امروز، شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

واکنش مستقیم فیفا به مرگ سحر خدایاری

مرگ دختر آبی، دختر هوادار فوتبال که بعد از خودسوزی درگذشت تبدیل به یکی از مهم ترین اخبار فوتبال جهان شده و واکنش کنفدراسیون جهانی فوتبال را به همراه داشته است. به گزارش ورزش سه فیفا بعد از مکالماتی که با برخی خبرگزاری های خارجی داشت سه شنبه شب به طور رسمی 
بیانیه ای را در ارتباط با سحر خدایاری منتشر کرد. سحر یا همان دختر آبی بعد از خودسوزی و سپری کردن چند روز سخت و دردناک در بیمارستان از دنیا رفت تا این موضوع تبدیل به یکی از مهم ترین اخبار فوتبالی جهان شود. 
فدراسیون جهانی فوتبال- فیفا در این ارتباط در صفحه رسمی اینستاگرامش نوشت: امروز ما خبرهای بسیار غم انگیزی را از ایران شنیدیم و از این فاجعه اندوهگین هستیم. فیفا تسلیت خودش را به خانواده و دوستان سحر اعلام 
می کند. در این متن همچنین آمده است:  فیفا از مقامات ایرانی خواسته است تا آزادی و امنیت همه زنانی که قصد ورود به ورزشگاه را دارند تأمین و اطمینان حاصل کند تا از ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه ها در ایران جلوگیری شود.
فیفا در حالی از فوتبال ایران خواسته است که امنیت و مسئله ورود زنان به ورزشگاه را حل کند که پیش از این نیز فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده بود زنان ایرانی در بازی های ملی مجوز ورود به ورزشگاه را خواهند داشت. اولین بازی تیم ملی در تهران روز هجدهم مهرماه و برابر کامبوج در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و براساس آنچه فدراسیون فوتبال گفته است زنان ایرانی نیز در این بازی اجازه خواهند داشت تا بتوانند مسابقه را از نزدیک و از روی سکوهای ورزشگاه آزادی تماشا کنند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما