امروز، چهار شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸

رخدادهای یوم‌ا... ۱۳ آبان هیمنه استکبار را درهم ‌شکسته است

 رئیس سازمان بسیج فرهنگیان فارس در گفتگو با روزنامه «تماشا» اظهار داشت: سیزدهم آبان برگی زرین، مقطعی حساس و یادآور حوادثی سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که هر یک سرفصل نوینی از صف‌آرایی جبهه حق و حقیقت و مبارزه بی‌امان ملت ایران در برابر جبهه استکبار و سلطه است. وی گفت: امروز پس از گذشت40 سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی ایران، شاهد تشدید خصومت‌های زورگویان عالم به‌ویژه شیطان بزرگ علیه مردم ایران هستیم. عدم موفقیت دشمنان ما در طول این سال‌ها آن‌ها را به این طمع انداخته است که با پروژه نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی در سطوح مختلف اجتماع، اهداف استعماری خود را دنبال کنند اما ملت بصیر و انقلابی ایران به این حقیقت واقف‌اند و بار دیگر نیز همچون گذشته، دشمنان را ناکام می‌گذارند و دستان پلید آنان را کوتاه می‌کنند. شیبانی افزود: بدون تردید در این پروژه، نقش آموزش‌وپرورش برای جلوگیری از نفوذ و خنثی‌سازی آن بسیار مهم و اثربخش است و قطعاً با حضور منسجم و فعال دانش‌آموزان عزیز و فرهنگیان گرامی در راهپیمایی یوم‌ا... 13 آبان هوشیاری خود را به رخ جهانیان خواهند کشید. اینجانب، ضمن گرامیداشت یوم‌ا... 13 آبان، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و ادای احترام به حماسه‌ آفرینان 13 آبان، این روز را به همه دانش آموزان عزیز، معلمان گرامی و ملت فهیم ایران تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم در حفظ و صیانت از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره)، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین در جهت بی‌اثر نمودن توطئه‌های دشمن موفق و سربلند باشیم. این مقام مسئول در سپاه فجر فارس یادآور شد: یوم‌ا... 13 آبان ماه‌ روز ملی استکبارستیزی است و روزی است که حوادث بسیار سرنوشت سازی را در دل خود جای ‌داده است و از جهات مختلف نماد پایداری و مقاومت ایرانیان در مقابل استکبار جهانی است از سوی دیگر این روز را نماد مقاومت، استکبار ستیزی و تسلیم‌ناپذیری ملت ایران در مقابل آمریکای جهان خوار می‌دانیم. همه رخدادهای که در یوم‌ا... 13 آبان اتفاق افتاده هیمنه استکبار را درهم‌شکسته است. وی ادامه داد: هرکدام از حوادثی که در یوم‌ا... 13 آبان رخ‌داده است هیمنه استکبار را درهم ‌شکسته و بی‌شک در پیروزی، تداوم و استمرار انقلاب شکوهمند اسلامی نقشی بی‌بدیل داشته است. شیبانی خاطرنشان کرد: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال 1343 و شهادت دانش آموزان در سال 1357 زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی بود و از همه مهم‌تر تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 بود که از مهم‌ترین رخدادهای تاریخ‌سازی بود که در واقع مهر بطلانی بر همه دخالت‌های استکبار در سرزمین عزیزمان ایران زد و به نظر می‌رسد فلسفه نام‌گذاری انقلاب دوم به این روز از سوی امام خمینی(ره) شایسته و بسیار بزرگ بود و اگر تسخیر لانه جاسوسی به دلیل خباثت آمریکا اتفاق نمی‌افتاد چه ‌بسا توطئه‌هایی رخ می‌داد که موجب تضعیف انقلاب یا حتی منجر به سقوط انقلاب مردمی ایران می‌شد. دانش آموزان در طول تاریخ انقلاب نشان دادند که همیشه آماده دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب هستند و خواهند بود. وی تصریح کرد: علاوه بر این از ابعاد دیگر یوم‌ا... 13 آبان شهادت مظلومانه دانش آموزان بود که در واقع 
دانش آموزان روز 13 آبان 1357 نشان دادند که در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار دارند و غبار خود باختگی و ذلت را از چهره نظام آموزشی کشور در آن روزگار زدودند و همواره در طول تاریخ انقلاب نیز نشان دادند که همیشه آماده دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب هستند و خواهند بود. 
شیبانی یادآور شد: آمریکا در طی چهل سالی که از عمر با برکت انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد توطئه‌های زیادی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده است که می‌توان به حمله نظامی مستقیم در صحرای طبس که به مدد امداد الهی به شکست انجامید و تحمیل جنگ 8 ساله و انواع و اقسام قائله‌هایی که در اقصی نقاط کشور ایجاد کرده است اشاره کرد هم‌اکنون نیز تجاوز پهباد آمریکایی و سقوط آن و بحث کنترل تردد در خلیج‌فارس و توقیف کشتی انگلیسی که همه این‌ها نشانه ضعف، زبونی، بیچارگی و درماندگی دشمن در طی این 40 سال است و طبیعی است که آمریکا از دست ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران عصبانی باشد: فیاض پور در پایان تأکید کرد: یوم‌ا... 13 آبان یک روز ملی است و تنها تعلق به دانش آموزان ندارد بلکه این روز متعلق به همه مردم ایران است درست است که دانش آموزان و دانشجویان سهم قابل‌توجهی در خلق این روز دارند اما نباید فراموش کنیم که استکبارستیزی وظیفه آحاد ملت ایران است تا کشور از توطئه و خباثت در امان باشد بنابراین از همه آحاد ملت ایران دعوت می‌کنیم که در راهپیمایی گسترده این روز شرکت کنند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما