امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر شیراز:‌ دلالان میوه و تره‌بار حذف شوند

رئیس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز با انتقاد از وضعیت کیفیت و قیمت میوه و تره‌بار در کلان‌شهر شیراز گفت: جدیت بیشتر در نظارت و حذف واسطه‌ها در مسیر تولید تا عرضه‌ میوه و تره‌بار ضروری است. 
علی ناصری دوشنبه در دیدار با مسئولان سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز با اشاره به بازدید اخیر اعضای این کمیسیون از تنها میدان میوه و تره‌بار شهر، با ابراز نارضایتی از وضعیت این میدان افزود: واقعیت این است که وضعیت کیفیت و قیمت میوه‌ و تره‌بار در شهر ما، اصلاً مناسب و در شأن شهروندان نیست.
وی با تأکید بر اینکه باید برای بهبود وضعیت چاره‌اندیشی شود، افزود: نظارت دائمی و دقیق بر میوه و تره‌بار از مرحله تولید تا عرضه می‌تواند جلو سوداگری‌ها را بگیرد و به بهبود این وضعیت منجر شود.
ناصری یکی از دلایل گرانی میوه را حضور واسطه‌ها در مسیر تولید تا مصرف میوه دانست و بیان کرد: باید تلاش کنیم که با حذف واسطه‌ها، قیمت نهایی میوه و تره‌بار کنترل شود تا بیش از این به مردم فشار تحمیل نشود.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار اجرای یک طرح ضربتی برای تأمین و عرضه‌ میوه با کیفیت و قیمت مناسب در شب عید شد و اضافه کرد: شهرداری شیراز می‌بایست با راه‌اندازی و فعال‌سازی بازارچه‌های ویژه به کنترل بازار میوه و تره‌بار به ویژه در آستانه‌ عید نوروز کمک کند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز در ادامه با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف مجموعه مشاغل مزاحم در این کلان‌شهر، گفت: برای حمایت از مشاغل مفید و قانونی و همچنین برای تأمین امنیت همه‌جانبه‌ی شهروندان، ساماندهی مشاغل مزاحم و خروج آنها از محدوده شهر ضرورت دارد.
ناصری همچنین خواستار جدیت در خروج کارخانه‌های آلاینده از شیراز به دلیل مباحث زیست‌محیطی شد و گفت:هوای پاک و سالم یکی از مواهب شهرمان شیراز است که کوتاهی در حفظ آن، تهدیدی جدی و زیان‌بار برای آینده‌ خودمان و فرزندان‌مان در این شهر خواهد بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما