امروز، پنج شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

جانشین حاجتی در شورای شهر شیراز معارفه شد

محمدتقی تذروی عضو علی البدل شورای اسلامی شهر شیراز چهارشنبه در جلسه علنی این شورا سوگند خورد و به عنوان جانشین مهدی حاجتی عضو غائب شورا، فعالیت خود را آغاز کرد. 
جلسه شورای شهر شیراز در غیاب نماینده فرماندار شیراز برگزار شد از همین رو، موضوع معارفه به رأی گیری اعضا سپرده شد که در نهایت، اعضای فهرست امید (اصلاح طلبان) با ورود عضو اصولگرا موافقت کردند. 
رئیس شورای شهر شیراز چهارشنبه در ابتدای صد و دومین جلسه شورای شهر شیراز گفت: نماینده فرماندار شیراز همیشه در جلسات این شورا حضور داشت اما امروز غایب 
بودند. 
عبدالرزاق موسوی افزود: سوگندنامه معارفه محمدتقی تذروی به عنوان جانشین مهدی حاجتی که در حبس به سر می برد تهیه شده و اگر اکثریت اعضای شورای شهر شیراز موافق باشند معارفه تذروی پیرو نامه فرماندار شیراز که قبلاً به شورا ابلاغ شده انجام 
می شود.
وی ادامه داد: حضور نماینده فرماندار در جلسه معارفه عضو جدید شورا رویه‌ای است که در گذشته بوده اما این موضوع در قانون نیامده است.
رئیس شورای شهر شیراز اضافه کرد: مهدی حاجتی در ماه های گذشته با مشکلاتی روبه رو شده و ۲ ماه از زمان غیبت وی در جلسات شورای شهر نیز گذشته و براساس قانون باید عضو 
علی البدل تا ۶ ماه به عنوان جانشین حاجتی معرفی شود تا تعیین تکلیف عضو در حبس مانده انجام شود.
 محمدتقی تذروی در ادامه این جلسه و با رأی اکثریت اعضای شورا سوگندنامه خود را قرائت کرد.
* اولین درخواست عضو جدید با مخالفت مواجه شد 
تذروی بعد از قرائت سوگندنامه خود، درخواست سخنرانی را مطرح کرد که با مخالفت ریاست این نهاد مواجه شد و موسوی در پاسخ به این خواسته گفت: براساس آئین نامه داخلی شورا اگر هر یک از اعضا درخواست سخنرانی دارند باید آن را به هیأت رئیسه ارایه داده تا در قالب نطق پیش از دستور برنامه ریزی شود و شما نیز اگر چنین درخواستی دارید آن را ارائه دهید تا برای جلسه آینده برای آن تصمیم گیری شود.
تذروی که با مخالفت ریاست شورا مواجه شد با یک صلوات به سخنان خود پایان داد.
حدود ۷۰ نفر از کسانی که گفته شد یاوران شورا هستند نیز دیروز تذروی را تا درب ورودی صحن جلسات شورای شهر شیراز همراهی کردند و در حالی که این افراد خواستار حضور در کنار تذروی در زمان ادای سوگند را داشتند اما نگهبانان شورا از حضور این افراد در جلسه صحن علنی ممانعت کردند.
محمدتقی تذروی با ۴۱ هزار و ۵۶۶ رأی به عنوان سومین عضو علی البدل شورای شهر شیراز در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر شیراز انتخاب شد.
موضوع معارفه تذروی طی هفته های گذشته با حاشیه هایی همراه بود. شورای اسلامی شهر شیراز ۱۳ عضو دارد. مهدی حاجتی نفر سیزدهم راه یافته به پنجمین دوره شورای شهر شیراز ۱۲ خرداد ۹۸ بازداشت و روانه زندان شد.
حاجتی پیش از این نیز پنجم مهرماه ۹۷ بازداشت اما ۱۵ مهرماه این سال با قرار وثیقه دو میلیارد ریالی آزاد شد اما به گفته مسئولان قضایی رسیدگی به پرونده وی ادامه داشت.
وی به یکسال زندان و همچنین تبعید به یکی از شهرهای خارج از استان فارس محکوم شده است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما