امروز، یک شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

صد پروژه کوچک و بزرگ در ۶ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

حسین حسن پور - تماشا               
عکاس: حجت رحیمی
با حضور برخی از اعضای شورای شهر، معاونین و مدیران شهرداری بوستان جنگلی کوی زهرا (س) به بهره برداری رسید.
معاون فنی و عمرانی شهردار شیراز با بیان اینکه نزدیک به صد پروژه ریز و درشت طی ۶ ماه آینده به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: تمامی این پروژه‌ها با رویکرد انسان محوری و محله محوری در راستای اهداف کلان شهرداری شیراز است.
مهندس اسماعیل صالحی با بیان اینکه پروژه های بزرگ از نیازهای ضروری شهر است، گفت: اما برخی از پروژه های کوچک در محلات نیز به نیاز شهروندان پاسخ 
می دهد و شهروندان از آن استقبال می نمایند.
وی افزود: شهرداری شیراز در نظر دارد فضاهای شهری را با رویکرد انسان محوری گسترش دهد تا مردم ساکن در محله نسبت به منطقه خود علاقمند شوند.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه حرکت بسیار بزرگی را شهرداری شیراز در زمینه ترمیم و آسفالت معابر آغاز نموده، اظهار کرد: در نهضت آسفالتی که آغاز گردیده نزدیک به دو میلیون مترمربع از معابر آسفالت می شوند.
صالحی در ادامه با اشاره به افتتاح بوستان جنگلی در محله کوی زهرا، گفت: با توجه به جمعیت زیادی که این منطقه دارد احداث چنین پارکی مورد نیاز بود بنابراین ساکنان محل ضمن استفاده بهینه از آن در حفظ و نگهداری آن نیز تلاش خواهند کرد.
* لیلا دودمان، عضو شورای شهر شیراز: مدیران شهری باید زمینه شادی کودکان را فراهم کنند
عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه مدیران شهری باید تلاش کنند تا زمینه شادی کودکان را در هفته کودک فراهم نمایند، اظهار کرد: ما باید به کودکانمان تعهد داشته باشیم و در هفته کودک اصولی را حاکم کنیم که کودکان در آن شادمان باشند. 
لیلا دودمان با اشاره به استقبال مردم محله از بوستان جنگلی، گفت: جایی که مردم با شهرداری مشارکت داشته باشند حتماً در حفظ و نگهداری آن نیز تلاش می کنند.
وی با اشاره به وجود گذر کودک در این پارک، افزود: این پنجمین گذرکودک در شیراز است که به بهره برداری می رسد.
عضو شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه در هفته کودک نباید هیچ کودکی از تبعیض رنج ببرد، در تصمیمات منافع عالی کودکان در نظر گرفته شود، کودک حق حیات و رشد دارد و کودکان حق نظر در تصمیمات دارند، اظهار کرد: پدران و مادران و مدیران شهری باید شهر را شایسته کودکان بنا کنند.
* شهردار منطقه دو: شهروندان شریک خوبی برای شهرداری هستند
شهردار منطقه دو شیراز نیز با بیان اینکه شهروندان می توانند در حفظ و ابنیه و تأسیسات شهری نقش مؤثری داشته باشند، اظهار کرد: در احداث این پارک شهروندان مشارکت و استقبال خوبی داشتند و قطعاً در نگهداری آن نیز تلاش خواهند نمود.
مهندس بهرامی نژاد با بیان اینکه بوستان جنگلی با دو هدف محله محوری و دوستدار کودک احداث شده است، گفت: احداث پارک در راستای تحقق شعار انسان محوری و فضاسازی شهری که از اهداف شهردار محترم و اعضای شورای شهر بوده است.
وی با اشاره به اینکه بوستان جنگلی در گذشته با درختان کاج به محلی ناامن درآمده بود و ساکنان نیز از این وضعیت ناراضی بودند، افزود: با همراهی شهروندان و طراحی خاصی که صورت گرفت این بوستان به زیباترین شکل احداث گردید‌.
شهردار منطقه دو شیراز با بیان اینکه مساحت پارک چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع است، اظهار کرد: در این پارک حدود هزار متر مسیر پیاده طراحی و مبلمان بزرگسال و مبلمان مخصوص کودک اجرا گردیده است.
بهرامی نژاد با اشاره به وجود ۶۰۸ اصله درخت کار در این پارک گفت: ۴۰۰ میلیون تومان هزینه احداث پارک شده است.
وی افزود: محله کوی زهرا از همان سال تأسیس که دهه ۵۰ بوده بر مبنای محله محوری بنا شده است بنابراین ما نیز تلاش داریم تا کل منطقه را بر اساس محله محوری احداث نماییم.
شهردار منطقه دو گفت: در سطح منطقه پیاده راه متناسب با کودکان و بزرگسالان احداث می نماییم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما