امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

پیش‌بینی یخبندان برای فارس

پیش‌بینی‌های هواشناسی حاکی از کاهش قابل ملاحظه دما، بروز یخبندان و سرمازدگی از سه‌شنبه ۲۴ دی ماه به مدت ۲ روز در استان فارس دارد. 
رئیس اداره پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی استان فارس دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: شب گذشته دمای هوا در شیراز منفی ۴ درجه بود و در این شب صفاشهر با منفی ۱۵ درجه سانتیگراد سردترین نقطه این استان گزارش شد.
فرید اسماعیل زاده افزود: امشب در استان فارس شاهد تغییر چندانی به نسبت شب گذشته نخواهیم بود اما از عصر سه‌شنبه بارندگی در مرکز و شمال فارس و همچنین شهر شیراز آغاز خواهد شد که به دلیل سرمای هوا به صورت برف پیش بینی 
می شود.
وی اظهار داشت: از سه شنبه بارش برف، وزش باد شدید و کاهش قابل ملاحظه دما در استان فارس پیش بینی می‌شود.
اسماعیل‌زاده افزود: برای چهارشنبه هفته جاری نیز کاهش ۴ تا ۹ درجه ای دمای هوا و یخ زدگی سطح زمین پیش بینی خواهد شد.
وی با بیان اینکه از پنجشنبه احتمال افزایش دما در این استان وجود دارد،ادامه داد: فعالیت سامانه سامانه بارشی در دو روز آینده باعث کاهش دید، لغزندگی در محورهای مواصلاتی و تشکیل مه می‌شود.
اسماعیل زاده اضافه کرد: رانندگانی که قصد تردد در جاده های استان فارس را دارند باید خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند و همچنین تصمیم های مناسب برای تردد درون شهری در کلانشهر شیراز توسط دستگاه های متولی و همچنین اقدامات لازم برای کاهش سرمازدگی محصولات کشاورزی اندیشیده شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما