امروز، پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

نماینده مردم شیراز: از پیگیری بحق مطالباتمان خسته نشویم

مهندس فرج‌ا... رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در جمع مدیران مطبوعات گفت: نباید حداقل هایی را که در کنار هم و در طول سال های متمادی کسب کرده ایم از دست بدهیم و بهتر است تا با همراهی و همدلی برای مواردی چون کمبود کاغذ و امنیت شغلی اهالی رسانه و مطالبات بحق مطبوعات برنامه ریزی نماییم تا در این مسیر جایگاه هر خدمت گذاری دچار بی حرمتی و ضعف قرار نگیرد.
مهندس فرج‌ا... رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی میهمان این نوبت نشست صمیمی صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و مدیر مسئولان روزنامه های استان شد و بی پرده پای مباحثی چون دغدغه ها و مطالبات اهالی مطبوعات شهر و دیار ادب پرور شیراز نشست و در این میان به حل و فصل مسایل فرهنگی و رسانه ای پرداخته شد و به همکاری این نماینده مردم شیراز برای تدوین سند توسعه فرهنگی نیز اشاره گردید. 
در ادامه این گردهمایی؛ بررسی مسایل و مشکلات و ارائه راهکارهای موثر برای تسهیل در امور 
رسانه های برخط و مطبوعات که می تواند با وزارت فرهنگ و ارشاد و مجلس شورای اسلامی تسریع و حل بشود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از آن طرح مباحثی در همین راستا از سوی مدیران مطبوعات انجام گردید و طی جمع بندی توسط نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به آنها پرداخته و قول مساعد فرج‌ا... رجبی برای پیگیری اعلام شد.
برپایه این گزارش، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهتر است همه رسانه ها اعم از مکتوب و غیر مکتوب، اشکالات و نیازهایی که در اولویت کاری خود دارند و جزو مشکلات اصلیشان است را حتماً با بنده مطرح نمایند، اظهار داشت: در جلسات با اصحاب فرهنگ، ادب و هنر تا آنجایی که توانسته ایم با همراهی مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس به رفع نواقص و گره گشایی های لازم پرداخته شده است و توقع دارم تا همراهان رسانه ای نیز در 
نشست هایی که برگزار می شود به ارائه راه، طرح، ایده و مباحث لازم حوزه خود بپردازند تا بتوانیم در مجلس برای تسهیل آنها اقدام کنیم. 
رجبی با تأکید براینکه باید ظرفیت های شهرمان دارای اهمیت بسزایی باشد و تلاش خود را در این زمینه اثبات کنیم، افزود: نباید حداقل هایی را که در کنار هم و در طول سال هایی متمادی کسب 
کرده ایم از دست بدهیم و بهتر است تا با همراهی و همدلی برای مواردی چون کمبود کاغذ و امنیت شغلی اهالی رسانه و مطبوعات برنامه ریزی و کوشش نماییم تا دراین مسیر جایگاه هر خدمتگزاری دچار بی حرمتی و ضعف قرار نگیرد.
وی از علاقه خود به مباحث فرهنگی هنری و رسانه ای 
گفت و ابراز داشت: در حال حاضر هر آنچه که در این مقوله به بنده ارجاع داده شده از جمله کتابخانه ملی و تالار بزرگ مرکزی شهر که دغدغه بجای هنرمندان و فرهنگوران است را با جدیت دنبال کرده ام و سعی داشته ام تا موثر باشد و درصد مشکلات را از ١٠٠درصد به ٩٩ درصد و پایین تر برسانیم و یکی یکی به حل آنها اقدام نماییم و از پیگیری بحق مطالباتمان خسته نشویم و حتی در موارد ضروری از نماینده شهرتان بخواهید تا با برقراری ارتباط تا آنجایی که می شود به رفع آن بکوشد.
این نماینده مردم گفت: به ترمیم و یا حل مسایل به گونه کلی نگاه نکنیم و برای رسیدن به راهکارهای لازم از گام های کوچک شروع کنیم تا در ادامه به ساماندهی تعداد زیادی از امور برسیم و هر قدم را در مسیر خودش و با هماهنگی مسئولان اصلیش بدون در نظر گرفتن گرایش های سیاسی، رفع نمایم و با تقسیم کردن اولویت ها در کنار هم و بدون اختلاف فعالیت نماییم و بیشتر سعی کنیم دنبال حل مسایل ملموس برآییم.
وی قول مساعد داد تا برای جذب بودجه و رفع نیازهای موجود رسانه ها و جذب حمایت های شهرداری و استانداری از مطبوعات اقدام کرده و همچنین برای گرفتن مطالبات یارانه ای و ضریب منطقه ای توزیع کاغذ در استان فارس به عنوان شهر فرهنگ و ادب از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد، رایزنی های لازم را انجام دهد تا در این دیاری که نیاز به انتشار نشریات ادبی و فرهنگی و هنری است و در این زمینه دارای پیشینه قابل توجهی می باشد، 
به راحتی امکانات مورد نیاز فراهم گردد.
فرج‌ا... رجبی ادامه داد: مجلس تمام تلاشش آن است در شرایط بحران تا آنجایی که می شود مشکلات را مدیریت و اداره کند و با توجه به قانون اساسی در جلسات متعدد غیر علنی به بررسی راهکارهای رفع موانع پرداخته است و با وجود حجمه های زیاد، آرامش و امنیت مملکت را در دستور کار دارد و همچنین می توانیم در کمیسیون فرهنگی نظراتی که بر مفاد قانون مطبوعات داریم و نیاز به بازنگری دارد را با اندیشه جمعی، مورد تحلیل قرار داده و موارد لازم پس از تنظیم ارائه شود.
او گفت: نیاز بود تا با کمک اهالی رسانه و فرهنگ؛ سند توسعه فرهنگی برای فارس تدوین شود و البته در وحله اول نیاز به بازنگری دارد، اما این حرکت بعداً باعث هم افزایی خواهد شد و جلوگیری می کند از انجام کارهای پراکنده و همچنین باعث می گردد فعالیت ها به سمت موثری سوق پیدا کند.
در این نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز با بیان اینکه موارد مربوط به مطبوعات و رسانه های برخط، دارای تفاوت هایی هستند؛ گفت: به زودی در جلسه و کارگروهی جداگانه با حضور مسئولان خبرگزاری ها به آسیب ها و مشکلات آن ها نیز پرداخته خواهد شد و برای پیش برد آن برنامه ریزی داریم تا جهت رفع موارد مورد نیاز پس از برسی های لازم مشروح آن به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل گردد.
سهرابی به برگزاری جایزه کتاب سال و هفته فرهنگ فارس به عنوان دو رویداد بزرگ و مؤثر در حوزه فرهنگ و ادب برای ارزش گذاری به تولیدات؛ اندیشه و آثار و قلم نویسندگان و ادبا اشاره داشت و گفت: مجلدی در قالب سند توسعه فرهنگی هنری برای استان فارس براساس قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد و نیازهای جامعه فرهنگی هنری تدوین شده که در این مسیر اداره کل فرهنگ و ارشاد استان با همراهی اصحاب فرهنگ، ادب، هنر و رسانه و پس از کار مداوم و مستمر کارشناسان به چاپ آن همت گماشته است و آماده شده تا به تأیید وزیر فرهنگ و ارشاد برسد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پایان خاطر نشان کرد: در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فارس قرار است، تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل، برنامه و بودجه و استانداری آن هم براساس گستره و داشته ها، توانمندی ها و ظرفیت های 
استان ارائه گردد که از طریق استاندار فارس و دفتر حقوقی و شخص وزیر پذیرفته شده و از این طریق بودجه های قابل توجهی جذب خواهد شد و تمام دغدغه هایی که موجود است را در آن لحاظ کرده ایم و گنجانده شده است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما