امروز، سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

پایش ۶۷ مورد تخلف کاندیداهای احتمالی در فارس

سیده ناهید تقویان- تماشا
عبدالرضا قاسم پور یکشنبه ١٠ آذر در گفتگو با «تماشا» بیان کرد: طبق بخشنامه هیأت مرکزی بازرسی انتخابات کشور، تخلفات محرز شده را به فرمانداران، هیأت نظارت و ستاد پیشگیری از وقوع جرم و تخلفات انتخاباتی استان فارس ارسال کرده‌ایم.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با اشاره به رصد کامل تحرکات انتخاباتی در فارس، گفت: تاکنون ٦٧ مورد تخلف کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در فارس پایش شده است. 
قاسم پور اظهار کرد: نامزدهای نمایندگی مجلس تنها مجاز هستند که در زمان تعیین شده یعنی یک هفته منتهی به برگزاری انتخابات تبلیغات داشته باشند.
او اظهار کرد: تخلفات گزارش شده مربوط به تبلیغات خارج از مهلت قانونی است، چرا که تبلیغات ٨ روز پیش از فرآیند اخذ رأی آغاز و ٢٤ ساعت پیش از اخذ رأی به اتمام می‌رسد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تأکید کرد که حضور داوطلبان در محافل و مجالس مختلف که صراحتاً توقع همکاری از مردم  دارند، چه برای کاندیداهای احتمالی و چه نمایندگان فعلی تخلف محسوب می‌شود.
قاسم پور اضافه کرد: به مدیران دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای عمومی اعلام کرده‌ایم که حق استفاده از اموال دولتی و بیت‌المال له و علیه کاندیداها ندارند و همچنین فعالیت کارمندان در ساعات اداری در راستای انتخابات ممنوع است.
او همچنین با تأکید بر اینکه هیچ یک از مجموعه‌ها حق ندارند فراتر از قانون در روند برگزاری انتخابات ورود پیدا کنند، گفت: افرادی که تریبون و جایگاه در اختیار دارند مانند بخشداران، مدیران، شهرداران، نیروی انتظامی، ائمه جماعات و نیروهای مسلح حق ورود به عرصه انتخابات فراتر از قانون ندارند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با بیان اینکه هیأت بازرسی، نخستین هیأتی بود که در راستای برگزاری انتخابات در کشور تشکیل شد، گفت: جلساتی در سطح استان پس از ایلاغ تشکیل هیأت بازرسی انتخابات برگزار شد.
قاسم پور عنوان کرد: ٢٩ هیأت بازرسی برای ٢٩ شهرستان فارس تشکیل شده و در ٧ شهرستان جدید نیز به زودی احکام اعضای معرفی شده برای تشکیل این هیأت صادر خواهد شد.
او ادامه داد: به هیأت‌های بازرسی شهرستان‌ها نیز  تأکید شده که با رعایت قانون و حفظ بی طرفی کامل وظایف خود را به نحو احسن انجام و با هیأت اجرایی و نظارت تعامل داشته باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با تأکید بر اینکه هیأت‌های بازرسی باید مدافع حقوق عمومی، مردم و کاندیداها باشند، گفت: سامانه ١١١ و شماره ٣٢٣٥٣٤٧٨ برای دریافت گزارش‌های مردمی پیش‌بینی شده است. 
قاسم پور تأکید کرد: اگر اعضای هیأت‌های بازرسی بی طرفی را رعایت نکنند، حذف خواهند شد و در صورت بروز این موضوع، باید هم از هیأت بازرسی و هم از مسئولیت دولتی استعفا دهند.
او یادآور شد که هیأت‌های بازرسی باید زمینه حضور حداکثری با تقویت و اعتماد بیشتر مردم که انتظار نظام و مقام معظم رهبری است را فراهم 
کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس همچنین اعلام کرد که چند مورد تخلف از مدیران ادارات نیز گزارش شده و در دست بررسی قرار دارد و اگر صحت این موضوع اثبات شود، هم به تخلفات اداری دستگاه متبوع و هم به مرجع قضایی اعلام 
خواهد شد.
براساس تصمیم دهم مهرماه هیأت دولت، بخش‌های زرقان، بیضا، اوز، سرچهان، خفر، آباده‌طشک و قائمیه به شهرستان ارتقا یافتند و نام آباده‌طشک به «بختگان» و همچنین قائمیه نیز به «کوه‌چنار» تغییر یافت.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفند ۹۸ در سراسر کشور برگزار 
می شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما