امروز، شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

رشد ۲۲درصدی زیرساخت‌های ورزشی درآباده

مدیرکل ورزش و جوانان فارس از رشد 22 درصدی زیرساخت های ورزش آباده دردوره 5 ساله بین 
سال های 93 تا 98 خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که در دیدار با رحیم زارع نماینده مردم شهرستان های آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی سخن می گفت، افزود: فضای ورزشی موجود در این شهرستان در ابتدای این دوره زمانی 51789 متر و سرانه ورزشی 514/. متر بوده 
است.
وی افزود: از سال 93 تا کنون 11555 متر فضای ورزشی در آباده و بوانات ساخته شده که نشان از رشد 22 درصدی سرانه ورزشی در این منطقه از استان است.
کامیاب سرانه ورزشی کنونی در این شهرستان را 628/. متر اعلام کرد.
وی با بیان اینکه تا سال 1393 در این منطقه از استان تنها یک سالن تخصصی،یک چمن مینی فئتبال،یک خوابگاه، سه خانه ورزش روستایی ویک زمین آسفالته وجود داشته است، افزود: در سال جاری 6 پروژه ورزشی شامل یک سالن چند منظوره در بیدک، 4 زمین مینی فوتبال با مساحت 4500 متر و خانه روستایی با مساحت مجموع 5800 متر افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
دبیر شواری عالی ورزش استان تعداد باشگاه های این منطقه از استان در سال 93 را تنها سه باشگاه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 19 باشگاه در این شهرستان مشغول فعالیت 
هستند.
کامیاب با بیان اینکه در شمال فارس و مشخصاً شهرستان آباده رشته هایی مانند فوتبال، فوتسال، والیبال، ورزش های رزمی و رزش های بومی محلی علاقمندان بسیاری دارد، گفت: برنامه ریزی ها در این چند سال برای تأمین زیرساخت های مرتبط با این رشته ها انجام گرفته است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما