امروز، پنج شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۰

بازگشت شش، ماتادورها را به زنجیر می‌کشیم؟

تیم ملی ایران هیچگاه شانسی به این بزرگی برای صعود به مرحله بعدی جام جهانی پیش روی خود نمی دید.
تیم ملی با سه امتیاز ارزشمندی که نصیب خود کرده برای صعود به مرحله بعدی، اسپانیا و پرتغال را دچار چالش کرده است. تیم ملی ایران آخرین تمرین خود را در کمپ لوکوموتیو پشت سر گذاشت و در شرایطی راهی کازان خواهد شد که در گروه دوم این رقابت‌ها بزرگترین شانس صعود را داراست. آنها با پیروزی تاریخی خود مقابل مراکش با سه امتیاز در صدر جدول حاضر هستند تا بهترین سود را از تساوی پرتغال و اسپانیا در روز اول این مسابقات برده باشند.
بزرگترین مشکل کارلوس کی روش بعد از جدال مقابل مراکش مصدومیت امید ابراهیمی و علیرضا جهانبخش بود که با حضور در تمرینات گروهی طی دو روز اخیر از آمادگی بالای خود خبر دادند و اکنون با بیشترین پتانسیل مهیای جدال دوم خود مقابل یکی از قدرت‌ها و مدعی اصلی این جام خواهند شد و تنها موضوع مصدومیت شدید روزبه چشمی است که بازی‌ها را از دست داد و خط دفاع کی روش را دچار تغییر خواهد کرد!
اکنون سوال اصلی در خصوص برنامه ای است که کارلوس 
کی روش برای اسپانیا در نظر خواهد گرفت. اگر اتفاقات بازی با آلبی سلسله را در جام قبلی فراموش کرده بودیم شاید اکنون خوف بزرگی از جدال با ماتادورها در ذهن ما وجود داشت اما اردوی بهم ریخته اسپانیا بعد از اخراج لوپتگی و عدم پیروزی آنها در جدال اول با پرتغال اکنون یک امیدواری بزرگ را برای ایران شکل داده است تا حتی در بدبینانه ترین حالت ممکن با یک شکست خفیف همچنان شانس صعود از این مرحله لقب گیرد و یک اتفاق تاریخی بزرگ را در ایران ثبت کند.
کی روش در بازی اول ورای دقایق ابتدایی توانست مراکش را کاملا تحت تاثیر خود و تاکتیک خاصش قرار دهد. پرس فوق العاده ایران مانع از شکل گیری حملات مراکشی‌ها شد تا آنها علی‌رغم رویای بزرگی که در ذهن داشتند اکنون با دشوارترین ماموریت ممکن برای صعود همراه باشند. ماموریتی که در صورت تحقق آن حتی به سود ایران  نیز خواهند بود و هر چقدر برتر و بهتر عمل کنند شاگردان کی روش از شانس صعود بیشتری برخوردار خواهند بود.
اکنون اما سوال اصلی اینجاست که کارلوس کی روش برای دومین حریف ایران چه برنامه ای خواهد داشت. بیشتر برنامه سرمربی تیم ملی مشخص است و تنها با اضافه شدن سعید عزت اللهی باید دید چه تغییراتی شکل خواهد گرفت. شاید قابل حدس ترین آنها مربوط به پست دفاعی باشد. جایی که شاید رامین رضاییان علیرغم نمایش مناسب برابر مراکش قربانی قدرت سمت چپ اسپانیا شود و راهی نیمکت شود تا پژمان منتظری با قدرت دفاعی بیشتر همانند جام 4 سال پیش به سمت راست دفاعی باز گردد و از سوی دیگر نیز مصدومیت روزبه چشمی و از دست دادن ادامه بازی‌ها توسط او، شاید باعث شود سیدمجید حسینی وارد ترکیب تیم ملی شود. 
بازگشت سعید عزت اللهی نیز بعد از پشت سر گذاشتن دوران محرومیت یک جلسه ای دیگر تغییر احتمالی ترکیب تیم ملی محسوب خواهد شد. عزت اللهی که کار آکادمیک حضورش در فوتبال اروپا را با حضور دراتلتیکومادرید پشت سر گذاشته یکی از هواداران ماتادورها محسوب می‌شود و اکنون انگیزه فوق العاده ای برای نمایش درخشان مقابل این تیم خواهد داشت. شماره 6 تیم ملی که نقش پررنگی در صعود ایران به مرحله نهایی جام جهانی داشت در دومین بازی این شانس را خواهد داشت تا جهشی بزرگ در زندگی فوتبالی خود شکل دهد و همه چیز به بازی مقابل ماتادورها بستگی دارد.
در دیگر خطوط تیم ملی البته نمی توان تصور تغییر خاصی را داشت. مهدی طارمی علیرغم مصدومیت از ناحیه کمر به تمرینات گروهی بازگشته و خود را مهیای بازی دوم ایران کرده تا او نیز این شانس را داشته باشد تا این بار نامش را به عنوان گلزن احتمالی مقابل حریف سرشناس مطرح کند.
سرمربی تیم ملی ایران که تجربه حضور کوتاه مدت در فوتبال اسپانیا را در کارنامه دارد، اکنون شانس بزرگی برای تکمیل شگفتی در روسیه پیش روی خود می‌بیند، جایی که شاگردانش نیز با اعتمادبنفس بالای خود، ایران را مهیای یک جشن تاریخی خیابانی بزرگ و غیرقابل تصور می‌کنند. 48 ساعت تا تاریخ سازی باقی مانده و همه به شاگردان کی روش ایمان داریم و منتظر یک نتیجه اعجازانگیز هستیم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما