امروز، شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری نمایش تعزیه همراه با آموزش شهروندی در تاسوعا و عاشورای حسینی

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات عزاداران حسینی اظهار نمود: این سازمان به منظور خدمات رسانی مطلوب به شهروندان برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم سوگواری در دهه اول محرم با تمام توان در مکان های عزاداری حضور یافت. خوشبخت افزود: تمام پاکبانان و ناوگان خدمات شهری در این ایام آماده باش کامل بودند و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی عاشقانه برای خدمت به عزاداران حسینی در پاکیزگی شهر قد خم نمودند. وی اضافه کرد: استقرار مخازن 660 لیتری مجهز به بنرهای فرهنگی در مسیرهای عزاداری، تکایا و محل های اهدای نذورات، استقرار دو دستگاه تانکر آب مخصوص تجدید وضوی عزاداران در روز عاشورا در پایانه شهید دستغیب و خیابان 9 دی، حضور 24 ساعته دستگاه نظارت و همچنین افزودن خودروهای ضربت به ناوگان جمع آوری پسماند خشک و تر از جمله خدمات این سازمان در این ایام بود. خوشبخت سپس بیان نمود: با توجه به اینکه یکی از مسائلی که امروز سلامت انسان، بهداشت عمومی و محیط زیست را تهدید 
می کند استفاده بی رویه از ظروف یکبار مصرف است، سازمان مدیریت پسماند برای چهارمین سال پیاپی ضمن برگزاری نمایش تعزیه در خیابان شهید دستغیب در مسیر عزاداری هیئات مذهبی و برپایایی غرفه آموزش و فرهنگ سازی درآن محل و توزیع شربت در لیوان های گیاهی با حضور کارشناسان آموزش، شهروندان را از معایب استفاده از ظروف دیر تجزیه پذیر آگاه نمود. 
به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، خوشبخت در پایان از شهروندان فهیم شیراز به عنوان ساکنین سومین حرم اهل بیت (ع) و عزاداران حسینی  که با عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف یا جایگزین کردن آنها با ظروف گیاهی تجزیه پذیر و عدم رهاسازی پسماند در معابر و جداول با این سازمان در حفظ محیط زیست و نظافت شهر همکاری نمودند سپاسگزاری کرد. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما