امروز، دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

اجرای «طرح مهربانی در مهر» در فارس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از اجرای طرح مهربانی در مهر در استان خبر داد و گفت: بیش از ۲ هزار بسته نوشت افزار برای اهدا به دانش آموزان در مناطق سیل زده کشور جمع آوری شده است. 
روح‌ا... منوچهری چهارشنبه 20 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: کتابخانه‌های عمومی کشور تابستان امسال میزبان طرح مهربانی در مهر بودند. 
او ادامه داد: به دنبال برگزاری موفق پویش «بهار مهربانی» که با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در مناطق سیل‌زده اجرا شد، طرح «مهربانی در مهر» به منظور تهیه نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی برای کودکان و دانش‌آموزان در کتابخانه‌های عمومی برگزار شد. 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس افزود: کتابخانه‌های عمومی فارس در کنار دیگر کتابخانه‌های عمومی کشور برای گردآوری هدایای فرهنگی بسیج شدند. 
او با بیان اینکه این طرح از ۲۰ تیر تا ۳۰ مرداد ماه در کتابخانه‌ها اجرا شد، ادامه داد: با اجرای این طرح میز جمع‌آوری کمک‌های اهدایی در کتابخانه، در دسترس و دید مراجعان قرار گرفت؛ همچنین کتابداران با برگزاری برنامه‌های مختلف، کودکان عضو کتابخانه را به همیاری دوستان خود در استان‌های سیل زده تشویق کردند. 
منوچهری از جمع آوری ۲ هزار و ۲۵۸ بسته نوشت افزار در کتابخانه‌های عمومی فارس برای کودکان سیل زده خبر داد و گفت: این بسته فرهنگی شامل کیف، جامدادی، دفتر، مداد و خودکار، دیگر نوشت افزار ضروری دانش آموزان و همچنین عروسک است که پس از ساماندهی و تفکیک، برای توزیع در میان دانش آموزان به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال می‌شود. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما