امروز، شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

تداوم سریال شکست‌های پویندگان صنعت فجر و شکست نوبرانه پارس‌آرا!

فرزانه قنبر دزفولی- سرویس ورزشی
پانزدهمین دوره از مسابقات لیگ برتر فوتسال بانوان کشور با حضور ۱۳ تیم در حال پیگیری است. لیگ برتر فوتسال بانوان در ایستگاه چهارم شاهد ۶ بازی دیگر بود. دیدارهای هفته چهارم از این رقابت ها ساعت ۱۱ روز جمعه پانزدهم شهریور ماه برگزار شد.
در شیراز، پارس آرا که هر سه بازی گذشته خود را برده بود برابر رهیاب تهران به میدان رفت. پارس آرا که 
می دانست پیش از شروع موج بازی‌های دشوارش باید از این بازی‌ها تا حد توان امتیاز جمع آوری کند نتوانست در این بازی عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد. این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر به سود رهیاب تمام شد. شکست سنگین خانگی برابر رهیاب پس از سه پیروزی متوالی نشان می دهد که روزهای خوش 
پارس آرا به پایان رسیده است. پارس آرا شیراز در خانه تیمی نبود که بتواند از پس حریف تهرانی برآید.
معصومه محمدگنجی برای رهیاب ۳ گل به ثمر رساند و هت تریک کرد و یگانه خلیلی و نسا احدی سایر گلزنان ره یاب تهران بودند. اعتراض بازیکنان و سرمربی پارس آرا به قضاوت داوری در حین بازی از اتفاقات مهم این مسابقه به شمار می رفت.
فاطمه کریمی، مریم نوری، فاطمه دهقانی، فاطمه ایمانی، شقایق نوری زاده، بهاره رستم پور، فائزه خاکی، زهرا خورنگ، ساجده قربانی، مهسا کاوتی، نگین مسجدی، پرستو کهن و ریحانه صالحی بازیکنان تیم پارس آرا شیراز را تشکیل می دهند. نجمه برزگر به عنوان سرمربی و الهام روزبهان به عنوان سرپرست این تیم در رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان هستند.
تیم پویندگان صنعت فجر شیراز از دیگر نمایندگان استان فارس است که در این دوره از رقابت ها حضور دارد. فجری ها در این هفته مهمان ستارگان ورامین بودند. این بازی با نتیجه ۴ بر یک به سود ستارگان به پایان رسید و پویندگان با این شکست، هفته تلخ شیراز را کامل کرد. آنها برای پیروزی بر ستارگان ورامین توان کافی را نداشتند. ورامین باتجربه، اجازه نزدیک شدن را به پویندگان نداد و مزد برتری خود را گرفت.
مریم چرخاوی، یلدا تاجیکی نژاد، مرجان یوسفی، صابره رحمانی، مهسا درویشی، مهناز علیزاده، ستاره محمدی، اسما پهلوان، شیوا عزیزی، مرجان اسدی، مریم واعظ و  زهرا احمدزاده اعضای تیم پویندگان صنعت فجر شیراز را تشکیل می دهند. سیده محبوبه رضوی به عنوان سرمربی و نرگس محمدی به عنوان سرپرست این تیم را همراهی می کنند.
در دیگر دیدارهای هفته مس رفسنجان موفق شد 
نامی نو اصفهان را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد. نامی نو در یک بازی نزدیک در خانه از پس مس رفسنجان برنیامد و مس انتقامی نسبی را از نامی نو به واسطه شکست در فینال فصل گذشته گرفت. گل به خودی کار نامی نو را تمام کرد و تلاش روی پاور پلی برای نامی نو جواب نداد. حتی فرزانه توسلی سنگربان تیم نامی نو در پاور پلی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد و بازی بعدی تیمش را هم از دست داد. پس از اخراج توسلی، این مهسا کمالی بود که گل دوم مس را وارد دروازه نامی نو کرد.
تیم هیأت فوتبال خراسان رضوی نیز با نتیجه ۳ بر صفر بر تیم دختران کویر کرمان پیروز شد. یک هفته پس از شکست در تهران، هیأت فوتبال خراسان رضوی نشان داد که یک غفلت را دو بار تکرار نمی کند. تیم مشهدی در هفته چهارم لیگ برتر فوتسال در خانه پذیرای تیم زخم خورده کرمان، دختران کویر بود و با هت تریک سارا شیربیگی این تیم را شکست داد. شیربیگی دو گل از ۳ گلش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و جشن خود را با به ثمر رساندن گل سوم تکمیل کرد. بازی در دقیقه ۲۵ با اعتراض سعیده ایرانمنش سرمربی دختران کویر به نحوه قضاوت، متوقف شد. به طور کلی مریان دو تیم و به ویژه دختران کویر از نحوه قضاوت داور راضی نبودند. همچنین تیم هیأت خراسان رضوی در دقایق پایانی قصد استفاده از آرایش پاورپلی را داشت که به دلیل نامناسب بودن لباس پاورپلی با نظر ناظر مسابقه، اقدام خراسان برای پاورپلی منتفی شد.
تیم پالایش نفت آبادان نیز با نتیجه پر گل ۸ بر ۲ از تیم صدرنشین سایپای تهران شکست خورد. این شکست نشان داد ه روزهای تاریک پالایش نفت آبادان ادامه دارد. 
 آن ها دیگر کوچک ترین شباهتی به تیمی که دو فصل قبل قهرمان شده ندارند و با گذر زمان خبری از پیشرفت پالایش نفت هم نیست. آن ها در خانه ۸ گل از سایپا دریافت کردند. این برد بار دیگر با درخشش شهین افلاکی به دست آمد. ستاره سایپا که صدر جدول گلزنان لیگ را در تصاحب خود دارد در این بازی هت تریک کرد و غیر قابل توقف، پیش می رود. کاپیتان مجرب سایپا، فرشته کریمی نیز دو گل برای تیمش به ثمر رساند. آرزو صدقیانی زاده، مارال ترکمان و یاسمن پاکجو دیگر گلزنان سایپا در این بازی بودند. برای پالایش نفت آبادان نیز راحله رفیعی گلزنی کرد.
تیم شهروند ساری هم با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل تیم دریژنو فرخ شهر به پیروزی رسید. در سالن سید رسول حسینی ساری، شهروند برای پیروزی بر تیم بحران زده دریژنو کار سختی در پیش داشت. در مصاف انتهای جدولی ها، شهروند به دردسر افتاد و چیزی نمانده بود که از این بازی نیز دست خالی خارج شود اما در نهایت از شکست پیروزی ساخت. درخشش معصومه همتی کاپیتان دریژنو هم برای این تیم کافی نبود. او در این بازی دو گل زد و مریم حکمتی دیگر گلزن دریژنو بود. برای تیم شهروند ساری الناز عبداللهی، شادی بهرامی، نسیم نوازنده و فاطمه نادری (دو گل) گلزنی کردند.
* سرمربی تیم پارس آرا شیراز: قضاوت داوران در نتیجه بازی تأثیر داشت 
نجمه برزگر سرمربی تیم پارس آرا شیراز در گفتگو با سرویس ورزشی «تماشا» در خصوص بازی تیمش در مقابل تیم رهیاب گستر تهران، اظهار کرد: امروز از عملکرد بازیکنانم راضی نبودم. بازی قبلی در مقابل ساری بسیار خوب ظاهر شدیم اما در این بازی نتوانستیم عملکرد خوبی را به نمایش بگذاریم.
وی اضافه کرد: من قبول دارم که بازیکنانم در این هفته بازی خوبی را ارائه نکردند اما قضاوت داوران هم خیلی در نتیجه این بازی تأثیر داشت.
برزگر افزود: در اواسط بازی توپ اوت شده بود و بازیکنان تیم حریف توپ اوت شده را وارد دروازه کردند. متأسفانه داوران قضاوت ناعادلانه ای داشتند و ما حتی نمی توانیم به این قضاوت ها اعتراض کنیم.
وی با اعتقاد به اینکه خستگی بیش از حد بازیکنان از بازی قبل باعث شد نتوانیم عملکرد خوبی در این هفته داشته باشیم، تصریح کرد: در بازی قبل ما مهمان تیم شهروند ساری بودیم و باید مسافت زیادی را تا ساری طی می کردیم. حدود سه یا چهار روز در راه بودیم و برای شرکت در این بازی، تمرین و استراحت کافی نداشتیم.
سرمربی تیم پارس آرای شیراز گفت: در دیدار بعدی مقابل تیم پویندگان صنعت فجر شیراز به میدان می رویم. امیدوارم بتوانیم در بازی هفته آینده جبران کنیم.
* سرمربی تیم رهیاب گستر تهران: موقعیت های زیادی را از دست دادیم
معصومه رضازاده سرمربی تیم رهیاب گستر تهران در رابطه با بازی تیمش در هفته چهارم از رقابتهای لیگ برتر فوتسال بانوان اظهار داشت: بازی بسیار خوبی بود و با اینکه شناختی روی تیم پارس آرا نداشتیم اما توانستیم در چند دقیقه ابتدایی نقاط ضعف تیم 
پارس آرا را شناسایی کنیم. ما موفق شدیم این تیم را که در سه بازی گذشته خود پیروز شده بود، شکست دهیم.
وی ادامه داد: البته من اعتقاد دارم که قدر موقعیت هایی که داشتیم را ندانستیم چرا که حداقل شش موقعیت بسیار خوب را در طول بازی از دست دادیم.
رضازاده یادآوری کرد: تیم پارس آرا اعتراض زیادی به داوری داشت اما از نظر من داوری در مجموع بسیار خوب بود. نمی توانیم پنج گل دریافت شده توسط این تیم را به اشتباه داوری نسبت بدهیم. جا دارد که در همین جا از بازیکنانم به دلیل عملکرد خوبی که در این بازی ارائه کردند، تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما