امروز، شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۸

استاندار فارس: شیراز ظرفیت‌های مناسبی برای میزبانی مسابقات بین‌المللی دارد


استاندار فارس با اشاره به ظرفیت‌های زیرساختی ایجاد شده در حوزه ورزش در شیراز تأکید کرد که این کلانشهر توان و ظرفیت میزبانی رویدادهای بین‌المللی ورزشی را دارد. 
عنایت‌ا... رحیمی دوشنبه 13 آبان در دیدار رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، از رایزنی برای گرفتن امتیاز پشتیبانی مسابقات جام جهانی فوتبال قطر خبر داد و بیان داشت: در حال رایزنی برای همکاری با کشور قطر در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ هستیم.
وی اضافه کرد: ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس شیراز می تواند و این ظرفیت را دارد به عنوان یک دهکده ورزشی برای برگزاری رقابت های بزرگ ملی و بین‌المللی مورد استفاده قرار بگیرد و برای محقق شدن این امر نیاز به مشارکت بخش خصوصی هست.
رحیمی با استقبال از انتخاب ورزشگاه پارس شیراز برای میزبانی فینال جام حذفی فوتبال، گفت: به عنوان رئیس شورای عالی ورزش استان از میزبانی فارس در رقابت های بزرگ ملی، آسیایی، جهانی و بین المللی حمایت می‌کنم.
استاندار فارس به سهم 5 درصدی ورزش از تولید ناخالص داخلی در برخی کشورها اشاره و اضافه کرد: اختصاص یک درصد از منابع بودجه‌ای دولت براساس بند ب ماده 117 به توسعه زیرساخت‌های ورزشی حکایت از توجه ویژه دولت به توسعه ورزش و اهمیت این مقولع در برنامه ریزی های کلان دارد.
رحیمی تأکید کرد که در استان فارس نیز توسعه زیرساخت‌های ورزشی در رشته های مختلف با حمایت دولت ادامه خواهد یافت و ادامه داد: از دیگر برنامه ها که در دستور کار قرار دارد،  توسعه زیرساخت های ورزشی در رشته های مختلف است تا بتوان زمینه موفقیت‌های تیم های ورزشی را فراهم کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس نیز در این دیدار گفت که در حال استانداردسازی ورزشگاه پارس برای میزبانی فینال جام حذفی هستیم و تمهیدات لازم را برای این میزبانی اتخاذ خواهیم کرد.
حیدرعلی کامیاب با اشاره به تعویض چمن ورزشگاه پارس، گفت: بخش‌های مختلف این ورزشگاه با مشاوره سازمان لیگ برتر و براساس استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا به روز رسانی شده است.
کامیاب گفت: گیت‌های ورودی ورزشگاه نیز باید نصب شده و شرایط فروش بلیط به صورت الکترونیکی فراهم شود تا علاقمندان تماشای این دیدار و دیدارهای آتی بتوانند به راحتی در ورزشگاه حضور یابند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما