امروز، سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

چهار میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان اعتبار در قالب کمک بلاعوض به ورزش فارس تزریق شده است

سید حسین پرور- تماشا                   عکاس: مصطفی خادمی
با دعوت رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز، مدیرکل ورزش و جوانان از چند مدرسه این ناحیه بازدید کرد و از نزدیک صمیمانه با دانش آموزان به گفتگو پرداخت. 
صبح یکشنبه دهم آذر ماه، حیدر علی کامیاب به همراه ا... یار رضایی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز و برخی دیگر از مدیران این ناحیه، دبیر بسیج ورزشکاران استان و مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان از مدرسه نابینایان شوریده شیرازی، مدرسه فرهنگیان شهید مطهری، دبیرستان متوسطه اول شهید مجید رحیم دل و مدرسه ابتدایی 
پروین دخت جمشیدی واقع در روستای گردخون در منطقه جنوب شیراز بازدید و با دانش آموزان و مسئولان این مدارس به گفتگو پرداخت و از نزدیک امکانات ورزشی آنان را مورد بررسی قرار داد. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در حاشیه این برنامه با قدردانی از مدیران و مسئولان ناحیه چهار شیراز و مدیران مدارس به خبرنگار ما گفت: در کنار توجه به ورزش و زیرساخت‌های ورزشی، بنا به دعوت مسئولان اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار شیراز لازم بود به برخی مدارس محروم این ناحیه رفته و امکانات و تجهیزات ورزشی این مدارس را مورد بررسی قرار دهیم تا در حد توان مالی بتوانیم مساعدت های لازم را انجام دهیم. 
* توجه به رشد نوجوانان و جوانان در حیطه ورزش از اهداف ذاتی اداره کل ورزش و جوانان و ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها است
کامیاب همچنین رشد و نمو دانش آموزان را از همان کودکی از قبل ورزش و تربیت بدنی مورد توجه قرار داد و افزود: توجه به رشد نوجوانان و جوانان در حیطه ورزش از اهداف ذاتی اداره کل ورزش و جوانان و ادارات ورزش و جوانان شهرستانها است که لازم است با تأمین بخشی از نیازهای ورزشی آنان، دانش آموزان در کنار درس و تحصیل خود بخشی از اوقات فراغت خود را با خیال راحت و آسوده به ورزش بپردازند که از این رو بتوانیم از بین این نوجوانان و جوانان قهرمانان خوبی برای آینده استان و کشور شناسایی کنیم. 
* قول احداث زمین چمن مصنوعی و احداث زمین روباز ورزشی بسکتبال، والیبال و هندبال برای مدارس
گفتنی است؛ به دستور مدیر کل ورزش و جوانان و قول مساعد ایشان در مدارسی که مورد بازدید قرار گرفت مقرر گردید نسبت به احداث زمین چمن مصنوعی و تأمین بخشی از تجهیزات مورد نیاز از قبیل توپ و تور، تیر دروازه فوتسال و والیبال و میز پینگ پنگ و همچنین دفاتر مورد نیاز دانش‌آموزان اقدام گردد. 
همچنین لازم به یادآوری است با همت مدیر کل ورزش و جوانان در مدرسه نابینایان شوریده شیرازی و مدرسه فرهنگیان شهید مطهری ایجاد زمین چمن مصنوعی، در مدرسه متوسطه اول شهید مجید رحیم دل واقع در بولوار نصر منطقه دست خضر احداث زمین روباز ورزشی بسکتبال، والیبال و هندبال برای اولین بار در سطح استان فارس با کفپوش روباز استاندارد احداث می گردد. 
* افتتاح سالن اجتماعات و جلسات مدرسه نابینایان شوریده شیرازی
مدیر کل ورزش و جوانان فارس همچنین سالن اجتماعات و جلسات مدرسه نابینایان شوریده شیرازی را که به تازگی احداث شده است را نیز افتتاح کرد. 
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در پایان این دیدار ها در گفتگو با روزنامه تماشا گفت: بیش از ١٣ رویداد بزرگ جهانی، ملی و منطقه‎ای طی هفت ماه آینده در استان اجرایی می‌شود.  
* سیزده رویداد بین‌المللی به میزبانی شیراز با حضور بیش از هزار نفر برگزار می‌شود
حیدرعلی کامیاب افزود: تا خرداد ماه سال آینده  ١٣ رویداد بین‌المللی به میزبانی شیراز با حضور بیش از هزار نفر برگزار می‌شود.
او در خصوص برخی از این برنامه‎های بین‎المللی عنوان کرد: جام فجر، مسابقات کشتی جام تختی، پیاده روی خانوادگی، پرشین کاپ، مسابقات تکواندو جام فجر، میزبانی هندبال جوانان آسیا و فینال جام حذفی فوتبال کشور از جمله برنامه‎های مهم ورزشی است که به میزبانی فارس اجرایی می‌شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به کمک‌های بلاعوض به هیأت‌های ورزشی استان نیز خاطرنشان کرد: چهار میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان اعتبار در قالب کمک بلاعوض به ورزش فارس تزریق شده است. به هیأت‌های ورزشی سه میلیارد تومان و بیش از یک میلیارد تومان نیز به هیأت‌های شهرستانی کمک شده است. 
* سه میلیارد تومان به ورزش حرفه‌ای در  رشته‌های مختلف مانند فوتبال و هندبال کمک شده است
کامیاب در خصوص کمک بخش‌های اقتصادی به ورزش‌های تیمی نیز خاطرنشان کرد: سه میلیارد تومان به ورزش حرفه‌ای در  رشته‌های مختلف مانند فوتبال و هندبال کمک شده و تاکنون بیش از ۶٠٠ میلیون تومان این کمک‌ها جذب شده است. 
او همچنین با اشاره به اینکه سرانه ورزشی در میان دانش آموزان نیازمند بازنگری است، عنوان کرد: در میان نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شیراز شاهد هستیم که ناحیه چهار شیراز در حوزه سرانه ورزشی محروم تر است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما