امروز، پنج شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۰

کی روش: صدر جدول گروه فروشی نیست

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به همراه یک مصاحبه کوتاه با کی روش، به تمجید از تیم ملی ایران و سرمربی پرتغالی آن پرداخته است. سایت AFC در گزارشی به تمجید از تیم ملی ایران و سرمربی آن پرداخته است. در این گزارش آمده است:
کی روش کسی نیست که در گذشته سیر کند و او در حال آماده سازی برای حفظ جایگاه تیمش در صدر جدول گروه B جام جهانی است.
 ایران پس از یک پیروزی نفس گیر یک بر صفر در مقابل مراکش و تساوی 3-3 تیم‌های اسپانیا و پرتغال، صدرنشین گروه دوم جام جهانی شده است.
حریف بعدی ایران، قهرمان جام جهانی 2010 یعنی تیم اسپانیا است. لاروخا پس از کاشته دیرهنگام کریستیانو رونالدو که هت تریک او را کامل کرد، تنها یک امتیاز از نخستین بازی خود کسب کرد.
اما کی روش، درباره بازی با اسپانیا نگران نیست. او روی تیمش تمرکز کرده و می‌خواهد مطمئن شود که نه تنها در صدر جدول گروه می‌مانند، بلکه یک گام بلند در راستای هدفشان یعنی صعود به مرحله حذفی برای اولین بار در تاریخ جام‌های جهانی برمی دارند.
 کی روش در این باره می‌گوید: صدر جدول گروه نه فروشی است و نه اجاره داده می‌شود. اسپانیا یک تیم باکیفیت است اما ما می‌خواهیم جایگاهمان را حفظ کنیم.
 پیروزی بر مراکش دومین برد تاریخ ایران در جام‌های جهانی بود و  تیم کی روش را به مصاف چهارشنبه شب مقابل لاروخا هدایت کرد.
سرمربی تیم ملی ایران افزود: اگر بازی مقابل مراکش برای ما فینال جام جهانی بود، دیدار مقابل اسپانیا فینال کل عالم وجود است.
 این نتیجه ای بود که باعث جشن هایی در کشور ایران شد و تیم ملی حالا به دنبال آماده سازی برای بازی سخت تر خود مقابل اسپانیایی است که پس از اخراج لوپتگی از سمت سرمربیگری خود ضربه سختی خورد.
 در کنار این، کیفیت اسپانیا قابل شک و تردید نیست. آنها دو بار بازی عقب افتاده مقابل پرتغال را جبران کردند و 3-2 جلو افتادند. اگر ضربه کاشته بی نظیر رونالدو نبود، سه امتیاز حالا برای تیم هیه رو بود.
اما ایران نشان داد که تا لحظه دمیده شدن سوت پایان بازی، متوقف نمی شود و تلاش‌های آنها مقابل مراکش برای آنها پاداش گل به خودی حریف در وقت تلف شده را به همراه داشت.
 کی روش دلایل لازم برای باور داشتن به این تیم ملی و نتیجه گیری مقابل اسپانیا را دارد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما