امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

چهارراه زند شیراز کی قرار است سامان یابد؟

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی - تماشا
درست در بیخ گوش ارگ کریمخان زند و چهارراه زند به عنوان مرکز کلانشهر شیراز جایی که به جرأت می توان گفت آبروی شهر شیراز است عربده و سروصدای برخی دلالان دلار، یورو، درهم، دینار، ریال و... همچنین مزاحمت ها و سدمعبرهای پیاده رویی دست فروشان و بعضاً جولان گدایان و معتادان باعث گردیده تا صورت ناخوشی از این مسیر پرتردد شهری به چشم آید.
خیابان زند یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین خیابان های ایران و شیراز است که سابقه ایجاد آن چند صد ساله است، اما متأسفانه مکانی شلوغ، پرتابلو و البته فاقد زیبایی های بصری لازم است که ضرورت دارد شورای شهر شیراز، شهردار محترم و مسئولان سازمان سیما و منظر شیراز به این مکان مهم توجه و عنایت بیشتری داشته باشند و از ایجاد هرگونه پراکندگی ها و نازیبایی ها 
و مزاحمت هایی که موجب شود هویت شهری و تاریخی این مسیر گردشگری شهری دستخوش تحولات ناخواسته و تغییرات خارج از عرف گردد جلوگیری نمایند.
مغازه‌ های اطراف هم چنان بساطی پهن کرده اند که هیچکس نتواند روی صندلی‌های سنگی نصب شده توسط شهرداری بنشیند.
آنها با اشغال بخشی از پیاده رو و گذاشتن تی و جاروهایشان بر صندلی های پیاده روها به نحوی مانع از استراحت چندلحظه ای افراد مسن و سالخورده یا سایر شهروندان در حال عبور از این مسیر می شوند.
امید آنکه با درایت مسئولان شهری و شهرداری در آینده ای نزدیک شاهد چهارراه زندی زیبا و میدان شهرداری برخوردار از المان های مناسب شهری و زیبایی های بصری و دورماندن از سروصداهای مزاحم و شلوغی های بی مورد در این محدوده باشیم. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما