امروز، دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

طنین‌انداز شدن فریاد استکبارستیزی دانش‌آموزان در شیراز

سیده ناهید تقویان- تماشا
دانشجویان و دانش‌آموزان شیرازی همراه با دیگر اقشار و گروه‌های مردمی، دوشنبه همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی شرکت کردند. 
نماینده ولی فقیه در فارس در حاشیه این راهپیمایی حضور نوجوانان، جوانان، دانش‌آموزان، طلاب و دانشجویان در این مراسم را یک حضور بانشاط، انقلابی و ارزشمند دانست و گفت: قطعاً همه ما به داشتن چنین نسلی در انقلاب اسلامی افتخار 
می‌کنیم.
آیت‌ا... لطف‌ا... دژکام افزود: بر خلاف تمام توطئه‌های دشمنان برای ایجاد شکاف نسلی در کشور و جلوگیری از دنبال شدن ارزش‌های انقلاب اسلامی توسط نسل‌های بعدی، شاهد هستیم که دانش‌آموزان، دانشجویان و جوانان ما در ادامه راه دانش‌آموزان شهید در سال ۵۷، در عرصه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با همان روحیه و آشنا با میدان‌های جدیدی که باید در آن به نبرد با استکبار بپردازند حضور 
داشتند.
وی ادامه داد: قطعاً همگان آینده این حرکت و عزت، سربلندی، عظمت و ساختن تمدن اسلامی و ایرانی پیش‌رو را خواهند دید و تمام علاقه‌مندان به اسلام از آن روزهای اوج عزت بهره‌مند خواهند شد.
* استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام: سازش با آمریکا هرگز شدنی نیست و هم‌نشینی با آن‌ها تحقق یافتنی نیست
این گزارش حاکی است که دکتر حشمت ا... قنبری میهمان ویژه مراسم راهپیمایی پرشور 13آبان در شیراز به عنوان سخنران بود.
 استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام نیز در جمع پرشور راهپیمایان با بیان اینکه سازش با آمریکا هرگز شدنی نیست، گفت: دشمنان در 4 دهه اخیر بر دامنه فجایعشان افزودند اما انقلاب با فتنه ها پابرجا ماند و امروز بعد از 40 سال جمهوری اسلامی ایران به یک غیرت جهانی و حیثیت تبدیل شده است.
حشمت‌ا... قنبری در جمع راهپیمایان 13 آبان در شیراز با بیان اینکه یکی از بانشاط ترین و پرمفهوم ترین تجمعات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اجتماع 
دانش آموزان و جوانان در مراسم 13 آبان ماه است، اظهار داشت: امروز آمریکا و تمامی متحدانش بدانند که هر جوان ایرانی یک قاسم سلیمانی و محسن حججی در مقابل نظام سلطه است.
وی با بیان اینکه سازش با آمریکا هرگز شدنی نیست و هم نشینی با آن ها تحقق یافتنی نیست، همانگونه که کفر و حق جمع شدنی نیستند، خواستار تدریس و تبیین فلسفه میارزه با استکبار در مدارس شد.
قنبری با بیان اینکه بعد از انقلاب، دشمنان با تولید تحریم ها، فتنه ها و غیره سعی بر این داشتند تا مردم ایران از آرمان‌هایشان دست بردارند و به عنوان اسوه حریت در عالم مطرح نشوند، ادامه داد:  امروز انقلاب اسلامی با انواع و اقسام فتنه‌ها پابرجا ماند و بعد از 40 سال جمهوری اسلامی ایران به یک غیرت جهانی و حیثیت تبدیل شده‌ است.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه 13 آبان ماه یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است، اظهار کرد: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه، جنایت آفرینی های نظام ستمشاهی و تسخیر لانه جاسوسی از مهم ترین رخدادهای این روز است که به سرنوشت سازترین رخدادهای تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شدند.
قنبری با بیان اینکه مردم ما براساس آموزه های قرآنی انقلاب کردند و یک نظام تبهکار و وابسته حکومت دست نشانده را از کشور بیرون کردند و در سایه ولایت دین در مقابل نظام سلطه قرار گرفتند، عنوان کرد: استقلال، عزت، آرامش و امنیت در سایه دین و اتکا به توانایی های داخلی با انقلاب 
ایجاد شد.
پژوهشگر تاریخ اسلام اظهار داشت: امروز انقلاب عرصه را بر همه موجودیت نظام سلطه تنگ کرده و دشمنان روسیاه از آل سعود و امارات عربی و آمریکا و اسراییل همه پرده ها را کنار زده و یک ائتلاف ایجاد کردند تا انقلاب را به زمین بزنند اما در برابر آنها، ملت ایران همه رویش های انقلاب را جمع کرده تا راه امام و رهبری را با ازادگی و ایستادگی بر آرمان ها به دنیا اعلام کنند.
وی همچنین با بیان اینکه مردم انتظار دارند مسئولین مملکت در صف خدمت و اتحاد باشند و برنامه ریزی دقیق کنند، تصریح کرد: بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی ما ریشه در تحریم های ظالمانه آمریکا دارد اما مردم ایران مانند همیشه همه تنگناها را تحمل می کنند و تن به ذلت نمی دهند و در مقابل هیچ افزون خواهی کوتاه نخواهند آمد.
به گزارش تماشا، مردم ولایتمدار و شهیدپرور استان فارس در راهپیمایی 13 آبان ماه منسجم تر از همیشه بصیرت، ولایتمداری و پشتیبانی خود از نظام و 
آرمان های انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشتند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما