امروز، شنبه، ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

طرح پایگاه تولید محتوای رسانه‌ای اجرایی شود

رئیس کمیته کاهش آسیب‌های اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر اجرای طرح پایگاه تولید محتوای رسانه‌ای، گفت: اگر تصمیم داشته باشیم زمینه ساز ظهور باشیم باید ولایت مداری را در جامعه تقویت 
کنیم.
سیده مریم حسینی دوشنبه ۱۶ آبان با اشاره به اینکه کمیته آسیب‌های اجتماعی ذیل کمیسیون فرهنگی فعالیت می‌کند، اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های کمیته آسیب‌های اجتماعی ایجاد پایگاه تولید محتوای رسانه ای برای فضای مجازی است.
او در ادامه با تأکید بر اجرای ایجاد طرح پایگاه تولید محتوای رسانه‌ای، اضافه کرد: اگر تصمیم داشته باشیم زمینه ساز ظهور باشیم باید ولایت مداری را در جامعه تقویت کنیم، چرا که فرد ولایت مدار تقویت ارزش‌های دینی را در جامعه گسترش می‌دهد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز همچنین با بیان اینکه دشمن در فضای مجازی در صدد از بین بردن کیان خانواده است، عنوان کرد: در جنگ نرم باید تسلیحاتی مقابل تسلیحات دشمن داشته باشیم که متاسفانه اینگونه نبوده و دشمن از ظرفیت‌ها به بهترین نحو استفاده می‌کند.
حسینی به عوامل اغتشاشات اخیر اشاره و اضافه کرد: ماهواره، فضای مجازی، استفاده گروه‌های منافقین، مزدوران، ایرانی‌های مقیم خارج و سلطنت طلب‌ها از جمله عوامل حادثه اخیر از سوی دشمن بودند، از این رو مدیران دستگاه‌های فرهنگی نباید تیشه به ریشه فرهنگ شهر بزنند، دشمن برای سال‌های آینده برنامه دارد، ما نیز باید با استفاده از ظرفیت‌ها مقابل دشمن بایستیم.
او در خصوص بصیرت افزایی نیز افزود: یکی از راهکارها برای مقابله با دشمنان استفاده از ظرفیت‌ها و تبیین است، همچنین باید یک هیئت اندیشه ورز با حضور اقشار مختلف از جمله، رسانه، حوزه، دانشگاه و نخبگان تشکیل داد.
این عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی یکی از تهدیدات دشمن است، تأکید کرد: جهاد تبیین تنها راهکار منحصر به فرد مقابله با این جنگ است، مهمات این جنگ تولید محتوا و تولید روایت و سلاح اصلی این جنگ هم رسانه‌های نو ظهور است، شناخت میدان تهدیدات دشمنان برای خنثی سازی تهدیدات و گفتمان سازی در میدان تولید محتوا نیز مهم است.
حسینی گفت: سازماندهی گروهی در قالب تیم‌های تخصصی، معرفی و بررسی استانداردهای به روز و مورد نیاز با شرایط، تولید محتوا در مدل‌های پویانمایی، تولید متن، نرم افزارها، بازی‌های تلفن همراه، تولید محتوا در دسته‌های ارزشی، آموزشی، گفتمانی، تحلیلی و نقد و بررسی، از جمله فعالیت‌های در دست اقدام است.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: یکی از کارهای مهمی که باید انجام شود، تشکیل کرسی‌های هم اندیشی در مدارس با حضور اولیا است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما