امروز، سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

تبریک سایت جهانی برگزاری المپیک به بسکتبال ایران جهت صعود به المپیک۲۰۲۰ توکیو

توئیتر رسمی برگزاری مسابقات المپیک صعود ایرانی به المپیک 2020 توکیو را تبریک گفت.
‌تیم ملی بسکتبال کشورمان به لطف برتری مقابل فیلیپین و با توجه به شکست چین مقابل نیجریه به عنوان تیم اول آسیا راهی مسابقات المپیک 2020 توکیو شد.
سایت و توئیتر رسمی مسابقات المپیک 2020 توکیو با انتشار عکسی از شادی حامد حدادی ضمن تبریک به بلند قامتان ایرانی صعود تیم ملی بسکتبال به المپیک 2020 توکیو را تبریک گفت.
* حدادی بهترین بازیکن دیدار ایران با فیلیپین شد
ستاره تیم ملی کشورمان در دیدار با فیلیپین امتیازآورترین بازیکن میدان شد.
تیم ملی بسکتبال کشورمان در آخرین بازی خود در جام جهانی بسکتبال مقابل فیلیپین به برتری 95 بر 75  رسید و راهی المپیک توکیو شد.
در پایان این مسابقه حامد حدادی با کسب 19 امتیاز، 7 ریباند و تأثیرگذاری 22 به عنوان امتیارآورترین و بهترین بازیکن میدان شناخته شد.
همچنین صمد نیکخواه بهرامی با 17، محمد جمشیدی با 16 و بهنام یخچالی با 14 دیگر نفرات پرامتیاز ایران بودند.
* کارشناس بسکتبال ایران: صعود تیم ملی به المپیک 2020 انگیزه را در جامعه بسکتبال حفظ کرد
کارشناس بسکتبال ایران گفت: صعود تیم ملی به المپیک 2020 انگیزه را در جامعه بسکتبال حفظ کرد.
تیم بسکتبال کشورمان در آخرین بازی خود در جام جهانی 2019 با پیروزی مقابل فیلیپین به لطف شکست چین برابر نیجریه جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب کرد.
عباس آقاکوچکی مربی سابق تیم ملی و کارشناس بسکتبال ایران در مورد عملکرد تیم ملی در جام جهانی اظهار داشت: ما شروع بدی در مسابقات نداشتیم بلکه نوع باخت‌مان بد بود ما مسابقه را با پرتوریکو را خوب شروع کردیم شاید اگر اختلاف به 18 نمی‌رسید و کمتر بود ما بهتر می‌توانستیم بازی را مدیریت کنیم. آن باخت اثرات روحی بدی روی ملی‌پوشان بسکتبال گذاشت و به همین دلیل در دیدار با تونس هم نتوانستیم ارزش‌های خودمان را نشان دهیم.
وی گفت: ارزش‌های بسکتبال ایران مقابل اسپانیا نمایش داده شد و شکل واقعی تیم ما در این دیدار بود. بچه‌های ما رفته رفته نظم کاری خوبی پیدا کردند و روحیه‌شان بازگشت و با نمایش خوبی که مقابل اسپانیا داشتیم انگیزه بچه‌ها برای ادامه کار بالاتر رفت و توانستیم برابر آنگولا و فیلیپین هم بازی‌های خوبی را انجام دهیم. 
آقاکوچکی با اشاره به صعود ایران به المپیک گفت: حیف بود که این تیم به المپیک نمی‌رفت؛ خوشبختانه با این اتفاق انگیزه در جامعه بسکتبال حفظ شد. چین با آن همه سرمایه‌گذاری سازماندهی و با وجود میزبانی جام جهانی نتوانست راهی المپیک شود و این ایران بود که موفقیت را به دست آورد. این شایستگی‌های بسکتبال ما را می‌رساند. 
وی تأکید کرد: از الان باید برای المپیک سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کنیم حدود یک سال وقت داریم و باید بتوانیم تیم خوبی را راهی این مسابقات کنیم. این تیم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و قطعاً تجربه برد و باخت‌ها در جام جهانی کمک زیادی به ما می‌کند و نباید دیگر باخت‌های مقابل پرتوریکو و تونس تکرار شود.
مربی سابق تیم ملی بسکتبال عنوان کرد: باید ابتدا لیگ‌مان را پویا کنیم و اهمیت دهیم و پس از آن اردوهای منظم و مفید برای تیم ملی در نظر بگیریم. تجربه خوبی در بازی‌های تدارکاتی داشتیم و باید آن را برای المپیک هم تکرار کنیم و بهتر شویم. 
* شاهین‌طبع: بسکتبال افتخار بزرگی به دست آورد
سرمربی تیم ملی کشورمان پس از پایان بازی با فیلیپین گفت: با کسب سهمیه المپیک بسکتبال ایران افتخار بزرگی به دست آورد.
مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان پس از کسب سهمیه المپیک در نشست خبری بعد از بازی گفت: با تفاضل خوبی فیلیپین را شکست دادیم. افتخار بزرگی به دست آوردیم و المپیکی شدیم. این اتفاق بزرگ را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم.
او افزود: فیلیپین توانایی کسب امتیازات زیادی داشت. لازم بود ما هم اختلاف امتیاز را به حدی برسانیم که در صورت باخت چین سهمیه المپیک بگیریم. توجه ما به بازی چین و نیجریه هم بود. وقتی فهمیدیم چین از حریف خود عقب تر است انگیزه گرفتیم.
شاهین طبع ادامه داد: شیوه جدید برگزاری مسابقات فیبا کیفیت رقابت ها را افزایش داده است و فرصتی به تیم ها می دهد تا کار خود را ادامه دهند. خدا با ما بود و ۲ پیروزی کسب کردیم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره بازی ندادن به میثم میرزایی درجام جهانی تصریح کرد: این موضوع فقط فنی بود و مسئله دیگری وجود نداشت.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما