امروز، پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

تجلیل از والدین ۱۰ مدال‌آور ورزش کشور در شیراز

فریدون رئیسی - سرویس ورزشی
دومین همایش ملی دامان به مناسبت تجلیل از قهرمانان ورزشی و خانواده هایشان با حضور دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، دکتر سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر حیدر صفرپور مدیرکل ورزش و جوانان فارس، مهندس اسدی شهردار شیراز، دکتر کیکاووس سعیدی مشاور رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر قارداشی  عضو اجرایی کمیته المپیک، علیرضا امینیازاده معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان، دکتر شکوهی معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان غلامحسین پیروانی و سید محمد هادی آیت اللهی از پیشکسوتان فوتبال کشور، فروغی قهرمان تیراندازی المپیک و جمعی از مسئولین و مدیران استان فارس و رؤسای هیأت های ورزشی و ورزشکاران فارس در شیراز برگزار شد.
دومین همایش ملی دامان، به مناسبت  تجلیل از قهرمانان ورزشی و خانواده هایشان با حضور شیما آل سعدی قهرمان کاراته، علی پاکدامن قهرمان شمشیربازی، ذبیح ا... پورشیب قهرمان کاراته، سیده الهام حسینی قهرمان وزنه برداری، سبحان خاقانی  فوتبالیست، مریم خدابنده قهرمان تکواندو، سعیدرضا کیخا قهرمان ژیمناستیک، محمدعلی و محمدرضا گرایی قهرمانان کشتی و هاشمیه متقیان قهرمان پرتاب نیزه برپا شد.
کریمی، دبیر مجمع ورزشی مردمی کشور در این مراسم با  بیان اینکه اولین همایش ملی دامان در مشهد و دومین همایش در شیراز برگزار شد و این روند ادامه خواهد داشت، گفت: از سال گذشته، مجمع ورزشی مردم در کشور به واسطه ارج نهادن مقام پدر و مادر، والدین حوزه ورزش و ورزشکاران قدیمی را شروع کرد  که امسال دومین همایش آن در شیراز برگزار شد.
او افزود: طی کردن پله های ترقی و رسیدن به قله هدف توسط ورزشکاران قطعا نیازمند حمایت و پشتیبانی گرم خانواده بوده و هست، به همین خاطر، خانواده مهم ترین رکن در پرورش و پیشرفت یک قهرمان است‌.
 * کلهر: نقش خانواده ورزشکاران در فضای عمومی جامعه لحاظ شود
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در حوزه ورزش قهرمانی، شهرت ‌و 
نام آوری ورزشکار دیده می شود اما رنج ها، سختی‌ها و استرس‌های او و‌ خانواده‌های آنان دیده نمی‌شود.
سینا کلهر در دومین همایش ملی تقدیر از والدین قهرمانان ورزش کشور(دامان) با تأکید بر موضوع اهمیت نقش خانواده در فرهنگ کشور اظهار داشت: یکی از مهم ترین ویژگی های فرهنگ ایرانی که چیزی بیشتر از خاک این کشور ارزشمند است و موجب تعلق خاطر ما به ایرانی بودن ما می باشد، خانواده است.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان افزود: تشیع، دین و فرهنگی که در کشور وجود دارد خاص و منحصر به فرد کشور ایران است.
کلهر با اشاره به اینکه ایرانی بودن علاوه بر خاک یک فکر و یک اندیشه است، بیان کرد: واحد فکر و اندیشه ای 
که برای جامعه ایرانی وجود دارد واحد خانواده است و ما همه چیز را در مقیاس خانواده می بینیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ غربی فرهنگ فرد گرا است و در فرهنگ سنتی قبیله مهم است، افزود: بین فرد و قبیله چیزی به نام خانواده وجود دارد که اختصاص به فرهنگ ایرانی ما دارد و ما دوستدار خانواده هستیم، چرا که بخشی از فرهنگ و زیست ما خانواده است.
کلهر ادامه داد: در خانواده دو رکن بزرگ وجود دارد که هیچ گاه در فرهنگ ایرانی جایگزینی برای آن وجود نداشته است که این دو رکن پدر و مادر است.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: یکی از وظایف معاونت فرهنگی در وزارتخانه پاس داشتن ارزش خانواده است تا بگوییم که این عنصر بنیادی ایرانی بودن را باید ارج نهاد.
کلهر با بیان اینکه بخش زیادی از موفقیت قهرمانان برای پدر و مادر و خانه و خانواده ای است که در آن بزرگ شده اند، گفت: قصد ما این است که با برگزاری چنین همایش هایی مقام پدر و مادر، رنج ها، 
استرس ها و سختی های آنان را در این حوزه ارج بنهیم و از آنها تجلیل کنیم.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در حوزه ورزش قهرمانی، شهرت ‌و نام آوری ورزشکار دیده می شود اما رنج ها و سختی ها و استرس های او دیده نمی شود.
کلهر افزود: مسابقات المپیک، پارالمپیک آخرین نقطه یک رقابت جهانی است که ورزشکار برای دستیابی به آن زحمت و سختی بسیاری کشیده است. از سوی دیگر خانواده های ورزشکاران هم این سختی را احساس می کنند. این مقام مسئول در پایان سخنان خود بر لحاظ کردن نقش خانواده ورزشکاران در فضای عمومی جامعه تأکید کرد.
* دکتر ایمانیه:  قدرشناسی و جوانمردی، والاترین ارزش در ورزش قهرمانی است
استاندار فارس نیز در این مراسم در سخنانی عنوان کرد: این همایش یادآور اصالت دینی ما است و ما همواره افتخار کرده ایم که به پدر و مادر خود اهمیت دهیم و این موضوع نشان از برجستگی ملت ایرانی است.
محمد هادی ایمانیه با بیان اینکه شرقی ها به ویژه ایرانیان مسلمان احترام ویژه ای برای خانواده قائل هستند، گفت: تجربه نشان داده است هر انسان موفقی حامی آن یک خانواده و یک پدر و مادر است.
استاندار فارس افزود: خانواده نعمت بزرگی می باشد که نصیب فرهنگ کشور ما شده است و نباید به دشمنان اجازه دهیم تا هویت خانواده ایرانی اسلامی گرفته شود. همچنین از تقلید فرهنگ غربی جدا شدن فرزندان از خانواده بپرهیزیم.
وی خاطر نشان کرد: قدرشناسی و جوانمردی، والاترین ارزش در ورزش قهرمانی است و قدرشناسی 
شایسته ترین مظهر فتوت و جوانمردی است و قهرمانانی که زبان به تجلیل و تقدیر از والدین، همسر و خانواده خود می گشایند در زمره این جوانمردان هستند
* دکتر صفرپور: ورزشکار بدون تشویق و پشتوانه والدین نمی‌تواند در مسیر قهرمانی گام بردارد 
دکتر حیدر صفرپور مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: ورزشکار بدون تشویق و پشتوانه والدین نمی‌تواند در مسیر قهرمانی گام بردارد، اهمانا استرس و اضطراب، سرتاپای وجود پدران و مادران را در مسابقات مختلف می‌گیرد؛ اما دعای خیر آنها، همیشه در میدان‌های بزرگ ورزشی، بدرقه راهشان بوده است.
وی افزود: نقش پررنگ والدین در موفقیت ورزشکاران غیرقابل انکار بوده و حمایت همه‌جانبه پدر و مادر از فرزند خود یکی از راه‌های موفقیت ورزشکاران است.
صفرپور با تأکید بر اینکه قهرمان واقعی کسی است که به مولای متقیان، امیر مؤمنان حضرت علی(ع) اقتدا کند، گفت: تشویق فرزندان برای انجام ورزش یکی از بهترین راه‌ها برای به وجود آوردن عادت‌های سالم در آنهاست که تا آخر عمر باقی می‌ماند؛ اما بعضی از والدین به جای گسترش مهارت‌ها و لذت بردن از ورزش  بیشتر بر بردن در مسابقات تأکید دارند.
وی تصریح کرد: ورزشکاران و قهرمانان ورزشی  کشور ولی‌نعمتان و جزو کلکسیون افتخارات ورزشی ایران اسلامی هستند که همیشه نام ایران در عرصه‌های مختلف بین‌المللی بر سر زبان‌هاست
* اهدای مدال طلای قهرمانی به آرتین سرایداران 
فروغی قهرمان تیراندازی کشور برای حمایت از آرتین جانباز خردسال حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) که پدر، مادر و برادر خود را از دست داد، اعلام کرد:  مدال طلای مسابقات آزاد سال ۱۴۰۰ خود و پیراهن تیم ملی را به نمایندگی از تیم تیراندازی در اولین فرصت به آرتین عزیز تقدیم می‌کنم و امید است که آرتین، روزی با افتخار نه از روی ترحم، لایق پوشیدن این پیراهن بشود
* نمره ممتاز برای معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان
 یکی از معاونت های فعال در عرصه ورزش استان فارس را باید بدون شک معاونت جوانان دانست مدیری جوان و کاربلد چون دکتر شکوهی در رأس این معاونت باعث شده  تا همواره در همایش ها و 
برنامه هایی که مربوط به مسائل فرهنگی و حوزه جوانان می باشد این معاونت در کشور درخشش خوبی داشته باشد. 
در دومین مراسم تجلیل از والدین قهرمانان و مدال آوران ورزش کشور که در شیراز برگزار شد برنامه ریزی و تلاش خوب دکتر شکوهی و همکارانشان در هماهنگ کردن برنامه ها باعث شد تا این همایش به بهترین شکل برگزار شود به طوری که در پایان مراسم استاندار فارس، معاون وزیر ورزش و سایر مدیران و مسئولینی که از تهران در شیراز حضور پیدا کرده بودند از برنامه ریزی خوب اداره کل ورزش و جوانان استان فارس و معاونت جوانان تقدیر کردند. در این راستا باید یک خداقوت جانانه به دکتر شکوهی و همکارانش گفت که توانستند با اجرای یک برنامه خوب بار دیگر توانمندی و مدیریت ورزش فارس را به همگان نشان دهند.
* اشک شوق در چشمان والدین قهرمانان 
کار ارزشمند و بسیار خوب معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش  و جوانان  و تجلیل از خانواده قهرمانان و مدال آوران ورزش و حضور ورزشکار به همراه والدین خود بر روی جایگاه  یک شور و نشاط خاصی را در بین اهالی جامعه ورزش و حاضران در سالن  ایجاد کرد وقتی با اعلام مجری برنامه ورزشکاران برای قدردانی از تلاش و زحمات والدین خود به سمت آنها می رفتند و بر دستان پدر و مادر خود بوسه می‌زدند اشک شوق در چشمان پدران و مادران جاری بود از این که توانستند چنین فرزندانی را برای ایران اسلامی پرورش داده که در میادین جهانی برای  کشورمان کسب افتخار کنند به خود می بالیدند و اشک شوق بر گونه هایشان جاری می شد. قهرمانان و مدال آوران کشورمان با خضوع و خشوع بر دستان پدر و مادر خود بوسه می زدند و این حرکت زیبای آنها کاری ارزشمند و ماندگار می باشد که می‌تواند درسی بزرگ برای همه جوانان و آینده سازان ایران اسلامی باشد که همواره از قهرمانان و مدال آوران خود الگوبرداری می کنند.
* سنگ تمام جامعه ورزش فارس برای مراسم دامان
 اگرچه برگزاری دومین همایش تجلیل از والدین قهرمانان و مدال آوران ورزش کشور یک کار ماندگار و خوبی می باشد دومین دوره آن به میزبانی سومین حرم اهل بیت علیه السلام در شیراز برگزار شد اما جامعه ورزش استان فارس از رؤسای هیأت های ورزشی گرفته تا مدیران ورزش استان و شیراز و ورزشکاران پرتلاش استان حضور خوبی در این مراسم داشتند به طوری که سالن برگزاری همایش مملو از جوانان و آینده‌سازان ورزش استان فارس بود که با تشویق های خوب خود گرمی بخش این مراسم بودند مطمئنا این ورزشکاران   با دیدن برگزاری اینگونه مراسم ها می توانند باعث بالا بردن انگیزه این جوانان برای فعالیت بیشتر در عرصه ورزش باشند.
* تجلیل از مکیف  مربی تیم ملی تنیس روی میز ایران
 میعاد مکیف چهره شناخته شده برای ورزش فارس و کشور می باشد. مکیف که  خود از قهرمانان تنیس روی میز کشور می باشد طی سال های گذشته به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان کشورمان توانسته در مسابقات بین‌المللی درخشش خوبی در این رشته داشته باشد و ایجاد یک تحول عظیم در شناسایی استعدادها و پرورش آنها اقدامات بسیار خوبی را در کشور انجام داده است. در مراسم تجلیل از والدین قهرمانان و مدال آوران ورزش کشور از یک مربی جوان و پرتلاش استان فارس که در حال حاضر مربی تیم ملی کشورمان نیز می باشد تجلیل  شد که در نوع خود و بها دادن به جوانان کار ارزشمندی بود. مطمئنا میعاد مکیف می‌تواند یک الگوی خوب و ماندگار برای مربیان ورزش فارس در کشور باشد. در این مراسم مکیف به خوبی از سوی جامعه ورزش مورد تشویق قرار گرفت و نشان داد که مردم علاقمند و ورزش دوست فارس به خوبی قدرشناس زحمت کشان این عرصه  می باشد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما