امروز، دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

بیمه‌ها به سمت فعالیت‌های جدید و مطابق با نیاز جامعه حرکت کنند

دکتر عنایت ا... رحیمی در دیدار با مدیران شرکت های بیمه‌ای استان، بیمه و بانکداری را از ملزومات فعالیت های 
اقتصادی و ایجاد رفاه دانست و با اشاره به نقش حمایت کننده بیمه ها و نقش توسعه گرایانه بانک‌ها عنوان کرد: هرگونه فعالیت اقتصادی بدون پشتوانه این دو نهاد ناموفق خواهد بود.
وی بیان کرد: صنعت بیمه و رونق این صنعت کاهش ریسک سرمایه‌گذاری را در پی داشته و منجر به اطمینان خاطر برای سرمایه گذار می شود.
استاندار فارس با اشاره به اینکه رونق صنعت بیمه نیازمند فرهنگ سازی و اقناع کردن مخاطب است،  اظهار کرد: به رغم تاریخ طولانی فعالیت بیمه ها در کشور، فعالیت بیمه ها در زمینه توسعه فراگیری و اثرگذاری هنوز در مراحل مقدماتی است.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین به نقش بیمه ها در ایجاد اشتغال برای نیروهای نخبه و تحصیلکرده کشور اشاره کرد و گفت: این اشتغال مولد و مؤثر است و همه ارکان اقتصادی کشور و استان باید به آن توجه داشته باشند.
دکتر رحیمی افزود: به رغم همه مزیت های موجود در فعالیت بیمه‌ها، مشکلاتی نیز در راه فعالیت این نهاد وجود دارد. 
وی با بیان اینکه عدم شناخت مردم از فعالیت بیمه ها 
و اینکه چه اثراتی در زندگی آنها دارد، از جمله مشکلات اصلی در مسیر فعالیت بیمه‌ها است، تصریح کرد: مردم باید به این باور برسند که هزینه‌ای که برای بیمه صرف می‌کنند در زمان نیاز، صادقانه به کمک آنها می‌آید.
استاندار فارس تأکید کرد: در زمان عقد قرارداد باید انتظارات به روشنی تشریح شود تا در زمان وقوع حادثه، فرد بیمه شده  بر اساس آن انتظارات خدمات مد نظر خود را دریافت کند.
دکتر رحیمی تمرکزگرایی بیش از حد و وابستگی به مرکز را از دیگر مشکلات پیش روی بیمه ها برشمرد و عنوان کرد: اگر این تمرکز گرایی را به سمت واگذاری تصمیمات به استان ها پیش ببریم شاهد اثرگذاری بیشتر فعالیت ها و ایجاد شفافیت در نگاه مخاطبان خواهیم شد.
دکتر رحیمی طراحی و ارائه خدمات جدید و مطابق با نیاز جامعه پویایی امروزی را از راهکارهای توسعه بیمه برشمرد و افزود: سرمایه گذاری‌ها و فعالیت های اقتصادی هر روز نو می شود از این رو بیمه‌ها نیز باید تنوع خدمات را افزایش دهند.
وی به وجود ظرفیت‌هایی همچون کشاورزی در استان فارس اشاره کرد و گفت: بیمه‌ها باید در راستای ظرفیت های استان فعالیت خود را توسعه دهند.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین بر لزوم فاصله گرفتن بیمه‌ها از فعالیت های سنتی تأکید کرد و افزود: همکاری با شرکت های دانش بنیان و حتی سرمایه گذاری بر ایده‌های این مراکز می‌تواند گامی مؤثر در به روز کردن فعالیت های بیمه ها باشد.
استاندار فارس سرمایه گذاری بیمه‌ها در راستای پیشگیری از وقوع حوادث را از دیگر اقداماتی دانست که در توسعه اقتصادی این نهاد اثربخش خواهد بود‌.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما