امروز، دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

فرمولی ساده برای کاهش وزن

قصد صحبت از فرمولی ساده را داریم که در صورت رعایت آن کاهش وزن چشمگیری را تجربه خوهید کرد.  برای دانستن جواب این سؤال اول باید با یک واقعیت تلخ روبرو شوید؛ شما هرگز با خوردن یک ماده خاص نمی‌توانید لاغر شوید! اما خبر خوش اینکه با دانستن یک فرمول ساده می‌توانید وزن کم کنید و البته چند ماده غذایی نیز وجود دارند که می‌توانند سوخت و ساز بدن شما را تا حدی افزایش دهند و از این طریق هم به شما کمک کنند.
* فرمول ساده کاهش وزن
این یک فرمول ساده است که اگر آن را رعایت کنید در صورت نداشتن بیماری خاص، وزن کم خواهید کرد؛ میزان کالری مصرفی شما طی یک روز از میزان کالری دریافتی شما، بیشتر است!
برای ایجاد تعادل بین میزان کالری دریافتی و مصرفی، شما تنها دو راهکار دارید: میزان کالری دریافتی خود را کم کنید و سوخت و ساز بدنتان را به طریقی افزایش 
دهید.
* چی نخوریم تا وزن کم کنیم؟
برای کاهش میزان کالری دریافتی می‌توانیم مصرف بعضی مواد غذایی را محدودتر و مواد غذایی سالم‌تری را به جای آن‌ها جایگزین کنیم.
- تا حد امکان کربوهیدرات‌های ساده مثل شکر و یا هر ماده‌ای که در تولید آن از شکر استفاده شده باشد را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
- محدود کردن مصرف کربوهیدرات‌های پیچیده مثل سیب زمینی، برنج، ماکارونی و تغییر در نحوه طبخ و مصرف آن‌ها مثل سیب زمینی آب پز به جای 
سرخ شده، مصرف ماکارونی به صورت دم نشده و یا جایگزین کردن نوع سالم این کربوهیدرات‌ها مثل نان سبوس‌دار که باعث ایجاد احساس سیری برای مدت طولانی‌تری می‌شوند.
- کم کردن مصرف چربی و انواع فست فود‌ها در سبک زندگی
* مواد غذایی که به سوختن کالری مصرفی ما کمک می‌کند.
این دسته از مواد غذایی سوخت و ساز بدن را بالا می‌برند به همین دلیل باعث شده است تا از آن‌ها به عنوان مواد لاغر کننده نام ببرند. برای بالا بردن سوخت و ساز می‌توانید از چای سبز، قهوه تلخ، دارچین، زنجبیل، تخم کتان و سرکه سیب در وعده‌های غذایی روزانه‌ استفاده کنید. البته فراموش نکنید که تأثیر ورزش و داشتن تحرک بدنی در افزایش سوخت و ساز بدن شما از همه این مواد غذایی بیشتر 
است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما