امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

قشقایی برد، فجر صدرنشین ماند

تیم فوتبال قشقایی شیراز، سرانجام با شکست دادن تیم آلومینیوم اراک پس از ۱۰ هفته به پیروزی دست یافت تا نوار ناکامی‌های این تیم پاره شود و بالاخره رنگ برد را ببیند و تیم فجر شهید سپاسی نیز همانند چند هفته اخیر در ساوه به تساوی رسید و بازهم صدرنشین ماند چون تعقیب کنندگان نیز همانند فجر در دو،سه هفته اخیر امتیازات را از دست دادند.
در این بازی که از هفته یازدهم رقابت‌های فوتبال دسته یک باشگاه‌های کشور جام آزادگان عصر دوشنبه در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، تیم میزبان با نتیجه ۲ بر صفر حریف خود را مغلوب کرد اما به دلیل شرایط بد امتیازی همچنان در رده پانزدهم جدول 
باقی ماند.
در ورزشگاه پیر حافظیه ابتدا در دقیقه ۱۳ محمدجواد عباسی بر روی یک ضربه آزاد، دروازه تیم آلومینیوم اراک را به زیبایی باز کرد و قشقایی را پیش انداخت و تیم میزبان نیمه نخست را با برتری به پایان برد.
نیمه دوم، تلاش شاگردان محمود فکری سر مربی آلومینیوم اراک برای جبران گل مساوی نتیجه‌ای در بر نداشت و در دقیقه ۸۷ روی یک ضدحمله مدافعان اراک تن به پنالتی دادند که محمدجواد عباسی بازیکن قشقایی شیراز از روی نقطه پنالتی گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند تا این بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود میزبان پایان 
یابد.
همچنین تیم فجر شهید سپاسی شیراز در این هفته میهمان تیم خوشه طلایی ساوه بود که این بازی با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت و با توجه به شکست تیم مس رفسنجان و تساوی تیم های نود ارومیه و گل ریحان البرز، صدر جدول همچنان در اختیار تیم فجر شهید سپاسی شیراز باقی ماند.
با پایان یافتن هفته یازدهم، تیم فجر شهید سپاسی شیراز با ۲۲ امتیاز صدر جدول را حفظ کرد، تیم نود ارومیه هم با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر دوم است و تیم گل ریحان البرز هم با ۲۱ امتیاز سکوی سوم را از آن خود کرد تا همچنان رقابت در صدر جدول فشرده باشد.
در رقابت‌های فوتبال دسته یک ایران ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم‌های اول و دوم جواز حضور به لیگ برتر دوره بیستم در سال ۹۹ را کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می‌شوند.
تیم‌های شهرداری تبریز و ملوان انزلی که روزگاری در لیگ برتر حضور داشتند به ترتیب با پنج و ۲ امتیاز در رده هفدهم و هجدهم قرار دارند و خطر سقوط آنها را تهدید می‌کند.
* سرمربی تیم قشقایی: بازیکنان ما از نظر روحی تحت فشار بودند
سرمربی تیم قشقایی شیراز، عصر دوشنبه (سیزدهم آبان) پس از پیروزی تیمش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل عدم کسب نتیجه مناسب در هفته‌های گذشته، بازیکنان از نظر روحی تحت فشار بودند اما خدا را شکر می‌کنیم که این بازی را 
بردیم.
مهدی فروردین افزود: هم در نیمه نخست و هم در نیمه دوم، تیم برتر میدان بودیم و توانستیم تیم آلومینیوم اراک را که بازیکنان با کیفتی دارد با شایستگی شکست بدهیم.
وی از بازیکنان تیمش به دلیل این پیروزی با ارزش قدردانی و بیان کرد: محمد جواد عباسی با گلی که از روی ضربه ایستگاهی به ثمر رساند شرایط روحی تیم را عوض کرد و در این بازی از یک بازیکن ۱۷ ساله استفاده کردیم که کارش راضی کننده بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما