امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

طراحی پردیس سینمایی جوان با ظرفیت دو هزار نفر در محله کوزه‌گری

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: طراحی پردیس سینمایی جوان در محله کوزه گری در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع انجام شده که این مجموعه شامل ۹ سالن سینما و سه سالن تئاتر با ظرفیت دو هزار نفر است.
مهندس جواد بهادری عنوان کرد: احداث پردیس سینمایی جوان در محله کوزه گری، نه تنها به گذران اوقات فراغت شهروندان کمک می کند بلکه به شادابی اجتماعی نیز منجر می شود.
وی افزود: با توجه به اینکه محله کوزه گری واقع در منطقه 2 شهرداری شیراز جزو 
بافت های فرسوده شهر به لحاظ کالبد و عملکرد می باشد احداث یک مجموعه فرهنگی در این منطقه علاوه بر ارتقاء سطح کیفی مردمی، می تواند هویت ویژه ای به این منطقه اهداکند.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اضافه کرد: هدف از طراحی این مجموعه به گردش در آوردن چرخه حیات شهری و پاسخگویی به نیازهای کیفی و روانی شهروندان مانند تعلق خاطر، هویت، مشارکت عمومی، ارزش های فرهنگی و امنیت اجتماعی برای تکمیل مفهوم باز آفرینی است.
مهندس بهادری خاطر نشان کرد: توسعه فرهنگی، زیربنای توسعه همه جانبه و پایدار است و سینما بعنوان بخشی از فرهنگ و کانون فکری در جامعه مطرح است و دراین میان معماری ساختمان های سینمایی خود در بهبود ساختار فرهنگی شهر از منظر یادمانی تاثیرگذار است که در همین راستا می توانیم با بکارگیری راه کارهای علمی در جهت احیا بافت های قدیمی و افزایش امکان تعامل مثبت با شهروندان شاهد بازآفرینی بافت فرسوده شهری شویم.
وی با بیان اینکه امروزه بخش اعظمی از فعالیت های فرهنگی در فضای عمومی و باز انجام می شود گفت: انجام اینگونه فعالیت ها موجب افزایش علاقه مندی شهروندان شده و بر بازآفرینی شهری تأثیر می گذارد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما