امروز، سه شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

افتتاح پروژه مخابراتی در شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه های ارتباطی شهرستان های نی ریز و استهبان مربوط به بهمن 97 تا شهریور 98  افتتاح گردید.
به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه فارس، مراسم بهره برداری از 4 پروژه مخابراتی در حوزه تلفن ثابت و دیتا، 7 پروژه ارتقا سایت BTS  شهری با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان از محل اعتبارات شرکت مخابرات ایران به همراه 8 طرح توسعه خدمات روستایی با اعتباری بیش از 5/2 میلیارد تومان از محل اعتبارات USO، با حضور مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس ایزدی، مدیر مخابرات منطقه فارس؛ دکتر مسعودی، نماینده مردم شریف شهرستان های استهبان و نی ریز در مجلس شورای اسلامی و دکتر رحیمی، استاندار فارس و روز شنبه مورخ 16/6/ 98 به شکل نمادین در روستای دهچاه از بخش پشتکوه شهرستان نی ریز برگزار گردید.
* وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: فارس قطب الکترونیک بود اما متأسفانه این جایگاهش را از دست داد
در این مراسم مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنانی در این آیین گفت: در ۲ سال گذشته برای جبران عقب ماندگی های استان فارس اقدامات خوبی صورت گرفت و توسعه زیرساخت ارتباطی این استان روند خوبی داشته است.
آذری جهرمی افزود: در ابتدای انقلاب اسلامی که قطب‌های مختلف کشور 
تقسیم بندی می شد، فارس قطب الکترونیک بود و بنا بود این استان به مرکز توسعه الکترونیک و فناوری در کشور تبدیل شود به دلیل اینکه این استان نیروی توانمند و با دانش در این حوزه را داشت.
وی ادامه داد: شاید بی دلیل هم نبود که تعدادی از وزرای ارتباطات از استان فارس بودند اما متأسفانه استان فارس رتبه اش در ارتباطات و فناوری اطلاعات در بین استان های کشور به بالای ۲۰ رسیده بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه زیرساخت ارتباطی استان فارس گفت: در شهرستان نی ریز و استهبان سرمایه گذاری 
زیادی انجام شد، در شهر و روستاهای این شهرستان‌ها امروز توسعه ارتباطات به نقطه خوبی رسیده و امروز در نی ریز در مناطق روستایی ۲۱ سایت نسل ۲ دایر شده و برای ۴ سایت نسل سه برنامه ریزی شده که سه سایت آن راه اندازی و یک سایت آن باقی مانده است.
آذری جهرمی اظهارکرد: همچنین برای پنج سایت نسل چهار برنامه ریزی شده که ۲ سایت آن انجام شده و سه سایت آن تا پایان سال انجام می شود.
وی ادامه داد: برای شهرستان استهبان نیز هشت سایت نسل ۲ تا کنون راه اندازی شده و سه سایت نسل سه طراحی شده است و ۶ سایت نسل چهار طراحی شده که یک سایت آن اجرایی شده که مابقی نیز تا پایان سال اجرایی می شود تا این شهرستان در مناطق روستایی توسعه قابل قبولی داشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: ارتباطات امروز لازمه زندگی مردم است همانطور که آب، برق و گاز ضرورت زندگی است.
آذری جهرمی افزود: شنبه هفته آینده نیز نسل چهار ایرانسل نیز باید در 
شهرستان های نی ریز و استهبان راه اندازی و کار کند. وی ادامه داد: ارتباطات امروز می تواند اقتصاد این منطقه را درست کند، اگر مشکلاتی دارید 
می توانید از طریق ارتباطات مطالبه کنید، اگر گردشگری و صنایع دستی و محصول دارید می توانید راه را برای ارائه و معرفی آن تسهیل کند.
استاندار فارس در حاشیه افتتاح این پروژه‌ها با اشاره به اینکه در هفته دولت بیش از ۸۲۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در استان فارس به بهره برداری رسیده است عنوان کرد: تا پایان سال ۹۸ بیش از ۳۰ هزار میلیارد پروژه در استان به بهره برداری می‌رسد که تعداد زیادی از این پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در منطقه نی‌ریز و استهبان است.
وی با ابراز خرسندی از خدمات ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی به مردم در همه نقاط کشور، اظهار کرد: امروز با خدمت‌رسانی های گسترده ای که انجام شده نیازهای مردم از مسائلی همچون گازرسانی، برق‌رسانی، خانه‌های بهداشت و... به سمت نیازهای ارتباطی و توسعه شبکه اینترنت پیش رفته که با زیرساخت‌های فراهم‌ شده در وزارت ارتباطات شاهد تأمین این مطالبات مردم هستیم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما