف را تحت فشار می گذاشتند که حداقل بتوانند یک امتیاز به دست بیاورند در نهایت با بدشانسی 
موقعیت های خود را از دست رفته می دیدند تا اینکه در نهایت و در حالی که بازی وارد وقت های اضافه شده بود ضربه رضا درویشی برای این تیم گل به همراه داشت و اختلاف را بین دو تیم کم کرد اما دیگر فرصت کافی برای جبران کردن توسط ملوانان وجود نداشت و در نتیجه شاگردان محمد احمدزاده پس از شش دیدار، به شکست برخوردند. آنها در  شش بازی قبلی خود به سه پیروزی برابر تیم های نیروی زمینی، آلومینیوم اراک و رایکای بابل و سه تساوی برابر تیم های قشقایی شیراز، سرخ پوشان پاکدشت و شهرداری تبریز دست پیدا کرده بودند.
* برتری قاطع شاگردان کاظمی در دربی تهران 
نیروی زمینی 1 - بادران 4 
تیم بادران تهران در دیدار با تیم همشهری یعنی نیروی زمینی، با نتیجه قاطع 4-1 پیروز شد.
هفته نوزدهم لیگ آزادگان در حالی برگزار شد که یکی از بازی های حساس این هفته در تهران و بین تیم های نیروی زمینی و بادران برگزار شد. مسابقه ای حیاتی برای شاگردان فرهاد کاظمی که برای نزدیکی به مدعیان به پیروزی در آن نیاز مبرمی داشتند. این دو تیم در جدول در همسایگی یکدیگر بودند و این بازی دربی، نبردی حیثیتی برای هر یک محسوب می شد.
 در دقیقه 8 این مسابقه نیایش پور گلزنی کرد. خرید جدید بادرانی ها که از تیم استقلال خوزستان به این تیم آمده، به شکلی ویژه خوشحالی خود را جشن گرفت. اما این پایان کار نبود و در دقیقه 44 نیز محمد رحمتی یک گل دیگر به ثمر رساند تا اختلاف دو برابر شود و دو تیم با این نتیجه به رختکن بروند. در نیمه دوم کریم اسلامی ستاره بادران دو گل زد تا تک گل نیروی زمینی در مقابل این 4 گل کم اثر 
شود.
 با این نتیجه بادران 28 امتیازی شد و به رده هشتم صعود کرد. آن ها اکنون با رتبه دوم، 9 امتیاز فاصله دارند و امیدوارند در هفته های آینده به جمع مدعیان بازگردند. نیروی زمینی هم 21 امتیازی ماند و همچنان خطر سقوط را احساس می کند.
* سه امتیاز طلایی بابلی‌ها از مس
رایکا 1- مس کرمان صفر 
رایکا تیم قعرنشین جدول رده بندی لیگ دسته یک در هفته نوزدهم این رقابت ها به یک برد با ارزش برابر یکی از تیم های بالای جدولی دست پیدا کرد.
رایکا که هفته گذشته با سرمربی جدیدش علی نظرمحمدی در بازی برابر داماش با شکست روبرو شده بود امروز در یک بازی حساس برابر تیم بالانشین مس کرمان به پیروزی باارزش یک برصفر دست پیدا کرد. تک گل رایکا را در این بازی مهدی ایزدی در دقیقه 45 بازی به ثمر رساند تا این تیم به سه امتیاز بازی برسد.
رایکا با وجود آنکه هنوز در رده هفدهم و رتبه یکی مانده به آخر لیگ دسته یک قرار دارد اما شرایط و اختلاف امتیازی اش با تیم های بالاسرش به گونه ای است که در هفته های آینده این شانس را دارد تا خودش را از قعر جدول بیرون بیاورد. آن ها در حال حاضر شانزده امتیازی هستند و با تیم های ملوان، سپیدرود و استقلال خوزستان فاصله امتیازی کمی دارند که یک برد و باخت می تواند منجر به تغییر جایگاه هرکدام در جدول شود.
اما مس کرمان که امروز این فرصت را داشت تا با کسب سه امتیاز بازی در میان چهارتیم بالای جدول حضور داشته باشد با این شکست در رتبه ششم قرار گرفت.
* پیروزی بزرگ سپیدرود بعد از 8 شکست
سپیدرود یک - نود ارومیه صفر 
 شاگردان نادر دست نشان بعد از هشت هفته ناکامی و شکست در نهایت با پیروزی برابر نود ارومیه اتفاق بزرگ این هفته را رقم زدند.
کمتر کسی انتظار پیروزی سپیدرود حتی در استادیوم سردار جنگل رشت را مقابل یکی از مدعیان این فصل را داشت ولی شاگردان نادر دست نشان در یک نمایش بالاتر از حد انتظار موفق شدند با تک گلی که آقایی پور در نیمه اول به ثمر رساند، سه امتیاز شیرین این دیدار را به خود اختصاص دادند.
آخرین پیروزی سپیدرود مربوط به 75 روز قبل و برابر قشقایی شیراز بود و آنها اکنون بعد از دو ماه و نیم بار دیگر در استادیوم سردار جنگل موفق شدند امیدواری را به سکوها برای بقا و پایان دادن به روزهای تلخ افزایش داد.
نادر دست نشان، سرمربی سپیدرود که طی هفته‌های اخیر شایعات زیادی درباره جدایی او و حضور در ماشین سازی به گوش می‌رسید، در شرایطی که با بسته ماندن پنجره نقل و انتقالاتی به کار خود روی نیمکت این تیم ادامه می‌داد، اکنون موفق شد در یک بازی برتر برابر نود ارومیه که در مقطعی چند هفته‌ای صدرنشین لیگ این فصل نیز بود، به یک پیروزی ارزشمند دست یابد.
سپیدرود در این بازی با گلی که سجاد آقایی پور در دقیقه 41 به ثمر رساند از حریف پیش افتاد و با حفظ این نتیجه، در نهایت به سه امتیاز دست یافت. سرخپوشان رشتی اکنون با کسب 18 امتیاز در رده پانزدهم جدول جا گرفته‌اند و نود ارومیه نیز بعد از این شکست در رده سوم به کار پایان داد.
* نصرتی از کورس امتیازی با مس عقب ماند 
آلومینیوم ۱- گل ریحان ۱
تلاش شاگردان خطیبی و نصرتی تنها یک امتیاز برای دو تیم به همراه داشت.
در یکی از مسابقات هفته نوزدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران، تیم آلومینیوم اراک از ساعت ۱۴ دیروز در ورزشگاه امام خمینی میزبان تیم رده دومی گل ریحان البرز بود.
آلومینیوم اراک که در دیدار اخیرش و نخستین حضور رسول خطیبی موفق به کسب پیروزی شده بود، با گل دقیقه ۲۷ ابوالفضل عکاشه از گل ریحان البرز پیش افتاد و در آستانه برتری خانگی قرار داشت که در لحظات پایانی نتیجه این مسابقه تغییر کرد.
گل ریحان که تلاش زیادی برای زدن گل تساوی داشت، در دقیقه ۸۵ با گلزنی سید محسن حسینی، بازیکن تعویضی محمد نصرتی توانست به این مهم برسد تا آلومینیوم اراک تنها صاحب یک امتیاز شود.
 شاگردان خطیبی با این تساوی ۳۰ امتیازی شدند و در جایگاه هفتم جدول لیگ یک جای گرفتند، اما با این نتیجه اجازه ندادند تیم گل ریحان همانند مس رفسنجان صدرنشین به امتیاز ۳۹ در پایان هفته نوزدهم برسد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما