امروز، شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

شهردار منطقه ده شیراز: تملک و تعریض مسیر شیراز به سپیدان در منطقه گویم و دوکوهک به ۳۰۰ میلیارد تومان

شهردار منطقه ده شیراز هزینه تملک و تعریض محور شیراز به سپیدان را درمنطقه گویم و دوکوهک بخشی از ترافیک موجود را حل می کند، اظهار کرد: مهم ترین عامل ترافیک در این منطقه تخلف رانندگان با پارک دوبله است که با حضور پلیس راهور قابل حل است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر چندین مغازه نیز تملک شده است، گفت: مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه بسیار زیادی برای شهرداری در شرایط فعلی است.
* اتمام پارک حاشیه رودخانه نهراعظم تا پایان سال
شهردار منطقه ده شیراز با اشاره به اینکه پروژه های انسان محور در اولویت برنامه های این شهرداری قرار دارد، اظهار کرد: ۲۰ متری و پارک نهر اعظم به مساحت بیش از یک و نیم هکتار تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
احمدزاده با اشاره به افتتاح پارک کوهنورد گفت: با توجه به درختکاری که در اطراف این پارک صورت گرفته تلاش می شود تا این پارک را به پیاده راه سلامت در پارک وحدت متصل کنیم.
وی افزود: در پارک وحدت بسته های سرمایه گذاری جهت احداث زمین های تنیس مهیا گردید که به زودی عملیات اجرایی آنان توسط سرمایه گذار آغاز می شود.
شهردار منطقه ده شیراز با بیان اینکه پارک وحدت دارای پیست دوچرخه، پارک سالمندان و کودکان است، اظهار کرد: تلاش نمودیم تا این پارک را با رویکرد خانواده محور احداث نماییم و هم اکنون نیز پیست دوچرخه سواری آن با استقبال خوبی روبرو گردیده است.
احمدزاده با اشاره به اینکه منطقه ده شهرداری شیراز با ۳۰ هزار هکتار وسیع ترین منطقه شهرداری است، گفت: زیرساخت های بزرگراهی همچون محور 
حسینی الهاشمی از قبل در منطقه موجود بوده اما در قسمت محورهای گلستان شمالی نیاز به فعالیت است.
وی با بیان اینکه پارک محله ای بازنشستگان و بهسازی بوستان فاطمی و انتظار در دستور کار قرار دارد، افزود: بخش زیادی از بودجه را به درخواست های مردمی قرار دادیم تا رضایت بیشتر آنان را شاهد باشیم.
* تفکیک زمین توسط سودجویان
شهردار منطقه ده شیراز با بیان اینکه برخی از اراضی شهرک گویم، دوکوهک و شهرک آرین در گذشته کشاورزی بوده و  بدون در نظر گرفتن امکانات رفاهی توسط سودجویان تفکیک شده است، اظهار کرد: از شهروندان درخواست می گردد تا قبل از هرگونه خرید به شهرداری منطقه مراجعه و استعلام وضعیت زمین را درخواست نمایند.
احمدزاده در ادامه این گفت و گو به احداث پل های عابر پیاده در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: بودجه احداث پل های عابر پیاده به شهرداری مناطق واگذار شده است که در همین راستا دو پل عابر پیاده در محور آفرینش و دیگری روبروی ایستگاه راه آهن احداث 
می شود.
وی با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات منجر به فوت در شهر شیراز اتفاق می افتاد، افزود: با اصلاح هندسی مسیرهای ترافیکی و حذف برخی از دوربرگردان ها آمار تصادفات به شدت کاهش یافته است.
احمدزاده در پایان به آبگرفتگی در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: در سیل امسال ۲۵ نقطه از سطح منطقه دچار آبگرفتگی شد که هم اکنون مشکل این ۲۵ منطقه رفع شده است و با لوله گذاری در زیر گذر گلستان دیگر مشکل آبگرفتگی در منطقه نخواهیم 
داشت.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما