امروز، سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

قاسمپور: امکانات کی‌روش را به یک ایرانی بدهیم، موفق می‌شود

* چه تضمینی هست برانکو با تیم ملی نتیجه بگیرد؟ 
کارشناس فوتبال ایران اعتقاد دارد در شرایط کنونی باید یک ایرانی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد.
فدراسیون فوتبال هنوز با مارک ویلموتس برای فسخ قرارداد به توافق نهایی نرسیده و مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار تیم ملی است. از این رو جایگزین مربی بلژیکی نیز مشخص نیست و بلاتکلیفی موجود نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است.
در چنین شرایطی ابراهیم قاسمپور مربی سابق 
تیم های ملی فوتبال ایران اعتقاد دارد جایگزین بعدی باید یک مربی ایرانی باشد. 
او در این خصوص گفت: «اگر به عقب برگردیم، می‌بینیم که افتخارات مربیان ایرانی در تاریخ تیم‌ملی بیش از خارجی‌ها بوده است. همین کی‌روش که می‌گوییم نتایج خوبی گرفته، یک جام در هشت‌سالی که در ایران بود، کسب نکرد. مربیان ایرانی در گذشته کارهای بزرگی روی نیمکت تیم‌ملی انجام دادند. زمان کوتاهی تا بازی‌های بعدی تیم‌ملی که کاملا حساس است، درپیش داریم و در این شرایط نیمکت تیم‌ملی کسی را می‌خواهد که هم فوتبال ایران و هم فوتبال آسیا را به خوبی بشناسد.»
وی ادامه داد: «این روزها صحبت از برانکو می‌شود که چند‌سال سرمربی تیم‌ملی بوده و چند‌سال هم سرمربی پرسپولیس. البته من معتقدم برانکو چیز جدیدی نمی‌تواند به فوتبال ما اضافه کند. شنیدم که او خواستار عقد قرارداد تا پایان جام‌جهانی ٢٠٢٢ شده، اما تضمینی وجود ندارد که تیم‌ملی با برانکو نتیجه بگیرد یا خیر. سابقه هم نشان داده که قراردادهایی که فدراسیون در چند‌سال اخیر بسته، به سود مربیان خارجی است و امکان دارد برانکو نیز بعد از چند بازی خسارت کلانی از فدراسیون بگیرد و برود! ویلموتس چه گلی به سر فوتبال 
ایران زد؟»
قاسمپور در بخش دیگری از حرف‌هایش افزود: «آیا مربی ایرانی نمی‌توانست این نتایج را بگیرد؟ قطعا سرمربی ایرانی بهتر از ویلموتس هم نتیجه می‌گرفت. برای انتخاب مربی ایرانی هم باید کارشناسی و حساسیت صورت بگیرد. مربی تیم‌ملی باید از نظر مدیریت و روانشناسی در سطح بالایی باشد. مربی ایرانی با توجه به شناختی که از تیم‌ملی و فوتبال آسیا دارد، قطعا می‌تواند نتایج خوبی در این شرایط بگیرد؛ البته اگر به اندازه کی‌روش و ویلموتس به مربی ایرانی هم امکانات بدهیم.»
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما