امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

فردا فقط و فقط پیروزی پنجم را می‌خواهیم!

مهدی اسلامی- تماشا 
تیم برق شیراز شناسنامه ورزش فارس پس از سال ها دوری از مسابقات این فصل در لیگ دسته سوم فوتبال کشور با هزینه و درایت مهندس هادی شیروانی مالک باشگاه و زحمات و تلاش و کوشش سرپرست، سرمربی، کادر فنی، بازیکنان و سایر عوامل باشگاه در قامت یک مدعی اصلی صعود ظاهر شده است تا ان شاءا... با صعود به لیگ دسته دوم فوتبال کشور در مسیر احیا دوباره گام بردارد. 
تیم برق شیراز در این فصل تا کنون چهار بازی برگزار کرده است و چهار پیروزی به دست آورده تا با دوازده امتیاز با اقتدار صدرنشین باشد. 
این تیم عصر فردا (چهارشنبه) از ساعت 14 در ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان تیم بندر عامری است. حریف چهارشنبه برق شیراز تیمی می باشد که سه بازی برگزار کرده و سه پیروزی کسب نموده و حریف قابل احترامی برای نارنجی پوشان شهر شیراز محسوب می گردد. 
در همین راستا به سراغ جمشید غدیری سرمربی بادانش، با تجربه بالا و کارنامه درخشان برق شیراز رفتیم و در خصوص شرایط تیم و دیدار عصر فردا مقابل تیم بندر عامری گفتگویی با وی انجام دادیم که در ادامه می خوانید. 
سرمربی تیم برق شیراز در گفتگو با سرویس ورزشی روزنامه «تماشا» در خصوص ارزیابی اش از عملکرد فنی تیم برق در چهار بازی قبل اظهار داشت: یکی از هنرهای مربیگری این مهم است که مربی بتواند یک تیم جور را جمع کند و از درون دروازه تا خط دفاع، خط هافبک و حمله مهره های کارآمد را شناسایی و جذب کند تا تیمش در هیچ خطی دچار نقص و در هیچ پستی دچار کمبود بازیکن نباشد. 
وی ادامه داد: ما در زمان جذب نفرات و انتخاب بازیکنان وقت و انرژی بسیاری صرف کردیم و خوشبختانه یک تیم کامل و یک دست را بستیم که جا دارد از مالکیت باشگاه هم در این خصوص تشکر کنم.
* همه نفرات تیم از لحاظ فنی در سطح بالایی هستند و به وحدت تاکتیکی نیز رسیده‌ایم
غدیری ادامه داد: تیم ما در پنجاه متر جلو یک تیم قوی و هماهنگ است و همه تیم ها باید به آن احترام بگذارند، چون برخی تیم ها مهره گرا هستند و مثلاً یکی، دو بازیکن آنها را پرس کنید و بازیکن مستقیم جهت مهار آنها قرار دهید، آن تیم در زمان حمله دچار مشکل می شود. اما تیم برق شیراز اینگونه نیست و در پنجاه متر جلو، مربی نمی تواند 
دست روی یک، دو یا سه بازیکن ما بگذارد و بخواهد با مهار آنها تیم برق را در زمان حمله دچار مشکل کند. هشت بازیکن در تیم یازده نفری که به میدان می فرستیم همیشه در زمان حمله حضور مؤثر دارند و این قابلیت تهاجمی تیم برق شیراز است. اما در زمان از دست دادن توپ  تیم ما در دفاع تیمی عالی عمل می کند و میانگین حدود دو گل زده در هر بازی و گل نخوردن در چهار دیدار قبلی دلیل این ادعا می باشد. تیمی خوب داریم که همه نفرات تیم از لحاظ فنی در سطح بالایی هستند و به وحدت تاکتیکی نیز رسیده ایم و مالکیت باشگاه به بهترین شکل ممکن به تعهدات مالی و انجام امور ایاب و ذهاب و اسکان تیم عمل کرده است و باید نتیجه می گرفتیم. 
* هدفمان صعود به عنوان تیم اول چهار هفته قبل از پایان مسابقات است
سرمربی تیم برق شیراز در بخش دیگر این گفتگو اظهار داشت: ما تیممان را به گونه ای بستیم که هدفمان صعود به عنوان تیم اول چهار هفته قبل از پایان مسابقات است. دلیل این خواسته نیز تجربه سال ها مربیگری بنده 
می باشد که از وسط دور برگشت رقابت هایی در لیگ دسته دوم یا سوم دیگر بسیاری از نتایج در بیرون مستطیل سبز رقم می خورد و ما نمی خواهیم اسیر این اتفاقات شویم و باید تکلیف خودمان را چند هفته قبل از پایان مسابقات مشخص کرده باشیم و صعود کنیم. 
از سرمربی تیم برق شیراز می خواهیم در مورد این موضوع بیشتر توضیح دهد و او می افزاید: در هفته های پایانی رقابت های در این سطح شرایط پیچیده می شود. البته خدای نکرده نمی خواهم بگویم تیمی تبانی می کند اما وقتی تیم هایی می بینند شانس صعود ندارند دیگر سست می شوند و با قدرت در میدان ظاهر نمی شوند یا برخی 
تیم ها که به تعهدات مالی خود درست عمل نمی کنند با کم کاری برخی مهره های اصلی مواجه می شوند و مجبور می شوند از نفرات کم تجربه تر استفاده کنند و همه این موارد می تواند به ضرر برخی تیم ها بشود. به همین دلیل نمی خواهیم سرنوشت صعود تیم را به چند هفته پایانی گره بزنیم. پس باید از ابتدای فصل تمام امتیازات را جمع کنیم که خوشبختانه در دو دیدار خانگی سه بر صفر و دو بر صفر پیروز شدیم و در دو بازی خارج از خانه نیز با نتایج مشابه یک بر صفر پیروز بوده ایم. ما تا نیم فصل سه بازی دیگر خانگی داریم و یک دیدار بیرون از خانه مقابل تیم میناب و باید در چهار دیدار باقیمانده نیم فصل نیز پیروز شویم تا ان شاءا... با هشت پیروزی نیم فصل اول را به پایان برسانیم. در نیم فصل دوم پنج بازی بیرون خانه داریم و سه بازی خانگی و برای تیم ما هشت برد نیم فصل اول بسیار حائز اهمیت می باشد و با تمام احترامی که برای تیم بندر عامری قائل هستم، فردا فقط و فقط پیروزی پنجم را می خواهیم. 
* از نوع بازی تیم بندر عامری شناخت دقیقی نداریم
جمشید غدیری در خصوص شناختش از تیم بندر عامری عنوان داشت: متأسفانه یکی از معضل های این فصل نبود هیچ فیلمی از بازی حریفان است چون در لیگ یک و برتر افرادی هستند که از بازی ها فیلم می گیرند و آن را 
می فروشند اما در چند هفته اخیر از هیچ حریفی نتوانستیم فیلمی بگیریم و به طبع از سه بازی تیم بندر عامری هم فیلم یا شناخت دقیقی نداریم اما طبیعی است این حریف باید از چهار حریف قبلی ما قوی تر باشد. ضمن اینکه خودشناسی بهتر از شناخت حریف است و حریفان ما باید از تیم برق و رویارویی با آن ترس و دلهره داشته باشند، در نیمه اول هجومی ظاهر می شویم و نیمه دوم براساس شناخت نقاط قوت و ضعف حریف تاکتیک های خود را اتخاذ می کنیم. فقط در هفته آینده چون تیم ما استراحت دارد، بنده خودم می خواهم بازی تیم های استقلال شوش و لوله یزد را از نزدیک تماشا کنم تا در بازی ششم با شناخت کافی مقابل این تیم خوزستانی ظاهر شویم. 
* از هواداران خونگرم تیم برق شیراز می‌خواهم که عصر چهارشنبه حامی تیم برق شیراز باشند
غدیری در خصوص نفرات مصدوم به تماشا گفت: ما چهار بازیکن مصدوم داریم که آقایان هادی خنیفر، میلاد صالح، علی پرهیزگار و سعید نامجو چهار بازیکن مصدوم ما هستند که ان شاءا... در نیم فصل به جمع ما اضافه خواهند شد و می توانند به ما کمک بسیاری در نیم فصل دوم کنند. 
سر مربی تیم برق شیراز در پایان این گفتگو از حمایت رسانه های استان به خصوص روزنامه تماشا و خبرجنوب تشکر نمود و گفت: بنده از هواداران خونگرم تیم برق شیراز می خواهم که عصر چهارشنبه حامی تیم برق شیراز باشند و همچنین از مدیرکل ورزش فارس جناب کامیاب و رؤسای هیات فوتبال فارس و شیراز و سایر عواملی که یاری رسان تیم برق شیراز هستند تشکر نمایم. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما