امروز، شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

مهندس طهماسبی رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی فارس شد

با حضور رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی کشور، مدیر کل ورزش و جوانان و سایر اعضای مجمع مسعود طهماسبی به عنوان رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان فارس انتخاب شد. 
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، مجمع انتخاباتی هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان فارس صبح روز شنبه 16 شهریور ماه با حضور محمود صیدانلو رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی کشور، حیدرعلی کامیاب کلانتری مدیرکل ورزش و جوانان فارس، حبیب ا... مرادی نایب رئیس فدراسیون، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش استان، اعضای مجمع شامل نمایندگان اداره کل آموزش و پرورش استان، شهرستان ها، باشگاه ها، 
ورزشکاران، مربیان و داوران و برخی مدیران ستادی اداره کل در سالن اجتماعات اداره کل 
برگزار شد.
در این جلسه پس از اعلام برنامه های سه کاندیدای مورد نظر، رأی گیری انجام شد و در نتیجه مسعود طهماسبی با کسب 12 رأی از مجموع 16 آرای مأخوذه به عنوان رئیس هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان فارس برای مدت چهار سال انتخاب شد.
دراین مجمع عبدالکریم ابراهیمی یگانه 3 رأی به دست آورد، عبدالرسول گرامی پور دیگر کاندیدای این هیأت هیچ رأیی کسب نکرد و یک رای سفید هم به گلدان ریخته شد.
در سوابق اجرایی مهندس مسعود طهماسبی رئیس جدید هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان مسئولیت هایی از جمله شهردار منطقه 3 شیراز، شهردار منطقه 5 شیراز، شهردار شهر صدرا، معاون فرماندار شیراز در سال های 93 و 94، شهردار شهر سعادت شهر، عضو هیأت مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان و مشاور شورای شهرداری های استان دیده می شود. وی همچنین در 
رشته های ورزشی همچون ورزش های رزمی، تکواندو و موتورسواری و اتومبیلرانی نیز فعالیت 
داشته است.
گفتنی است؛ پیش از این دکتر محمدرضا عالی منش به مدت چهار سال مسئولیت هیأت را به عهده داشت.
* کامیاب: مجامع هیأت‌ها نباید به روز انتخابات محدود شوند
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: مجامع 
هیأت ها نباید به روز انتخابات محدود شوند.
حیدرعلی کامیاب که در مجمع انتخاباتی هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی سخن می گفت با بیان اینکه نقش مجامع هیأت های ورزشی نظارت بر عملکرد رئیس آن هیأت است، افزود: نمی شود اعضای مجمع، نظارتی برعملکرد رئیس هیأت نداشته باشند اما بعد از 4 سال مدعی عدم کارکرد مثبت وی باشند.
وی خواستار تشکیل منظم و مرتب مجامع ورزشی، بررسی عملکرد و ارئه راهکارها برای بهبود عملکرد ها شد و گفت: البته نظارت به معنای مچ گیری و چوب لای چرخ گذاشتن نیست، بلکه اعضای مجمعی که رئیس آن عملکرد خوبی دارد نیز می توانند با تشکیل مجمع عمومی از خدمات او تقدیر کنند.
کامیاب با اشاره به انتقاد برخی از اعضای مجمع هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان در این جلسه گفت: این اتفاقات طبیعی است و در هر مجمعی امکان وقوع آن وجود دارد.
وی با بیان اینکه مجمع انتخاباتی دستورالعمل خاص خودش را دارد و نمی توان خارج از چارچوب آن دستورالعمل کار کرد، افزود: علاقمندی به حضور در هیأت های 
ورزشی با هدف خدمت ستودنی است.
وی در عین حال عبدالکریم یگانه، یکی از کاندیداهای حاضر در این انتخابات را نیرویی قوی دررشته موتورسواری و اتومبیلرانی دانست وگفت: باید از تمام ظرفیت های موجود در این رشته برای توسعه آن به عنوان رشته ای که منجر به ایجاد شادی و نشاط در جامعه می شود استفاده کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش توسعه باشگاه ها را یکی از راهکارهای پیشرفت این ورزش در دو بخش همگانی و قهرمانی دانست و افزود: سابقه رئیس جدید هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی نوید فراهم سازی چنین زیرساخت هایی را می دهد.
کامیاب با تقدیر از عملکرد تمام افرادی که برای اعتلای این رشته ورزشی در گذشته زحمت کشیده اند خواستار تغییر نگاه ها به سمت نگاه های برنامه محور و علمی شد و افزود: امروز موتورسواری و اتومبیلرانی یک علم است و به همین دلیل باید از روش های سنتی فاصله گرفت و به 
روش های نوین روی آورد.
وی با تأکید بر لزوم توسعه باشگاه ها گفت: باشگاه داری وظیفه هیأت نیست اما هیأت باید با برنامه ریزی دقیق در جهت ایجاد و افزایش باشگاه ها گام بردارد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در بخش دیگری از صحبت هایش به شرایط خاص کشور و تأثیر آن بر جامعه اشاره کرد و افزود: برخلاف جنگ 8 ساله که دشمن با گلوله،توپ و تانک به جنگ ما آمده بود، اینک نهاد خانواده مورد هجوم است.
کامیاب با بیان اینکه هدف دشمنان این سرزمین برهم زدن آرامش روانی جامعه است، افزود: در چنین شرایطی نقش ورزش پررنگ تر از گذشته می شود.
وی توسعه بخش همگانی ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی را عاملی برای ایجاد نشاط در جامعه دانست و گفت: در کنار توسعه ورزش باید به حوزه فرهنگ و اخلاق نیز توجه ویژه کنیم.
کامیاب اخلاق را حاصل ورزش دانست و افزود: ورزشکار و قهرمان بی اخلاق هیچ تأثیر مثبتی بر جامعه ندارد.
* سالاری: مجامع انتخاباتی بدون جانبداری اداره کل از فرد خاصی برگزار می‌شود 
معاون توسعه امور ورزش استان گفت: مجامع انتخاباتی بدون جانبداری اداره کل از فرد خاصی برگزار می گردد و رئیس هیأت استان با رای و نظرمجمع برگزیده می شود. 
محسن سالاری در مجمع انتخاباتی هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان با بیان اینکه سیاست اداره کل ورزش و‌ جوانان استان در برگزاری مجامع انتخاباتی هیأت ها، انتخاب بهترین ها برای انتخاب بهترین 
می باشد، افزود: بدون جانبداری از کاندیداهای خاصی این اداره کل مجامع انتخاباتی را برگزار می کند، و تلاش ما همیشه این است که اعضای مجمع با درک کارشناسی بالا رئیس اصلح تر را انتخاب کرده و برای توسعه آن رشته ورزشی گام های ارزشمندی برداشته شود و اداره کل هم به انتخاب اعضای احترام گذاشته و بیشترین حمایت از رئیس منتخب انجام خواهد داد.
معاون توسعه امور ورزش قهرمانی استان با بیان اینکه رشته اتومبیلرانی و موتورسواری از 
ورزش های شاد و مفرح برای جوانان محسوب می شود، تصریح کرد: خوشبختانه در استان فارس این ورزش علاقه مندان زیادی دارد و تیم استان هم جایگاه خوبی در رقابت های کشوری دارد، حتی برخی از شهرستان های فارس در مسابقات کشوری 
مقام های برتر را کسب کرده اند اما رئیس جدید هیأت باید با برنامه ریزی منظم و مدون فضا و بستر مناسبی برای جوانان ایجاد کند تا کسانی در خیابان ها به دلیل ذوق و علاقه مندی و هیجان به حرکات خطرناک دست 
می زنند با آرامش خاطر و بدون دغدغه به سمت پیست های موتورسواری گرایش پیدا کند.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره انتخاب کاندیداهای این هیأت خطاب به رئیس مجمع گفت: کسانی که امروز در این مجمع انتخاباتی جهت تصدی این سمت با هم رقابت می کنند پس از انجام فراخوان سوابق مدیریتی این افراد مورد بررسی قرار گرفته و پس از اینکه از تست های انجام شده با موفقیت عبور کردند و صلاحیت آنها توسط نهادهای مربوطه پذیرفته شد در این مجمع حضور یافتند و از نگاه اداره کل انتخاب بهترین مدیر از بین مدیران اصلح 
می باشد.
سالاری با بیان اینکه کار کردن در حوزه ورزش فقط افراد عاشق را می طلبد، اظهار داشت: رؤسای هیأت ها فقط به خاطر علاقه و اشتیاق به رشته ورزشی مورد تخصص خود پا به این کار سخت و طاقت فرسا می گذارند زیرا از لحاظ مالی هیچ منفعتی برای آنان ندارد و حتی گاهی اوقات از حساب شخصی هم برای پیشبرد اهداف هیأت هزینه می نمایند و امیدوارم رئیس جدید هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان در جهت ارتقا و توسعه این ورزش پرهوادار با کمک اعضای مجمع و پیشکسوتان گام های خوبی برداشته و در چهار سال آینده این هیأت را در قله های افتخار بالا ببرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما