امروز، شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

شروع سال تحصیلی نماد قدرت و تأثیرگذاری آموزش‌وپرورش بر فضای عمومی جامعه است

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: با آغاز سال تحصیلی فضای عمومی جامعه متحول می‌شود و با حضور دانش آموزان در سطح شهر و روستا شورونشاط خاصی در بین مردم جاری می‌شود و این امر نشان از قدرت و تأثیر ویژه آموزش‌وپرورش بر همه شئون زندگی مردم و فضای عمومی جامعه است و باید قدر دان این موقعیت بود.
دکتر علی عسکر نجفی در سومین جلسه کارگروه پروژه مهر 98 استان، بازگشایی مدارس را اولویت اصلی کنونی آموزش‌وپرورش عنوان کرد و گفت: با آغاز سال تحصیلی فضای عمومی جامعه متحول می‌شود و با حضور دانش آموزان در سطح شهر و روستا شورونشاط خاصی در بین مردم جاری می‌شود و این امر نشان از تأثیر ویژه آموزش‌وپرورش بر همه افراد جامعه و سایر شئون زندگی مردم است و بیاد قدر دان این موقعیت بود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس بر تسریع در روند آماده‌سازی کامل مدارس برای شروع سال تحصیلی تأکید کرد و گفت: گزارش‌های موجود حاکی از پیگیری‌های مطلوب کارگروه‌های مختلف اداره کل در پروژه مهر، برای رفع موانع و مشکلات موجود برای شروع سال تحصیلی است و باید این روند با قدرت بیشتر ادامه یابد.
وی یکی از دغدغه‌های مهم آموزش‌وپرورش استان برای آغاز سال تحصیلی جدید را کمبود نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: در سال تحصیلی جاری با کمبود نزدیک به 10 هزار نیروی انسانی مواجه بودیم که با پیگیری‌های انجام‌شده، بخش عمده‌ای از این کمبودها مرتفع شده و لازم است تا رفع کامل نیازهای ادارات در مناطق و شهرستان‌های استان، اقدامات مؤثر انجام شود.
نجفی با اشاره به هم‌زمانی بازگشایی مدارس با روزهای محرم و آغاز هفته دفاع مقدس گفت: مراسم آغازین سال تحصیلی جدید باید با رعایت شأن و منزلت ایام سوگواری سالار شهیدان و آغاز هفته دفاع مقدس و به نحو شایسته در مدارس سراسر استان انجام شود.
نظارت مستمر بر روند فعالیت مدارس در شروع سال تحصیل جدید، حضور نمایندگانی از اداره کل در مراسم آغاز سال تحصیلی بر اساس برنامه زمانی بازگشایی مدارس در مناطق و شهرستان‌های استان، پیگیری تهیه و توزیع کتب درسی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف، پیش‌بینی و توزیع لوازم ورزشی و بهداشتی بین مدارس استان، رفع کمبود سخت‌افزاری مدارس استان، پیگیری امور ساماندهی پوشاک مدارس و سرویس مدرسه از مهم‌ترین مواردی بود که نجفی بر آن‌ها تأکید کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما