امروز، پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

هیأت بازرسی انتخابات استان فارس تشکیل شد

هیأت بازرسی انتخابات استان فارس تشکیل و عبدالرضا 
قاسم پور به عنوان رئیس هیأت معرفی شد.
تأمین بازرسی استان فارس با ریاست عبدالرضا قاسم‌پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تشکیل شد.
دارا کیانی، مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری فارس به عنوان دبیر، حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سهراب مختاری، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و حیدرعلی کامیاب،مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز به عنوان اعضای این تأمین معرفی شدند.
قاسم پور در اولین جلسه هیأت بازرسی انتخابات استان با تأکید بر اینکه انتخابات از پایه‌های اصلی نظام است و مردم‌سالاری دینی با برگزاری انتخابات سالم و مشارکت گسترده مردمی محقق می‌شود، دولت را امانت دار آرا مردم دانست و افزود: برای حفظ این امانت همه تلاش خود را به کار می‌گیریم و از  ظرفیت های مختلف استان در این راستا بهره می بریم.
وی با تأکید بر اینکه وزارت کشور مأمور اجرای قانون و مسئول حسن جریان انتخابات در کشور است، خاطرنشان کرد: هیأت بازرسی انتخابات در سه سطح مرکزی، استان‌ها و شهرستان‌ها با دستور وزیرکشور تشکیل شده است.
رئیس تأمین بازرسی انتخابات استان فارس ادامه داد: این تأمین با هدف بازر سی و کنترل جریان انتخابات بر مدار قانون در دستگاه مجری و اجرا قانون به منظور صیانت از آرا مردم تشکیل شده است.
قاسم پور ادامه داد: ترکیب استانی هیأت بازرسی انتخابات متشکل از رئیس، دبیر و سه عضو با معرفی استاندار و حکم رئیس هیأت مرکزی و ترکیب شهرستان ها متشکل از رئیس، دبیر و یک عضو با پیشنهاد دبیر تأمین استانی و حکم رئیس تأمین استان منصوب می‌شوند.
رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان، کنترل و بازرسی جریان انتخابات شامل همه مراحل اجرای انتخابات در سطح استان، حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی انتخابات در سطح استان 
جمع بندی گزارشات مستند و مستدل از تخلفات انتخاباتی  و ارسال به تأمین مرکزی، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات واصله در سطح استان را به عنوان بخشی از وظایف این هیأت برشمرد.
قاسم پور همچنین بیان کرد:  تأمین مرکزی بازرسی  نیز طی احکامی بازرسان ویژه ای را جهت کنترل بر حسن برگزاری انتخابات معرفی خواهد کرد.
وی همچنین با اشاره به انتشار اطلاعیه شروع به کار تأمین بازرسی انتخابات استان از طریق صدا و سیما و رسانه های محلی  از  مردم  شریف استان خواست در صورت مشاهده  تخلفات انتخاباتی مراتب را به دبیر خانه تأمین مستقر در استانداری - اداره کل  مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی گزارش دهند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما