امروز، پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

نشست آمار و مديريت اطلاعات در شرکت برق منطقه‌ای فارس برگزار شد

با هدف تبيين راهبردهاي حوزه آمار و مديريت اطلاعات صنعت برق، طرح چالش ها و نقاط قابل بهبود در اين حوزه، و تقدير از اعضاي كارگروه آمار به دليل انجام پروژه ارزيابي كيفي اقلام آماري- قلم حداكثر بار اكتيو ايستگاه هاي انتقال، نشست آمار و مديريت اطلاعات با حضور دكتر علیرضا حسين آبادي سرپرست دفتر فناوري اطلاعات و آمار وزارت نيرو، مهندس عبدالعزیز کریمی مدیر عامل برق فارس، دکتر خدارحم آسیایی معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق فارس،  مهندس بختیار از حوزه فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو، دکتر محب مدیر دفتر فناوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات و کارشناسان حوزه مربوطه، در سالن کنفرانس شهيد هاشم پور شرکت برق 
منطقه ای فارس برگزار شد. 
 به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس، مهندس عبدالعزیز کریمی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس عملکرد صنعت برق فارس درکاهش پیک بار سال 98 را مثبت ارزیابی کرد و گفت: یکی از مسائل مهمی که صنعت برق کشور با آن مواجه می باشد اجرای برنامه ها و مسائل مرتبط با کاهش پیک بار و مدیریت مصرف است که خوشبختانه این موضوع توسط شرکت برق منطقه ای فارس با حساسیت تمام  دنبال و با موفقیت انجام شد. 
وی افزود: قطعاً توفیقات حاصله نتیجه تلاش و کوشش شبانه روزی کلیه همکاران با برنامه ریزی صحیح و تمرکز دقیق، برخورداری از منابع انسانی کارآمد و توانمند و با استفاده از ابزار فناوری اطلاعات محقق شد. 
مهندس کریمی در ادامه سخنان خود، برنامه‌ريزي، توسعه و نگهداری زيرساخت‌ها و كاربردهاي فناوري اطلاعات و محتواي اطلاعاتي لازم براي پشتيباني مؤثر از اهداف، سياست‌ها، وظايف و فرآيندهاي كاري شركت برق‌ منطقه‌اي فارس را به عنوان هدف استراتژیک دفتر فناوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات معرفی كرد.
در ادامه دکتر علیرضا حسین آبادی سرپرست دفتر فناوري اطلاعات و آمار وزارت نيرو به طرح برخي از چالش ها و مشكلات حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات پرداخت. 
وی در ادامه بیانات خود گفت: با توجه به پيشرفت ارتباطات، مديران با حجم انبوهي ازاطلاعات روبرومي‌شوند لذا می بایست برای تصمیم گیری از آگاهي، بينش كافي و دانش روز برخوردار باشند تا بتوانند توانایي هاي فردي وسازماني خود و پرسنل را افزايش دهند.
سرپرست دفتر فناوري اطلاعات و آمار وزارت نيرو ضمن تشكر از تلاش هاي صورت گرفته در حوزه فناوری و اطلاعات برق فارس، در ارتباط با راهبردهاي حوزه آمار و مديريت اطلاعات در صنعت برق و جامعه دانایی محور نیز مطالبی ایراد کرد. 
در این ادامه جلسه یاد شده خانم دكتر محب گزارشي از عملكرد دفتر فناوري ارتباطات و مديريت اطلاعات در سال 1398 با طرح اقدامات انجام شده، در دست اقدام و برنامه ریزی شده را ارائه نمود. 
بر پایه گزارش ارسالی، رتبه نخست برق فارس در ارزیابی جایگا ه های الکترونیکی صنعت برق طی دو سال اخیر، کسب امتیاز حداکثری در محور دولت الکترونیک جشنواره شهید رجایی، مدیریت اجرایی برگزاری گردهمایی فناوری اطلاعات صنعت برق، انتشار کارنامه عملکرد شرکت برق منطقه ای فارس در فروردین ماه، مشارکت علمی در 
کنفرانس های معتبر در قالب انتشار مقالات، انتخاب دو طرح اجرایی برتر در کنفرانس ملی GIS و کنترل کیفی قلم آماری حداکثر بار اکتیو ایستگاه های انتقال بر اساس متدولوژی وزارت نیرو، از توفیقات شایان توجه دفتر فن آوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات برق فارس به شمار می رود.  
گفتنی است؛ در پایان نشست مزبور لوح تقديري با امضاء معاون محترم وزير، جناب آقاي دكتر بختيار، بابت انجام پروژه ارزيابي كيفي اقلام آماري به جناب آقاي مهندس كريمي مدیر عامل برق فارس اعطا شد. همچنين اعضاي كارگروه مربوطه نيز لوح تقدير خود را از آقاي دکتر حسين آبادي دريافت نمودند. همچنین در كنار نشست مذكور با توجه به اهميت تدوين شناسنامه اقلام آماري دوره آموزشي و ابلاغ اين مهم در برنامه پنج ساله آمار و اطلاعات صنعت برق، دوره آموزشي با اين مضمون با تدريس جناب آقاي دكتر حسين آبادي به مدت دو روز و با حضور اعضاي كارگروه آمار و رابطين آماري در شركت برگزار گرديد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما