امروز، شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

احتمال استانی شدن بودجه سال ۹۹

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره استانی شدن بودجه سال ۹۹ و تاثیرات آن توضیحاتی ارائه کرد.
محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره استانی شدن بودجه 99، گفت: براساس قانون برنامه ششم، حدود 30 درصد اعتبارات موجود در بودجه سالانه باید تا پایان برنامه، در اختیار استان‌ها قرار گیرد.
 با استانی شدن بودجه، تخصیص اعتبارات در استان‌ها با توجه به پتانسیل‌ها، شرایط و اولویت‌ها صورت می گیرد در نتیجه بسیاری از مشکلات استان‌ها رفع می شود.
سازمان برنامه و بودجه تصمیم دارد در بودجه سال 99 اعتباراتی که به صورت متمرکز در اختیار وزارتخانه‌ها قرار داشت را به استان‌ها واگذار کند تا استان‌ها براساس اولویت و مصوبات شورای برنامه ریزی توسعه استان این اعتبارت را تخصیص دهند
وی اظهار کرد: به نظر می رسد سازمان برنامه و بودجه تصمیم دارد در بودجه سال 99 اعتباراتی که به صورت متمرکز در اختیار وزارتخانه‌ها قرار داشت را به استان‌ها واگذار کند تا استان‌ها براساس اولویت و مصوبات شورای برنامه ریزی توسعه استان این اعتبارت را تخصیص دهند.
* تفویض اختیار به استانداران درآمدزایی استان‌ها را افزایش می‌دهد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: هر استان دارای ظرفیت‌های خاصی برای درآمدزایی است که باید براساس شناسایی آنها و تفویض اختیار به استانداران این ظرفیت بیشتر تقویت شود تا درآمدهای مطمئن حاصل و دغدغه کسری بودجه از بین رود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه با استانی شدن بودجه زمینه برای برون رفت کشور از مشکلات فراهم می‌شود، ادامه داد: می‌توان از طریق افزایش درآمدهای مالیاتی با شناسایی مؤدیان مالیاتی جدید، اعمال مالیات بر خانه‌های خالی و زمین‌های ساخته نشده و... درآمدهای دولت را افزایش داد اما هریک از این موارد در یکی از استان های کشور قابلیت اجرا دارد که با استانی شدن بودجه می‌توان به راحتی درآمدزایی کشور را 
افزایش داد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا استانی شدن بودجه سال 99 عملیاتی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع عملیاتی است، در صورتی که بودجه استانی شود کشور سریع تر و بهتر اداره می شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما