امروز، دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

نگهداری بیش از ۵۲۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی فارس

مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: هم اینک بیش از ۵۲۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست از شیرخوار تا نوجوان در ۲۷ مرکز این نهاد در این استان نگهداری
 می‌شوند. 
سید محمدصادق کشفی‌نژاد، دوشنبه در حاشیه آیین کلنگ‌زنی خانه کودکان و نوباوگان محبت، بهزیستی شهرستان فسا به ایرنا اظهار داشت: در مراکز یاد شده، همه خدمات اعم از آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی، آموزش مهارت‌های زندگی و تمام آموزش‌هایی که برای یک زندگی نیاز است به کودکان ارائه می‌شود.
وی بیان کرد: تمام هزینه‌های نگهداری این نوع کودکان از سوی خیران پرداخت می‌شود 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان فسا هم در این آیین گفت: هزینه احداث خانه کودکان و نوباوگان محبت که دیروز (سیزدهم آبان) کلنگ زنی آن در زمینی به مساحت یک‌هزار مترمربع با زیربنای یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع انجام شد، از سوی خیران این شهرستان تامین می شود. 
فاطمه رضاییان افزود: بیش از ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت این مرکز نیاز است که در صورت تامین اعتبار در مدت ۲ سال ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: این مرکز در سه طبقه احداث و پس از بهره‌برداری، از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست پسر در ۲ مقطع سنی ۶ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال نگهداری می شود.
او بیان کرد: هم اکنون یک مرکز تخصصی نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست مخصوص پسران در این شهرستان وجود دارد که در یک باب خانه نگهداری می‌شوند و افزون بر این  ۱۹ کودک ۶ الی ۱۲ ساله به صورت هیأت امنایی و تحت نظارت بهزیستی اداره می‌شوند.
به گفته وی، هدف از راه اندازی این مرکز  ارتقای سطح سلامت روانی و رفتاری در کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، کنترل و هدایت آسیب‌های اجتماعی و رفتاری، کمک به بازگشت کودکان زیر پوشش به فعالیت‌های عادی اجتماعی است.
شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما