امروز، شنبه، ۲۳ تیر ۱۴۰۳

ایجاد سامانه اینترنتی نوبت‌دهی در پزشکی قانونی فارس

سیده ناهید تقویان- تماشا
مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس از ایجاد سامانه اینترنتیبه آدرس W.nobat_frlmo.ir  نوبت دهی در این سازمان خبر داد.
 به گزارش «تماشا» دکتر درودچی در گفتگو با خبرنگار ما، با تأکید بر تلاش برای حفظ اقتدار پزشکی قانونی در همه شرایط از ایجاد سامانه اینترنتی نوبت دهی در پزشکی قانونی فارس خبر داد و گفت: از اول خرداد ماه سامانه اینترتی نوبت دهی در پزشکی قانونی طراحی شده است.
او افزود: با ایجاد این سامانه از ازدحام بسیار در ساعات خاص جلوگیری خواهد شد و دیگر اینکه مدت زمان انتظار افراد نیز کاهش یافته است.
 درودچی با بیان اینکه ثبت نام در این سامانه به منزله معاینه افراد نیست، افزود: این سامانه به ابتکار استان فارس ایجاد شده است و به صورت پایلوت در استان اجرا خواهد شد.
این مقام مسئول در ادامه گفتگو با اشاره به وظایف پزشکی قانونی در عرصه های مختلف بیان داشت: بر خلاف تصور افراد، تنها سه تا 5درصد کار پزشکی قانونی تشریح جسد و مسائل مربوط به آن است و 95درصد کار ما با افراد زنده می باشد و صدماتی که افراد در طول زندگی دیده اند و پزشکی قانونی به آنها می پردازد.
مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس ادامه داد: پزشکی قانونی بیش از300نوع خدمت را به مردم ارائه می دهد که در در حدود 50نوع آن نظرات کارشناسی این نهاد درج شده است.
درودچی در ادامه و در پاسخ به پرسشی، بیماری های قلبی عروقی، حوادث رانندگی و سرطان ها را بیشترین عوامل مرگ و میر در سال های اخیر عنوان 
کرد.
به گفته درودچی پزشکی قانونی استان فارس دارای سه آزمایشگاه سم شناسی، آسیب شناسی و سروژنتیک است که هر کدام در بخش های مختلف خدماتی را ارائه می دهند.
مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس در پاسخ به پرسشی در خصوص میزان قصور پزشکی نیز گفت: بین 35تا 40درصد قصور پزشکی مشاهده می شود و در عین حال  بین 60تا 65درصد نیز قصور 
نیست.
درودچی بیشترین بار مراجعات به پزشکی قانونی را مربوط به تصادفات و منازعات دانست و در مورد آمار سقط جنین نیز اظهار داشت: آمار سقط جنین قانونی بسیار محدود است به طوری که در این موارد تنها جنینی سقط می شود که علائم حیات ندارد. 
وی با اشاره به تصادفات افزود: ۱۰/۷ درصد آمار فوتی ها 
در تصادفات درون شهری ۱۳۵ نفر و در برون شهری ۴۵۲ مورد فوتی که ۱۷/۷ درصد افزایش داشته است، مجموعا ۵۸۷ فوتی در تصادفات چهار ماه امسال با افزایش ۱۶ درصدی داشتیم. نسبت فوتی های برون شهری به درون شهری سه به یک است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما