امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

عزاداری بزرگ دانش‌آموزان شیرازی در سوگواره احلی من العسل

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: سوگواره احلی من العسل از جمله برنامه‌هایی است که در راستای منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و با هدف آشنا نمودن دانش آموزان با مکتب شهادت و ولایت‌پذیری انجام می‌شود تا آنها را برای مدیریت صحیح جامعه در آینده نزدیک آماده کنیم.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در سوگواره احلی من العسل که با حضور نزدیک به 700 دانش‌آموز شیرازی، به یاد رشادت‌های قاسم ابن حسن (ع) در حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین (ع) برگزار شد، گفت: این همایش ارزش‌هایی همچون ایثار، شهادت، شجاعت، وفاداری و اعتمادبه‌نفس را به دانش آموزان یادآور می‌شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس بابیان اینکه از مکتب امام حسین(ع) درس‌های زیادی برای ادامه زندگی سالم و شرافتمندانه به همه ما داده‌شده، گفت:  سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش در رویکرد تربیت اسلامی خود به دنبال تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی دانش آموزان است و ما به دنبال این هستیم تا در جهت تحقق اهداف این سند گام‌های اساسی برداریم.
وی با اشاره به منویات مقام  معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، مبنی بر آشنایی نوجوانان و جوانان کشور به فرهنگ عاشورایی، گفت: این‌گونه برنامه‌ها در همین راستا و باهدف آشنا نمودن دانش آموزان با مکتب شهادت و ولایت‌پذیری انجام می‌شود تا آنها را برای مدیریت صحیح جامعه در آینده نزدیک آماده کنیم.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: سوگواره دانش‌آموزی احلی من العسل همزمان با سراسر کشور، در سراسر استان فارس برگزار شد و در شهر شیراز نیز حدود 700 دانش‌آموز از نواحی چهارگانه شیراز، در حرم حضرت سید علاءالدین حسین (ع) به عزاداری پرداختند.
جهانبخش بانشی گفت: این همایش با هدف آشنا نمودن دانش آموزان با مکتب حسینی و فرهنگ عاشورایی و شناخت نقش الگویی شهدای نوجوان و جوان عاشورا همچون حضرت قاسم بن الحسن (ع) برگزار شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما