امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

پروژه‌های عمرانی بر اساس نیازهای شهروندان طراحی و اجرا می‌گردد

حسین حسن پور- تماشا
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز طراحی و اجرای پروژه ها را بر اساس نیازهای شهروندان اعلام نمود.
دکتر نواب قائدی در گفت و گو با خبرنگار روزنامه «تماشا» اظهار کرد: هر ساله در ماه های دی و بهمن موضوع تصویب بودجه شهرداری در دستور کار قرار دارد که همکاران ما در 
شهرداری های مناطق مختلف بر اساس نیازهای مردم پروژه هایی را تعریف و تعیین می کنند که پس از بررسی در کمیسیون های تخصصی شورای شهر برای تصویب نهایی به صحن علنی جهت تصویب ارایه می گردد.
وی با بیان اینکه بودجه شهرداری از محل پرداخت عوارض توسط شهروندان تأمین می گردد و قطعاً اجرای پروژه نیز بر اساس نیازهای آنان اجرا می گردد، افزود: به عنوان نمونه موضوع سیل و آبگرفتگی معابر در مناطق مختلف شهرداری دغدغه همه شهروندان بود که با درایت و همکاری شهردار موفق شدیم 
بخش های زیادی از مناطق شهری را 
لوله گذاری در جهت دفع آب های سطحی انجام دهیم. قائدی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های شهری، بررسی کمبودها و نیازهای سطح شهر و توزیع عادلانه زیرساخت ها از جمله مسایلی است که در برنامه کوتاه مدت و بلندمدت شهرداری مورد تأکید و توجه است، گفت: با توجه به طرح های مصوب در شورای شهر، شهرداری نیز موظف به اجرای این طرح ها می گردد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان اینکه اجرای پروژه های 
عمرانی و ایجاد زیرساخت ها در جهت ایجاد آرامش و رفاه برای شهروندان طراحی و اجرا می گردد، اظهار کرد: بخش بزرگی از بودجه سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری صرف اجرای پروژه های عمرانی و حمل و نقل می شود.
قائدی با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی به دو بخش پروژه های کلان و خرد عمرانی تقسیم می شود، گفت: پروژه های کلان شامل احداث تقاطعات غیر همسطح، احداث پروژه های قطار شهری و احداث بولوارها و بزرگراه ها می شود و پروژه های خرد توسط شهرداران مناطق در سطح منطقه انجام می گردد.
* احداث خیابان غذا در حال انجام است
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان اینکه پروژه احداث خیابان غذا در حال اجرا است، اظهار کرد: این خیابان حدفاصل خیابان مشکین فام و پارک آزادی قرار دارد.
قائدی با بیان اینکه پروژه های مختلفی در مناطق یازده گانه شهرداری در حال اجرا است، گفت: پیاده راه عفیف آباد در منطقه یک شهرداری شیراز در دست اجرا است هر چند که در حال حاضر مشکلاتی را برای شهروندان و کسبه بوجود آورده اما اتمام آن زیبایی خاصی به خیابان عفیف آباد خواهد بخشید.
وی افزود: در این پروژه یک کیلومتر لوله گذاری در جهت دفع آب های سطحی انجام شده است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان اینکه ۲۰ هزار مربع آسفالت معابر در منطقه یک داشتیم، اظهار کرد: حدود ۵۰ هزار مترمربع نیز زیرسازی معابر در سطح منطقه انجام گرفته است.
قائدی با اشاره به محوطه سازی زیبای خیابان مصلی نژاد، گفت: در فضای عمومی تصور بر این است که حجم عملیات های آسفالت و زیباسازی در مناطق شمالی شهر بیشتر باشد اما آمارها نشان می دهد که عملیات زیباسازی و آسفالت در مناطق جنوبی بیشتر بوده است.
وی افزود: خیابان آبجوار طی سال گذشته پیاده راه سازی و محوطه سازی انجام شده اما 
پیاده راه سازی و محوطه سازی خیابان عفیف در سالجاری در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان اینکه لوله گذاری به طول سه کیلومتر و ۸۰۰ متر مربع انجام گردیده است، اظهار کرد: این لوله گذاری خیابان های محراب، بولوار احمد بن موسی، ده پیاله و 
مأذون قشقایی را پوشش می دهد.
قائدی با اشاره به اینکه لوله گذاری بولوار سیبویه در دستور کار قرار دارد، گفت: با اجرای این پروژه محلات کوی زهرا، فلکه خاتون، بولوار دلاوران بسیج و شیشه گری تحت پوشش دفع آب های سطحی قرار می گیرند.
* پارک شهدای قشقایی دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد
وی در ادامه با بیان اینکه محله شیخ علی چوپان از محلات کمتر برخودار شهر بوده و فاقد پارک است، افزود: پارک محله ای شهدای قشقایی به مساحت یک هکتار در دهه فجر به بهره برداری می رسد. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما