امروز، سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

سی‌وچهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد

سیده ناهید تقویان- تماشا
اختتامیه سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه سراسر کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار خواهد شد.
به گزارش «تماشا» نشست خبری مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با محوریت اختتامیه سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه سراسر کشور، برگزار شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس اعلام کرد: سی‌وچهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور با عنوان «گام دوم انقلاب در پرتو انقلاب» ۱۲ تا ۱۴ آذرماه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار خواهد شد. 
محمدکاظم کاوه پیشقدم با اشاره به صبغه قرآنی و جایگاه مذهبی شیراز، عنوان کرد: باید شخصیت‌های قرآنی و پیشینه شیراز را در این زمینه برجسته کنیم و در این میان، برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های بزرگ قرآنی چنین فرصتی را فراهم می‌کند.
محمدکاظم کاوه پیشقدم در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص اهمیت پژوهش‌های قرآنی گفت: در این مورد فعالیت‌های مختلفی در دانشگاه انجام می‌شود، دستگاه‌های فرهنگی موضوعات مورد نیاز به بررسی و تحقیق را به دانشگاه اعلام می‌کنند و دانشجویان مقطع ارشد و دکتری برای پایان‌نامه خود موضوعات را انتخاب و مورد مطالعه قرار می‌دهند، دستگاه‌های متولی نیز حمایت‌های مادی و غیرمادی برای دانشجویان در نظر می‌گیرند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز یادآور شد: همه شرکت‌کنندگان در جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور هدایایی را دریافت و برگزیدگان ضمن کسب جوایز رتبه‌های برتر، مشمول تخفیف در شهریه هم می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویی در بخش های آوایی، هنری، ادبی، پژوهشی و معارفی، میهمان شیرازی‌ها خواهند بود، افزود: قریب به ۵۰۰ نفر از نقاط مختلف کشور از فردا به این شهر وارد می‌شوند.
کاوه‌پیشقدم گفت: فضاسازی شهری برای میزبانی این دوره از مسابقات با همکاری شهرداری شیراز صورت گرفته است و ۳۰ بیلبورد شهری این رویداد فرهنگی و مذهبی را به مردم اطلاع‌رسانی می‌کنند.
رئیس دانشگاه آزاد فارس محل برگزاری مراسم افتتاحیه این جشنواره را پردیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس واقع در شهر صدرا اعلام کرد و ادامه داد: این جشنواره در ۴ نقطه شهر شیراز برگزار خواهد شد؛ بدین ترتیب بخش آوایی در مسجد فاطمةالزهرا(س) جنب هتل پارس، سالن ۲۲ بهمن واقع در دانشگاه علوم پزشکی شیراز جنب مسجد فاطمةالزهرا(س) و سالن‌های سینا و صدرا اجرا می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس اظهار کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره را در روز پنج‌شنبه، ۱۴ آذرماه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد.
کاوه پیشقدم با یادکرد از اهمیت بخش پژوهش‌های قرآنی و مقاله‌نویسی این دوره از جشنواره، بیان داشت: در این بخش حدود ۱۵ مقاله در حوزه دانشجویی داوری شده؛ همچنین ۲۵ کتاب نیز به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه دانشگاه در خط مقدم جهاد فرهنگی قرار دارد و در این به هم ریختگی که در نظام اجتماعی شاهد آن هستیم تمسک به قرآن برای داشتن سبک زندگی خدایی و آرام ضروری است، ابراز داشت: تأسیس رشته‌های علوم قرآنی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد باب جدیدی برای فعالیت قرآنی است.
حجت الاسلام والمسلمین سجاد نیکخو ادامه داد: در سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت ویژه دانشجویان سراسر کشور 500 هزار دانشجو شرکت کردند که اختتامیه این جشنواره به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به مدت سه روز از 12 الی 14 آذر  برگزار خواهد شد.
وی افزود: سطح بالای مشارکت دانشجویان در این جشنواره نشان دهنده پیوند عمیق جامعه دانشگاهی با قرآن است. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز نیز گفت: شعار سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت  دانشجویان سراسر کشور «گام دوم انقلاب در پرتو قرآن کریم» است.
مریم زیبایی نژاد افزود: در این جشنواره دانشجویان در 5 بخش به رقابت پرداختند که در اولین روز جشنواره برگزیدگان معرفی و شرکت‌کنندگان بخش آوایی شامل تواشیح، اذان، ترتیل، تحقیق و حفظ قرآن نیز به رقابت خواهند پرداخت.
رئیس کانون‌های قرآن دانشگاه آزاد اسلامی شیراز با اشاره به اینکه اولین دوره جشنواره قرآن و عترت ویژه دانشجویان سراسر کشور در سال 72 آغاز شد، ابراز داشت: در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های آزاد بالغ بر 200 هزار دانشجو شرکت کرده بودند که بالاترین آمار مربوط به دانشگاه آزاد شیراز بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما