امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

حبس امیرعلی ۲ ساله در منزل مسکونی

نجات کودک دو ساله توسط آتش نشانان ایستگاه 3 انجام شد.
پس از تماس با سامانه 125 و اعلام حبس شدن کودک خردسال در منزل و عدم توانایی وی و والدین برای باز کردن درب ، سریعاً 
آتش نشانان از ایستگاه 3 به محل حادثه اعزام شدند.
علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز در خصوص این عملیات گفت: پس از اعلام این حادثه در ساعت 18:12 دقیقه روز سه شنبه توسط مرکز فرماندهی، بلافاصله امدادگران  ما به محل حادثه واقع در بولوار دولت اعزام شدند و عملیات آزاد سازی را آغاز 
کردند.
وی در ادامه به نحوه انجام این عملیات اشاره کرد و گفت: امیر علی کودک 2 ساله که پس از بستن درب ورودی منزل بر روی خود قادر به باز کردن آن نبود، مدام بی قراری می کرد، آتش نشانان پس از آرام کردن کودک، از طریق پشت بام با نصب کارگاه از راه پنجره وارد منزل مسکونی شده و درب را باز کردند.
عدلو در پایان از کلیه شهروندان محترم خواست: از تنها گذاشتن کودکان نوپا در اتاق، اتومبیل، داخل وان حمام یا استخر و همچنین از قرار دادن اشیا نوک تیز و برنده، داروها، سموم و حشره کش ها در نزدیکی کودک خودداری کنند.
وی در ادامه افزود: هیچ وقت در این سن کودکان را هنگام بازی تنها نگذارید و به اقتضای سن کودک موارد ایمنی را به او آموزش دهید.
سازمان آتش نشانی شیراز هرساله با درخواست مسئولان مهدکودک ها و مراکز آموزشی به کودکان در هر رده سنی موارد ایمنی را آموزش و آنها را با وظایف آتش نشانی آشنا می کند.
* آتش‌نشانان شیراز باز هم به موقع ظاهر شدند
در عملیات آتش سوزی یک آپارتمان چهار طبقه در منطقه شش، آتش نشانان با سرعت عمل در اطفا، مانع از گسترش آتش به دیگر طبقات شدند.
125 در ساعت 9:19 دقیقه روز سه شنبه، آتش سوزی یک واحد مسکونی در یک آپارتمان از طریق مرکز فرماندهی به ایستگاه شماره چهار سازمان آتش نشانی اعلام شد که تیم اطفایی در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساند.
عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز در این باره گفت: پس از اعلام آتش سوزی تیم اطفای حریق با سرعت خود را به محل حادثه که یک آپارتمان چهار طبقه بود رسانده و در اولین اقدام ، پس از تخلیه ساکنین و تخلیه دود، به اطفای آتش سوزی که از شعله وری یک یخچال در طبقه اول آغازشده بود اقدام کرده و با سرعت عمل و درایت  مانع از گسترش آتش سوزی به دیگر طبقات ساختمان شدند. 
عدلو افزود: عملیات اطفا این آتش سوزی به وسیله چند دستگاه خاموش کننده و چند رشته آبدهی انجام شد و آتش نشانان پس از پاکسازی محل و تخلیه کامل دود به ایستگاه محل خدمت بازگشتند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما