امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

صادرکنندگان فارس در اتاق‌های مشترک پویاتر عمل کنند

عضو هیأت نمایندگان و رئیس کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: صادرکنندگان استان فارس نقش مهم و پررنگی در صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس دارند اما علی رغم تأثیرگذاری در بازار این کشورها، 
استان هایی که به مراتب فاصله جغرافیایی زیادی نیز با کشورهای خلیج فارس دارند مسئولیت اتاق های مشترک را برعهده دارند.
خسرو فروغان در جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، با انتقاد از اینکه صادرکنندگان فارس در هیچ یک از اتاق های مشترک این کشورها جایگاه درخورشانی ندارند، بیان کرد: صادرکنندگان استان باید در اتاق مشترک پنج کشور که بیشترین تجارت و مراودات اقتصادی استان با آنهاست، عضو و فعال شوند.
وی اظهارداشت: اتاق های مشترک ظرفیت های خوبی برای تقویت و گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای مختلف است که برای تجار با اصالت ما یک ظرفیت است لذا پویایی صادرکنندگان ما در این اتاق ها موضوع حائز اهمیتی است.
فروغان همچنین در خصوص بازار کشور هند هم اضافه کرد: کشور هند بازار بسیار خوب برای تجار استان فارس است که فرصت تجارت با این کشور بسیار گسترده است و ما به زودی میزبان رایزن اقتصادی سفارت ایران در هند خواهیم بود تا بتواند ابعاد مختلف تجارت با این کشور را برای تجار ما تبیین کند.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم در دوره جدید کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی بتواند تأثیرگذاری و نقش مهم خود را در بخش بازرگانی و تجارت خارجی استان ایفا کند.
هادی حنایی عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: موضوع مهم اعزام هیأت های تجاری نیز باید در دستور کار کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق قرار داشته باشد ضمن اینکه انتظارها از این کمیسیون این است که که خروجی آن در رفع مشکلات صادرات و صادرکنندگان استان قابل لمس باشد.
در این جلسه برنامه های پیشنهادی کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت که در صورت تصویب در جلسه کمیسیون توسط اعضا اولویت بندی و دنبال شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما