امروز، سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

خدمت به مردم و زوار اربعين حسينی(ع) وظيفه ذاتی و افتخار ما است

زهرا مطهری- تماشا 
مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با اشاره به اجرای طرح اربعين حسينی(ع) گفت: به منظور 
خدمات رسانی به زائران و رانندگاني كه از شهرهای مختلف عازم پايانه های مرزی هستند، بسيج گشت های راهداری به صورت شبانه روزی در محورهای مواصلاتی استان برنامه ريزی و اجرايی شده است. 
عليرضا سياهپور در گفتگو با «تماشا» با عنوان اینکه به دلیل تقاضای بالای سفرهای اربعین از سوی مردم، طرح سفرهای جاده‌ای اربعین، 7 روز زودتر آغاز شد، اظهار داشت: مقرر بود طرح سفرهای جاده‌ای اربعین حسینی از 17 مهرماه آغاز شود و تا 3 آبان‌ماه ادامه یابد اما به دلیل استقبال زیاد مردم از  سفرهای اربعین و تقاضای بالا برای زیارت در این ایام‌، طرح سفرهای اربعین از ۱۰ مهر ماه آغاز و تا ۳ آبان ادامه خواهد داشت. وی از رشد ۳۰۰ درصدی استقبال مردم فارس از سفر اربعین در ۵ روز اول اجرای این طرح نسبت به مراسم اربعین سال گذشته گفت: در مدت مذکور ۳۵ هزار نفر از فارس با اتوبوس های 
ناوگان حمل و نقل جاده ای به سمت مرز چزابه و مرز شلمچه عزیمت کرده اند. 
مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس همچنین از ثبت نام ۱۲۰ هزار نفر زائر تا روز دوشنبه برای سفر به کربلای معلی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در مدت باقی مانده نیز تعداد زائرین حسینی حدود ۱۵۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد  داشته باشد. سیاهپور از مردم خواست با توجه به حجم سفرها در این ایام و استقبال گسترده زائرین حسینی از طرح اربعین، بازگشت خود از کربلای معلی را به روزهای آخر اجرای طرح موکول نکنند تا در این راستا بتوانند با حداقل معطلی در مرز شلمچه سفر خود را به پایان برسانند 
وی با توجه به افزايش حجم ترددهاي وسايل نقليه عمومي و شخصي در محورهاي مواصلاتي از غرب به شرق استان در ایام اربعین عنوان کرد: گشت هاي راهداري آمادگي كامل جهت خدمت رساني و كمك رساني به زائران سفرهاي جاده اي را دارند و مكان هايي جهت استقرار اكيپ هاي راهداري و نيروهاي امدادرسان در نظر گرفته شده است.
سياهپور در خصوص آمادگي راهدارخانه ها جهت اقامت احتمالي و خدمات رساني به زوار اربعين حسيني(ع) تصريح كرد: بر اساس برنامه ريزي هاي انجام گرفته راهدارخانه هاي سطح استان ضمن انجام فعاليت هاي ذاتي خود آمادگي لازم جهت پذيرايي و استقرار زائران گرامي در شرايط خاص را دارند.
وي با اشاره به لزوم و اهميت معاينه فني ناوگان حمل و نقل عمومي جاده اي استان جهت تردد ايمن و روان زائران در اين ايام عنوان كرد: مراكز مكانيزه معاينه فني سراسر استان در طول طرح اعزام زائران اربعين حسيني(ع) به صورت شبانه روزي آماده ارائه خدمات فني به ناوگان حمل و نقل عمومي جاده اي می باشند.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان فارس با اشاره به لزوم خدمات رساني به كاربران جاده اي در تمام طول سال تأكيد كرد: وظيفه ذاتي دولت، خدمت به مردم است كه اين خدمت رساني در راهداري و حمل و نقل جادهاي در عرصه جاده هاي برون شهري و بخش حمل و نقل جاده اي، نمايان است و اولويت اصلي برنامه هاي اين اداره كل تأمين حداكثر رضايتمندي مردم و ارتقاي ايمني سفرهاي جادهاي در تمام طول سال است.
سياهپور خاطرنشان كرد: نزديك شدن به آبان ماه و آغاز طرح راهداري زمستاني و همچنين كمك رساني و اجراي پروژه هاي ناشي ازسيل هاي ابتداي سال جاري در استان و برون استان و مصادف شدن با طرح اعزام و 
خدمات رساني به زائران اربعين حسيني(ع) نيازمند تلاش و هم افزايي بيش از پيش و برنامه ريزي دقيق می باشد تا شاهد برقراري ترافيك ايمن و روان در تمامي راه هاي استان باشيم.
* آمادگی ۸۵۰ اتوبوس استان فارس برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی(ع)
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس از اوج بازگشت زائران اربعین حسینی(ع) در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۹ مهرماه خبر داد و از زائران گرامی خواست که سفر خود را به نحو مناسب در این ایام مدیریت نمایند.
 سیاهپور با اشاره به این مطلب که زائران برای دسترسی به ناوگان عمومی حمل و نقل(اتوبوس) و اجتناب از تأخیر بی رویه ضروری است از هر پایانه مرزی که از کشور خارج می شوند از همان مرز به کشور بازگردند، گفت: عمده جابجایی زائران حسینی(ع) استان فارس از طریق مرزهای شلمچه و چذابه (ویژه کاروان های اربعین حسینی) انجام خواهد شد.
وی همچنین با بیان این نکته که زائران محترم 
می توانند جهت دریافت اطلاعات ترافیکی و ثبت شکایات و پیشنهادات به سامانه ۱۴۱ و اپلیکیشن ۱۴۱ و نیز سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ مراجعه نمایند، تصریح کرد: ۸۵۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی حمل و نقل عمومی جاده ای استان فارس (تحت پوشش شرکت های حمل و نقل مسافر) جهت جابجایی زائران اربعین حسینی(ع) در این ایام آمادگی کامل دارند و به خدمات رسانی خواهند پرداخت.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس در پایان خاطر نشان ساخت: از همه زائران محترم تقاضا داریم که به تمامی اطلاعیه های سازمان راهدار و حمل و نقل جاده ای توجه کنند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما