امروز، شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

همکاری دستگاه‌های اجرایی برای راه‌اندازی موزه دفاع مقدس فارس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس، راه اندازی مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس را مستلزم توجه جدی و همکاری دستگاه‌های اجرایی در این استان دانست. سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی در  جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس بابیان اینکه مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس فارس هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده و موزه آرایی و گسترش آن مغفول مانده است گفت: 
راه اندازی فازهای بعدی مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مستلزم همکاری مسئولین و دستگاه های اجرایی استان است. وی با بیان اینکه در جلسه های گذشته مصوباتی توسط شورا ی هماهنگی انجام شده و نتیجه ای در بر نداشته از این موضوع انتقاد و اضافه کرد: فاز نخست مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان در 22 بهمن سال 96 به بهره برداری رسیده است و فازهای بعدی آن که شامل موزه آرایی و گسترش فضای این مرکز بوده تاکنون به نتیجه رسیده و این کار مستلزم همکاری و تلاش مسئولین و دستگاه های اجرایی استان است.
کوشکی با ارائه گزارشی از فازبندی های انجام شده، فعالیت های انجام شده و پیش بینی های 
لازم انجام شده پیرامون فضای محیطی موزه آرایی مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و پیگیری های صورت گرفته در خصوص مصوبات جلسه گذشته توفیقی تاکنون صورت نگرفته که مستلزم توجه ویژه استاندار محترم فارس جهت تسریع مصوبات صورت گرفته است تا این مجموعه ارزشی از شرایط موجود بیرون آمده و جهت استفاده عموم قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص فعالیت های انجام شده در هفته دفاع مقدس در این اداره کل اشاره و خاطرنشان کرد: با همکاری تعدادی از سازمانها و نهادهای استان فعالیت های بسیارخوبی در راستای گرامیداشت این ایام صورت گرفت که مورد استقبال بسیاری از ایثارگران و خانواده های شهدا بود. مدیرکل حفظ اثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس با گلایه از بی توجهی بعضی از مسئولین و دستگاه های اجرای استان نسبت به حوزه دفاع مقدس و به ویژه در خصوص همکاری در برای راه اندازی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان گفت: در گذشته مصوباتی در خصوص الحاقات و تملک مغازه ها 
و دیگر اماکن اطراف مرکز فرهنگی صورت گرفته که بی نتیجه مانده است که باید در این خصوص اقدامات لازم از سوی دستگاه های مسئول انجام شود. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما