امروز، شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

فرنگی کار ایران در اندیشه کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰

تیم کشتی فرنگی ایران با سرمربیگری محمد بنا عزم خود را برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ جزم کرده است و برای رسیدن به این هدف آنها اندیشه موفقیت در رقابت‌های انتخابی قزاقستان را در سر می‌پروراند.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران بامداد امروز(پنجشنبه) برای حضور در رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک راهی کشور قزاقستان شدند تا شاگردان «محمد بنا» سرمربی تیم برای رسیدن به هدف خود پنجه در پنجه حریفان افکنند.
پویا ناصرپور (۵۵ کیلوگرم)، علیرضا نجاتی (۶۰ کیلوگرم)، میثم دلخانی ( ۶۳ کیلوگرم)، حامدتاب ( ۶۷ کیلوگرم)، امین کاویانی نژاد (۷۲ کیلوگرم)، محمدعلی گرایی (۷۷ کیلوگرم)، سعید عبدولی (۸۲ کیلوگرم)، رامین طاهری (۸۷ کیلوگرم)، محمدهادی ساروی (۹۷ کیلوگرم) و امیر قاسمی منجزی (۱۳۰ کیلوگرم) ۱۰ کشتی گیر ایران در این رقابت‌ها هستند.
ایرج اسفندیاری فر، رسول جزینی، بهروز حضرتی پور، عزیز ناقوسی و  عادل بالی تبار نیز دستیاران بنا را با سمت مربی تشکیل می دهند.
فرنگی کاران ایران در اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲ و ۸۲ در تاریخ های ۲۳ و ۲۴ شهریورماه به مصاف حریفان خود می‌روند و در تاریخ  ۲۴ و ۲۵ شهریور نیز اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم مقابل رقبا حاضر خواهندشد. ۲۵ و ۲۶ شهریورماه نیز  وزن های ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم بر روی تشک می روند.
قرعه‌کشی مسابقات هر وزن روز قبل از برگزاری انجام می شود و کشتی گیران در روز نخست رقابت‌های خود را برگزار می کنند و در روز دوم مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال برگزار می شود.
این رقابت ها روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریورماه در شهر نورسلطان، برگزار  خواهد شد.
کشتی فرنگی ایران تاکنون در ۱۳ دوره رقابت‌های المپیک حضور داشته است که بهترین نتیجه‌ای که بدست آورده، کسب ۳ مدال طلا در المپیک ۲۰۱۲ لندن توسط «حمید سوریان»، «امید نوروزی» و «قاسم رضایی» است. پیش از این برای نخستین بار کشتی فرنگی ایران در المپیک ۱۹۶۰ رم حاضر شد و توسط «محمد پذیرایی» به مدال برنز رسید. نشان نقره «رحیم علی آبادی» در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ، آخرین مدال کسب شده تا پیش از انقلاب اسلامی بود.
پس از آن ۴۰ سال به طول انجامید تا کشتی فرنگی ایران توسط شاگردان بنا در المپیک ۲۰۱۲ لندن بدرخشند و با ۳ طلا قهرمان شوند.
اما در المپیک ۲۰۱۶ ریو، کشتی فرنگی ایران در حد انتظار ظاهر نشد تا ۲ مدال برنز «سعید عبدولی» و «قاسم رضایی» تلاش آنها از آوردگاه المپیک محسوب شود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما