امروز، دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

از سرمایه‌گذاران بخش آموزش شهر حمایت می‌کنیم

سید محی الدین حسینی ارسنجانی - تماشا
درجلسه مؤسسان مراکز و مدارس غیردولتی استان با اسکندرپور شهردار شيراز و شهرداران مناطق، موسوی رئیس شوراي شهر شيراز و تعدادی دیگر از مدیران شهری بر لزوم هماهنگی و همکاری دوجانبه برای پیشبرد امور شهر شیراز تأکید شد. در این جلسه علی عسکر نجفی مدير كل اموزش و پرورش فارس و رسول قانونی مدير اداره مشاركت های اداره کل استان، كارشناسان مدارس غیردولتی اداره كل و نواحي يك و دو و نيز اعضای شوراي هماهنگي استان در محل دفتر شهردار شیراز تشكيل گرديد، کاظم کشمیری کارشناس مسئول مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های 
مردمی ناحیه یک دراین خصوص به خبرنگار «تماشا» اظهارداشت: ابتدا بايد با توجه به آيه كريمه لم يشكر المخلوق لم يشكر الخالق از توجه خاص دكتر نجفي مديركل استان كه در برپايي اين گردهمايي به منظور حل مشكلات مؤسسين گرامي توجه ويژه داشتند و به همراه مدير مشاركت های استان و تيم همكارشان در انجام اين مهم اهتمام ورزيدند نهايت سپاس و امتنان را داشت. وی گفت: در آغاز جلسه مديركل آموزش و پرورش اهم مشكلات مدارس غير دولتي و تأثير مثبت اين مدارس در كمك به دولت در جهت اشتغال نيروها، سرمايه گذاري اثربخش و قابل توجه در تأسيس و راه اندازي مدرسه و نيز تلاش مؤسسين در جهت كيفيت بخشي در حوزه تعليم و تربيت مطالب مبسوط و جامعي را ارائه نمودند سپس اينجانب(کشمیری)  در رابطه با لزوم فضاي تعامل و همكاري همه سازمان ها و نهادها با اين مدارس و لزوم ايجاد فضاي آرام و بدون تنش و دغدغه براي مؤسسين جهت 
برنامه ريزي صحيح آموزشي و پرورشي در آستانه شروع سال تحصيلي سخنان ارائه دادم. مخصوصاً در رابطه با عدم ارجاع به كميسيون ماده صد به منظور تغيير كاربري، مسئله تابلو مدارس، فضاي سبز و زيباسازي جلو مدارس، سرويس مدارس، معافيت از عوارض و... دغدغه های 
مؤسسین به شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز بازگو شد. در ادامه قانوني رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش فارس با تأکید بر نقش مهم مدارس غير دولتي در ايجاد اشتغال و كمك به دولت در صرفه جويي بودجه و لزوم حمايت همه جانبه از مدارس غير دولتي بيانات جامع و اثربخشي ايراد کرد. کشمیری افزود: بحق ميتوان گفت تاكنون جلساتي به اين شكل در حمايت از مؤسسين در طول دوران شكل گيري مدارس سابقه نداشته است و آنچه در اين جلسه كاملاً ملموس بود نگاه حمايتي مجموعه شهرداری و شورای شهر شیراز به اين مدارس بود كه اين در گرو نگاه دلسوزانه و مدبرانه و آگاهانه مديركل آموزش و پرورش فارس و تيم همكارشان و تعامل مثبت شهردار تلاشگر شیراز مهندس اسکندرپور مي باشد.
* از مؤسسان مدارس غیردولتی حمایت می‌کنیم
شهردار شیراز در این جلسه با ابراز خرسندی از تشکیل چنین جلسه ای به شهرداران مناطق دستور اکید به همكاري داد و از آنان خواست تا از هرگونه همراهی و همکاری با آموزش و پرورش در جهت رفاه شهروندان و خصوصاً مؤسسان مدارس غیردولتی و سرمایه گذاران بخش آموزش شهر دریغ نکنند. 
وی گفت: برای ما آموزش و پرورش مهم است و همواره در اندیشه تعامل با این ارگان مهم  تأثیرگذار بوده این و آموزش و پرورش هم باید با نیروهای شهرداری همکاری لازم را تداوم بخشد.حیدر اسکندرپور افزود: اميد است با تشکیل جلسات همفکری و هم اندیشی بین شهرداران مناطق با رؤسای نواحی در سطح بالاتر با جلسات شهردار و معاونین با مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاونین مؤسسين گرامي دغدغه تبديل  كاربري و كميسيون ماده صد نداشته باشند. 
شهردار شیراز پيشنهاد تشكيل كارگروهي متشكل از دو نفر از شهرداران به نمايندگي از شهردار مرکزی شيراز و نيز رياست شوراي شهر با حضور قانوني مدير اداره مشاركت ها کشمیری و مدیر کل استان به عنوان رئیس شوراي هماهنگي استان  داد كه در رابطه با تعامل دو جانبه بين آموزش و پرورش و برون رفت از مشكلات راه حل هاي منطقي پيشنهاد و تصميم نهايي اتخاذ گردد. در جلسه مذکور از مدير كل آموزش و پرورش دكتر نجفي ‌و دكتر قانوني كه در تشكيل اين جلسه اهتمام ورزيدند و تسهيلگر فعاليت مدارس غير دولتي مي باشند
قدرداني گردید که اين عمل نشان دهنده توجه به نظرات شوراي هماهنگي و مؤسسين خيّر است و از شهردار فرهنگ دوست شيراز كه وقت ارزشمند خود را علي رغم مشغله زياد در اختيار مؤسسان و مدیران آموزش و پرورش فارس و نواحی گذاشتند و با رهنمودهاي سازنده خود گامي در جهت حل مشكلات مؤسسين برداشتند تقدیر و تشكر به عمل آمد. 
همچنين از رياست شوراي شهر شيراز   دكتر موسوي و شهرداران مناطق، از حضور ارزشمند دکتر گودرزی ریاست آموزش و پرورش ناحیه یک، كارشناسان اداره كل و نواحي يك و دو بحراني،  رضوي کارشناس مسئول مدارس غیردولتی ناحیه دو و كشميري مسئول مدارس غیردولتی ناحیه یک نیز قدردانی شد. 
گفتنی است؛ در این جلسه برخی اعضای شوراي هماهنگي استان (شمس، بهمني، کریمی، سكوت، 
فال اسيري رئیس شوراي هماهنگي مؤسسان مدارس و مراکز ناحيه يك و...) نیز حضور داشتند که به اميد اتحاد و همدلي بيشتر در جهت بارور شدن و بالندگي و حل مشكلات مؤسسين گرامي چنین جلسه ای ترتیب یافت.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما