امروز، شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حباب سکه تمام به صفر رسید

کشتی‌آرای گفت: نوسانات نرخ ارز و کاهش یا افزایش سود بانکی بر روی نرخ طلا بسیار موثر است. اگر سود بانکی کاهش یابد تقاضا برای خرید طلا افزایش یافته و باعث رشد نرخ می‌شود.
محمد کشتی‌آرای با بیان اینکه ایام محرم، صفر، رمضان و سایر مناسبت‌های مذهبی تأثیری در نرخ طلا نمی‌گذارد، گفت: ایامی که در آن شاهد افزایش مراسم و جشن‌ها هستیم، می‌تواند برروی نرخ سکه تأثیر بگذارد اما نرخ طلا متأثر از قیمت‌های جهانی است.
وی ادامه داد: در بدو ورود ماه محرم شاهد کاهش حباب سکه بودیم که حباب سکه تمام به صفر رسیده است و در حال‌حاضر در نیم سکه‌، ربع سکه و سایر سکه‌های یک گرمی شاهد حباب هستیم.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف با بیان اینکه درحال‌حاضر نرخ سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، گفت: این نرخ با احتساب حباب صفر است.
کشتی‌آرای اظهارکرد: درحال‌حاضر نرخ نیم سکه ۲ میلیون و ۹۰ هزار تومان است که باید ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان باشد.
وی با بیان اینکه در شب‌های محرم شاهد افزایش نرخ جهانی طلا و ارز بودیم که باعث افزایش نرخ طلا هم شد، گفت: درحال‌حاضر هر گرم طلا ۴۱۳ هزار تومان است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف درباره تأثیر افزایش خرید طلا و سکه در ایام محرم و صفر برای مناسبت‌های پس از اتمام این ایام گفت: تقاضا در این دو ماه آنقدر نیست که بخواهد قیمت‌ها را تحت تأثیر قرار دهد اما نوسانات نرخ ارز و کاهش یا افزایش سود بانکی بر روی نرخ طلا بسیار مؤثر است. اگر سود بانکی کاهش یابد تقاضا برای خرید طلا افزایش و باعث رشد نرخ طلا می‌شود.
وی تأکید کرد: درحال‌حاضر تعادل بین عرضه و تقاضا برقرار است و در این دو ماه محرم و صفر این تعادل باقی می‌ماند.
کشتی‌آرای با بیان اینکه تقاضا برای خرید سکه و طلا در نیمه اول سال بیشتر است، گفت: با توجه به اینکه در نیمه اول سال شرایط جوی برای برگزاری انواع مناسبت‌ها بهتر است، مردم ترجیح می‌دهند مناسبت‌ها و جشن‌های خود را در نیمه اول سال برگزار کنند که این باعث افزایش تقاضا می‌شود اما این افزایش تقاضا در نیمه اول سال یا کاهش تقاضا در نیمه دوم سال منجر به تغییر نرخ طلا نمی‌شود بلکه بر روی حباب آن تأثیر می‌گذارد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما